سلامت پوست / نوشیدن آب به بهبود پوست کمک می کند

دوشنبه 9 خرداد 1401 سلامت
سلامت پوست

آب آشامیدنی چگونه روی پوست تاثیر می گذارد؟

سلامت پوست:تقریباً 60 درصد بدن انسان از آب تشکیل شده است. این یکی از مهمترین اجزایی است که به فرآیند هضم، گردش خون، جذب مواد معدنی و حتی دفع کمک می کند و عملکرد روان سیستم شما را تضمین می کند. کاهش محتوی آب بدن شما می تواند منجر به کم آبی بدن شود که می تواند بدن شما را به چندین روش تحت تاثیر قرار دهد. کم آبی همچنین می تواند روی پوست شما تأثیر بگذارد و آن را خشک و بی روح کند. به منظور اطمینان از سلامت پوست خود، به شدت توصیه می شود که سیستم خود را هیدراته نگه دارید.

بسیاری از مردم قدرت نوشیدن آب و تأثیرات مثبتی که می تواند بر روی پوست و سلامت کلی شما داشته باشد را دست کم می گیرند. پوست شما بزرگترین عضو بدن شما است که از شما محافظت می کند، لیپیدها و آب را ذخیره می کند، از از دست دادن مایعات جلوگیری می کند و به عنوان تنظیم کننده حرارت عمل می کند. نوشیدن آب بیشتر طبیعی ترین راه برای داشتن پوستی درخشان، درخشان و سالم است که همه ما می خواهیم.

 

آب آشامیدنی چگونه روی پوست تاثیر می گذارد؟

آب آشامیدنی چگونه روی پوست تاثیر می گذارد؟

1-پوست را نرم نگه می دارد:

پوست از 3 لایه به نام های اپیدرم، درم و بافت زیر جلدی تشکیل شده است. هنگامی که محتوای آب خارجی ترین لایه اپیدرم کافی نباشد، پوست شما حالت ارتجاعی خود را از دست می دهد و احساس زبری می کند. مصرف آب کافی سلول های پوست را هیدراته می کند و باعث می شود آنها به درستی عمل کنند و پوست شما را نرم و لطیف می کند.

 

2-چین و چروک ها را کاهش می دهد:

مصرف ناکافی آب باعث می شود پوست شما خشک و پوسته پوسته به نظر برسد. چنین پوستی بیشتر مستعد چین و چروک است. وقتی آب کافی می نوشید، سلول های پوست شما از درون هیدراته می شوند. پوست هیدراته ماهیت انعطاف پذیری دارد و به همین دلیل شانس کمتری برای ابتلا به چین و چروک های زودرس دارد.
آب بدن شما را هیدراته و شاداب نگه می دارد و به حفظ خاصیت ارتجاعی پوست شما کمک می کند. افرادی که مقادیر زیادی آب می نوشند کمتر دچار اسکار، چین و چروک و خطوط نرم می شوند و به اندازه افرادی که مقدار کمی آب می نوشند، علائم پیری را نشان نمی دهند. با افزایش سن، حفظ آب برای بدن شما سخت تر می شود، بنابراین با وارد کردن آب بیشتر به سیستم خود، به بدن و پوست خود کمک می کنید تا هیدراته بماند.

 

3-رنگ پوست را بهبود می بخشد:

آب به دلیل توانایی هایش در دفع سموم از سیستم بدن و حفظ عملکرد صحیح کلیه ها شناخته شده است. مصرف کافی آب تضمین می کند که سموم و ناخالصی های مضر به طور منظم از سیستم شما خارج می شوند و در نتیجه درخشندگی سالمی به پوست شما می بخشد.

 

4-پوست شما را جوان تر نشان می دهد:

توصیه می شود حداقل 8 لیوان آب در روز بنوشید تا بدن خود را هیدراته نگه دارید. وضعیت سلامتی شما را می توان از روی وضعیت پوستتان تحلیل کرد، زیرا بدنی که به خوبی هیدراته شده باشد، باعث می شود پوست شما نیز سالم به نظر برسد.

۶ عادت بد روزانه‌ که عمر ما را کوتاه می‌کنند

 

سلامت پوست

سلامت پوست

5-از شر سیاهی دور چشم خلاص شوید:

مشکل سیاهی دور چشم در طول سال ها به دلیل آسیب مویرگ های زیر چشم ایجاد می شود. پوست اطراف چشم نازک‌تر از پوست صورت است که مانع از جریان روان مایع در آنها می‌شود. مصرف زیاد آب به طور منظم می تواند ظاهر سیاهی دور چشم را به طور چشمگیری کاهش دهد و پوست شما را سالم نشان دهد.

 

6-افتادگی پوست

ریزش سریع چربی یا کاهش شدید وزن ممکن است باعث افتادگی پوست شود. بسیاری از افراد با روزه آب پوست خود را سفت می کنند، اما این یک روش ناسالم است و در واقع می تواند آسیب جدی به پوست شما وارد کند. با نوشیدن مقادیر کافی آب روزانه و روزانه، می توانید به آرامی پوست خود را سفت کنید و درخشندگی سالمی داشته باشید.

 

7-تعادل pH

حفظ تعادل pH خوب در پوست مهم است. pH هر ماده ای از 0 تا 14 متغیر است که 14 حاوی بیشترین قلیایی و 0 بسیار اسیدی است. مقدار pH 7 خنثی است و مقدار pH دقیق آب خالص است. دلیل اینکه شما باید آب بیشتری بنوشید این است که مطمئن شوید مقدار pH شما متعادل است و پوستی سالم به شما می دهد. دلیل مهم شستن پوست با آب پس از استفاده از شستشوی صورت، حفظ تعادل صحیح pH است.

 

8- سموم را دفع کنید

نوشیدن آب سموم بدن شما را دفع می کند، به خصوص سموم مضری که می توانند بر سلامت کلی شما تأثیر بگذارند. با افزایش مصرف آب، می توانید سموم بدن خود را دفع کنید تا سلامت پوست و بدن خود را بهبود بخشید. بسیاری از مردم برای دفع سموم از رژیم های آبمیوه استفاده می کنند، اما حفظ یک رژیم غذایی سالم و نوشیدن آب به همان اندازه به دفع سموم کمک می کند.

 

سلامت پوست

سلامت پوست

9-از ایجاد جوش و آکنه جلوگیری می کند

انواع خاصی از سموم منافذ کوچک روی اپیدرم شما را می بندند و می توانند باعث ایجاد مشکلاتی مانند آکنه و جوش شوند. با نوشیدن آب بیشتر، مطمئن می شوید که از جوش و آکنه شدید رنج نخواهید برد. هرچه پوست شما آب بیشتری داشته باشد، منافذ پوست کمتر مسدود می شود.

 

10-پوست خشک را مرطوب می کند

نه تنها باید مقدار زیادی آب بنوشید، دقیقاً هشت لیوان در روز، بلکه باید از آن برای تمیز کردن کامل پوست خود نیز استفاده کنید. ممکن است حمام یا دوش گرفتن هر روز، به خصوص در ماه های سردتر، ایده آل به نظر نرسد، اما برای پوست شما عالی است که بدنتان را با آب پاک کند تا منافذ پوست پاک شود و پوست شما مرطوب و سالم بماند.

 

11- قابلیت ارتجاعی

اگر خاصیت ارتجاعی در پوست خود ندارید، ممکن است دچار کم آبی شده باشید. برای بررسی خاصیت ارتجاعی پوست خود، به آرامی پوست خود را نیشگون بگیرید و ببینید آیا برمی‌گردد یا خیر. اگر برنمی گردد، باید آب بیشتری بنوشید تا خود را هیدراته کنید و سلول هایتان را حجیم کنید. اگر خاصیت ارتجاعی خود را از دست بدهید و هیدراته نشوید، مناطقی مانند پوست زیر چشم شما می توانند تیره شوند.

پینه پا

پینه پا/ 4روش طبیعی برای از بین بردن پینه پا در خانه

یوگا در دوران بارداری

یوگا در دوران بارداری/9 بهترین حرکت یوگا در دوران بارداری

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا