گیلاس به کاهش وزن کمک می کند؟

دوشنبه 27 شهریور 1402 سلامت
گیلاس به کاهش وزن کمک می کند؟

کاهش وزن با گیلاس

ممکن است به کاهش وزن کمک کند. گیلاس سرشار از آنتی اکسیدان است که می تواند به کاهش التهاب و بهبود متابولیسم کمک کند. همچنین حاوی فیبر است که می تواند به شما کمک کند احساس سیری کنید و کمتر بخورید.

در اینجا چند دلیل وجود دارد که گیلاس ممکن است به کاهش وزن کمک کند:

  • آنتی اکسیدان ها: گیلاس سرشار از آنتی اکسیدان هایی مانند آنتوسیانین ها است که می توانند به کاهش التهاب کمک کنند. التهاب یکی از عوامل اصلی چاقی است.
  • متابولیسم: آنتی اکسیدان های موجود در گیلاس می توانند به بهبود متابولیسم کمک کنند. متابولیسم بالاتر به شما کمک می کند تا کالری بیشتری بسوزانید.
  • فیبر: گیلاس حاوی فیبر است که می تواند به شما کمک کند احساس سیری کنید و کمتر بخورید.

یک مطالعه نشان داد که خوردن 2 فنجان گیلاس در روز به مدت 12 هفته منجر به کاهش وزن در حدود 3 پوند شد. مطالعه دیگری نشان داد که خوردن 4 فنجان گیلاس در روز به مدت 8 هفته منجر به کاهش وزن در حدود 4 پوند شد.

البته، گیلاس تنها عامل موثر در کاهش وزن نیست. مهم است که یک رژیم غذایی سالم و متعادل داشته باشید و ورزش منظم داشته باشید. با این حال، گیلاس یک افزودنی عالی به رژیم غذایی شما برای کمک به شما در رسیدن به اهداف کاهش وزن خود است.

در اینجا چند نکته برای افزودن گیلاس به رژیم غذایی خود آورده شده است:

  • گیلاس را به عنوان میان وعده یا دسر بخورید.
  • گیلاس را به سالاد یا اسموتی اضافه کنید.
  • گیلاس را به ماست یا غلات صبحانه اضافه کنید.

با کمی خلاقیت، می توانید راه های زیادی برای افزودن گیلاس به رژیم غذایی خود پیدا کنید.

نظر کارشناسی از لوسیا راموس

لیسانس علوم · 8 سال سابقه · آرژانتین

گیلاس به کاهش وزن کمک نمی کند. مقادیر زیادی گیلاس سرشار از فروکتوز، قند طبیعی میوه است. در مقادیر کافی، مصرف آنها سالم است، اما بیش از حد آنها مقدار زیادی قند را فراهم می کنند.

گیلاس

گیلاس

نظر کارشناس از Iyanuoluwa Oyetunji

کارشناسی ارشد پزشکی، تخصص در تغذیه انسان · 2 سال سابقه · آفریقای جنوبی

گیلاس کم کالری و سرشار از فیبر است. این باعث می شود آنها برای مدیریت وزن بسیار مفید باشند. فیبر با اضافه کردن حجم به وعده غذایی به کنترل کالری دریافتی کمک می کند و در نتیجه سیری را حفظ می کند و از پرخوری جلوگیری می کند. همچنین اعتقاد بر این است که گیلاس حاوی برخی ریزمغذی ها و مواد شیمیایی گیاهی است که ممکن است متابولیسم را افزایش دهد.

کاهش وزن با گیلاس

کاهش وزن با گیلاس

نظر کارشناس از پریس کاجیروا

لیسانس علوم – تغذیه · 11 سال سابقه · کانادا

گیلاس سرشار از فیبر است که به کاهش میل به خوردن بیشتر و در نتیجه کنترل کالری دریافتی شما کمک می کند. غلظت نسبتاً متوسط آب موجود در گیلاس همچنین به پاکسازی سموم بدن و در نتیجه کاهش وزن کمک می کند.

کاهش وزن با گیلاس

کاهش وزن با گیلاس

نظر کارشناس از گابریلا لیته

متخصص تغذیه · 6 سال سابقه · برزیل

گیلاس یک گزینه عالی برای کسانی است که می خواهند وزن کم کنند. در ترکیب آن فیبرهایی وجود دارد که برای سیری و کاهش اشتها عالی است. علاوه بر کمک به آبرسانی به بدن و حاوی کالری کمی است. تخمین زده می شود که یک فنجان گیلاس بدون هسته 3 گرم فیبر دارد.

کاهش وزن با گیلاس

کاهش وزن با گیلاس

نظر متخصص از جودی بنت

BSC. علوم غذایی و تغذیه · 6 سال سابقه · انگلستان
گیلاس به دلیل فواید زیادی که برای سلامتی دارد به عنوان یکی از فوق غذاها شناخته می شود. گیلاس برای کاهش وزن عالی است زیرا ثابت شده است که متابولیسم شما را افزایش می دهد و همچنین کالری کمی دارد. فقط یک فنجان گیلاس حاوی کمتر از صد کالری است تا بتواند یک میان وعده عالی درست کند. محتوای آب آنها همچنین به دفع سموم موجود در بدن کمک می کند.

منبع : MSN

شوره سر

رفع شوره سر/6 ماده ای که باید با ماست برای شوره سر مخلوط کنید

مزایای چای گل داوودی چیست؟

مزایای چای گل داوودی چیست؟

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا