موفقیت/12 تعریف موفقیت هرگز نباید نادیده بگیرید  

سه‌شنبه 21 اردیبهشت 1400 موفقیت
موفقیت

موفقیت چیست؟

آیا ثروت است؟ آیا خوشبختی است؟ آیا شهرت است؟

زیگ زیگلار فقید یکی از معتبرترین متخصصان امروزی در زمینه موفقیت ، انگیزه و داشتن زندگی متعادل بود. وی در کتاب خود متولد پیروزی! استدلال می کند که موفقیت را نمی توان با یک جمله تعریف کرد ، اما در عوض از بسیاری موارد تشکیل شده است. می توان ادعا کرد که تعریف به فرد بستگی دارد و یک اندازه برای همه مناسب نیست

 

راز موفقیت

راز موفقیت

موفقیت را چگونه تعریف می کنیم؟

تاکتیک های مختلفی برای چگونگی موفقیت در زندگی وجود دارد ، اما استراتژی ای که برای شما بهتر کار می کند ، ممکن است به دیدگاه شما نسبت به موفقیت بستگی داشته باشد. ما غالباً فکر می کنیم که در کار خوب عمل می کنیم یا حقوق بالایی دریافت می کنیم.

در حالی که موفقیت های حرفه ای می تواند یکی از قطعات این معما باشد ، اما بسیاری از زمینه های مهم دیگر زندگی را کنار می گذارد. خانواده ، روابط عاشقانه ، دانشگاهیان و دو و میدانی تنها چند زمینه است که افراد ممکن است برای موفقیت تلاش کنند. تعريف فردي شما از موفقيت ممكن است متفاوت باشد ، اما بسياري از آنها ممكن است آن را كاملاً شاد ، امن ، سالم و دوست داشتني تعريف کنند.

 

Success


Success

در اینجا 12 تعریف مختلف از موفقیت آورده شده است.

1. موفقیت همیشه بهترین کار است

موفقیت زمانی حاصل می شود که در تمام زمینه های کاری که انجام می دهید نهایت تلاش خود را بکنید ، حتی اگر این امر به نتایج بزرگی منجر نشود. اگر تمام تلاش خود را کرده اید ، باید از تلاش خود احساس افتخار کنید.

2. موفقیت تعیین اهداف مشخص است.

هنگام تعیین اهداف واقع بین و ملموس باشید. موفقیت با تعیین اهداف انتزاعی حاصل نمی شود. اگر می دانید که به کجا می روید ، این خود یک موفقیت است ، حتی اگر در نهایت به مقصد برنامه ریزی شده نرسید.

3. موفقیت غلبه بر ترس است.

غلبه بر یک ترس احساس شکست ناپذیری در شما ایجاد می کند. حتی اگر هر هفته فقط با یک ترس کوچک روبرو شود ، مسلماً می توان به آن افتخار کرد. ترسهای بزرگتر به زمان بیشتری نیاز دارند ، اما هر کاری که برای غلبه بر ترس انجام دهید منجر به موفقیت می شود.

4. موفقیت درک تفاوت بین خواستن و نخواستن است.

اگر می توانید به تعهدات ماهانه خود عمل کرده و نیازهای اساسی خود را برآورده کنید ، موفق هستید. اینکه بتوانید تشخیص دهید چه زمانی کاملاً به چیزی احتیاج دارید و چه زمانی می توانید بدون آن کار کنید اغلب منجر به ثبات مالی می شود و راهی عالی برای موفقیت است.

5. موفقیت این است که باور کنید می توانید.

اگر باور داشته باشید که می توانید ، موفق خواهید شد. خودباوری به طور طبیعی برای همه به وجود نمی آید ، بنابراین اگر بتوانید به خود بگویید که می توانید به اهداف برنامه های خود برسید ، بسیار عالی عمل می کنید.

عادت‌های افراد موفق برای حفظ موفقیت

وقتی مردم به شما اعتقاد ندارند ، شما هنوز هم باید روی اعتماد به نفس خود کار کنید! نحوه کار

6. موفقیت یادآوری تعادل بین کار و اشتیاق است.

کار بدون اشتیاق باعث ایجاد استرس بی مورد و دستاوردهای پوچ می شود. بر آنچه شما را به هیجان می آورد متمرکز شوید. اگر از کار خود راضی هستید ، عالی است. با این حال ، حتی اگر اینگونه نباشید ، می توانید شغل رسمی خود را با سرگرمی ها یا کارهای داوطلبانه ای که به آن علاقه دارید تعادل برقرار کنید.

 

راز موفقیت

راز موفقیت

7. موفقیت مراقبت از نیازهای شماست.

یادتان باشد قبل از کمک به دیگران ماسک اکسیژن خود را بزنید. اگر می خواهید تأثیر مهمی در دنیای اطراف خود بگذارید ، مراقبت از خود ضروری است.

8- موفقیت یادگیری این است که گاهی مجبورید نه بگویید.

موفقیت فقط با یک زندگی متعادل همراه است. بخشی از تعادل یادگیری نه گفتن است. نه گفتن به معنای خودخواه بودن شما نیست. این بدان معنی است که شما اولویت هایی دارید و می دانید در هر زمان باید به چه چیزهایی توجه کنید.

9. موفقیت این است که بدانید زندگی شما پر از خیروبرکت است.

عشق ، سلامتی ، دوستان ، خانواده … زندگی پر از وفور است. شناختن این مرحله مهمی برای احساس سپاسگزار بودن از زندگی است. اگر می توانید این را احساس کنید ، قبلاً موفقیت را تجربه کرده اید.

10. موفقیت یادگیری  چیز جدید در زندگی است.

افراد موفق می فهمند که یادگیری هرگز متوقف نمی شود. هر روز وقت بگذارید و با شخصی که دیدگاه مخالف دارد صحبت کنید ، یک مقاله جالب درباره موضوعی که کم می دانید بخوانید ، یا یک سخنرانی TED درباره تحقیقات جدید را تماشا کنید. یادگیری طولانی نمی شود ، بنابراین همین حالا شروع کنید.

11. موفقیت دوست داشتن و عشق ورزیدن به عقب است.

باز کردن قلب به دیگران دشوار است و می تواند ترس ایجاد کند. داشتن شجاعت برای دوست داشتن و پذیرفتن عشق از دیگران ، گامی به سوی زندگی پر تحقق و موفقیت بزرگ است.

12. موفقیت تسلیم شدن نیست.

پشتکار باعث ایجاد شن و ماسه می شود و ریزش به موفقیت دست می یابد. حتی اگر رسیدن به هدفی سالها به طول می انجامد ، اگر موفقیت می خواهید ، اصرار مهم است.

 

 

برنامه ریزی موفق/ برای یک برنامه ریزی موفق چه کارهای انجام دهیم

چپ دست ها

چپ دست ها/10 حقیقت درباره چپ دست ها

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا