بیوگرافی کاریشما کاپور بازیگر نقش میرا

یکشنبه 9 اردیبهشت 1403 بیوگرافی
کاریشما کاپور

اطلاعات شخصی کاریشما کاپور

نام:کاریشما کاپور

متولد: ۲۵ ژوئن ۱۹۷۴ ‏(۴۹ سال)

محل تولد:بمبئی، مهاراشترا، هند

ملیت: هندی

دیگر نام‌ها: لولو

پیشه: بازیگر

سال‌های فعالیت: 1991تا2004و2018 تا کنون

کاریشما کاپور

خانواده کریشما کاپور:

پدر: راندهیر کاپور (بازیگر)

مادر: بوبیتا کاپور (بازیگر)

خواهر: کارینا کاپور خان (بازیگر)

همسر: سانجی کاپور

فرزند: سامیرا و کیان کاپور

بیوگرافی کاریشما کاپور

کریشما کاپور، یکی از محبوب‌ترین و برجسته‌ترین بازیگران صنعت سینمای هند در دهه ۹۰ و اوایل دهه ۲۰۰۰ بود. او در طول فعالیت حرفه‌ای خود، افتخارات بسیاری از جمله جوایز ملی هند و جوایز با پرستیژ فیلم فیر را کسب کرد. کریشما در تاریخ ۲۵ فوریه ۱۹۷۴ در خانواده‌ای هنرمند و سینمایی در شهر بمبئی به دنیا آمد. او نوه راج کاپور، یکی از اسطوره‌های سینمای هند بود. والدینش، رندیر کاپور و بابیتا، هر دو بازیگران برجسته بالیوود بودند و بسیاری از اقوامش نیز در صنعت سینمای هند فعالیت داشتند. خواهرش، کرینا کاپور نیز یک چهره برجسته در بالیوود است. با اینکه خانواده‌اش از پس زمینه سینمایی برخوردار بود، اما پدرش، رندیر کاپور، بازیگر شدن خانم‌های خانواده‌اش را تأیید نمی‌کرد؛ زیرا این را به عنوان یک مانع برای اجرای وظایف زنان در خانواده می‌دید. این موضوع باعث ایجاد اختلاف بین والدین کریشما شد و در نهایت در سال ۱۹۸۸ جدایی آن‌ها را به همراه داشت. اما مادرش، کریشما را در راه ورود به دنیای هنر و بازیگری حمایت کرد.

little kevin became 6 3

کاریشما کاپور

خانواده کاریشما کاپور

کاریشما کاپور متولد 25 ژوئن   1974بمبئی، مهاراشترا، هندبه دنیا آمد. زندگی وی در خانوادهٔ زاده شدکه نسل اندر نسل هنرپیشه بوده‌اند. کاریشما کاپور در خانواده‌ای هنری متولد شد. پدرش راندهیر کاپور و مادرش بوبیتا کاپور هستند. پدربزرگ او، راج کاپور، یکی از بزرگترین بازیگران تاریخ سینمای هند بود. همچنین، عموی او، ریشی کاپور، یکی از محبوب‌ترین بازیگران بالیوود است.

کاریشما کاپور دو خواهر به نام‌های کارینا کاپور و ریهام کاپور دارد. کارینا نیز از بازیگران موفق بالیوود است. ریهام نیز در زمینهٔ مدلینگ فعالیت می‌کند.

کاریشما کاپور و خواهرش خواهر کارینا کاپور کیست

کریشما و خواهرش، کرینا، زیر نگاه مادرشان بزرگ شدند. بابیتا برای تأمین هزینه‌های زندگی خود و فرزندانش مجبور بود چندین شغل را به دست آورد. در سن ۱۷ سالگی، کریشما به خاطر ورود به صنعت سینما تصمیم گرفت تحصیلات خود را رها کند و به عنوان یک منبع حمایت مالی برای خانواده عمل کند. پس از سال‌ها جدا بودن، در سال ۲۰۰۷ والدین کریشما نیز آشتی کردند.

تحصیلات کاریشما کاپور

کاریشما کاپور تحصیلات خود را در مدرسهٔ لورنس و کالج مدرن در بمبئی به پایان رساند.

کاریشما کاپور

کاریشما کاپور

زندگی حرفه‌ای کاریشما کاپور

کاریشما کاپور در سن ۱۷ سالگی بازیگری را آغاز نمود و اولین فیلمش را بازی کرد. پس از آن در فیلم‌های تجاری بسیاری ظاهر شد. در سال ۱۹۹۶ نخستین جایزه اش را به خاطر بازی در فیلم راجا هندوستانی بدست آورد. از جمله فیلم‌های وی می‌توان به دل دیوانه است اشاره کرد.

کریشما در سال ۱۹۹۱ با فیلم «پریم قیدی» به صنعت سینما وارد شد و از آن پس در فیلم‌هایی همچون “جیگر”، “اناری”، “راجا بابو”، “کولی نمبر وان”، “ساجن چله سسورال”، و “جیت” به بازی پرداخت. و باعث شد که کاریشما به سرعت به شهرت برسد.

کاریشما کاپور در سال ۱۹۹۲، کاریشما در فیلم «دل دیوانه است» با شاهرخ خان همبازی شد. این فیلم یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ سینمای هند است و به شهرت کاریشما کمک زیادی کرد.

کاریشما کاپور در دههٔ ۱۹۹۰ در فیلم‌های تجاری بسیاری ظاهر شد و به یکی از محبوب‌ترین بازیگران بالیوود تبدیل شد. از جمله فیلم‌های موفق او در این دهه می‌توان به «رام و لیلا»، «راجا هندوستانی»، «با من دوست میشی؟»، «زندگی فقط برای من است»، «من دیوانه عشق هستم»، «خوشی»، «تلاش: جستجو آغاز می‌شود»، «لوک کارگیل»، و «چاملی» اشاره کرد.

کاریشما کاپوردر دههٔ ۲۰۰۰ نیز به فعالیت خود در سینما ادامه داد، اما موفقیت‌های او در این دهه کمتر از دههٔ ۱۹۹۰ بود. از جمله فیلم‌های موفق او در این دهه می‌توان به «اجنبی»، «گاهی خوشی گاهی غم»، و «عشق در مهتاب» اشاره کرد.

کاریشما کاپور در سال ۲۰۰۴ از بازیگری کناره‌گیری کرد، اما در سال ۲۰۱۸ با بازی در فیلم «جانور» به سینما بازگشت. کاریشما کاپور در طول دوران حرفه‌ای خود، نقش‌های مختلفی را ایفا کرده است. او در فیلم‌های عاشقانه، کمدی، و اکشن ظاهر شده است. او همچنین در فیلم‌های تاریخی و درام نیز ایفای نقش کرده است.

کاریشما کاپور

کاریشما کاپور

جوایز و افتخارات کاریشما کاپور

کاریشما کاپور جوایز متعددی از جمله یک جایزه ملی فیلم و چهار جایزه فیلم فیر از هشت نامزدی خود دریافت کرده است.کاریشما کاپور تا به حال نامزد۲۴جایزه از جشنواره های مختلف فیلم شده است که توانسته از ۲۰ جایزه را از آن خود کند

کاریشما کاپور

زندگی شخصی کاریشما کاپور

کاریشما کاپور در سال ۱۹۹۹ با سانجیو بانی، بازیگر بالیوود، ازدواج کرد. این زوج دو فرزند به نام‌های سامیرا و کیان دارند. کاریشما کاپور و سانجیو در سال ۲۰۰۴ از هم جدا شدند.

آثار کاریشما کاپور و فیلم‌های کاریشما کاپور

پریا (۱۹۹۱)
دل دیوانه است (۱۹۹۲)
رام و لیلا (۱۹۹۴)
راجا هندوستانی (۱۹۹۶)
با من دوست میشی؟ (۲۰۰۲)
زندگی فقط برای من است (۲۰۰۲)
من دیوانه عشق هستم (۲۰۰۳)
خوشی (۲۰۰۳)
تلاش: جستجو آغاز می‌شود (۲۰۰۳)
لوک کارگیل (۲۰۰۳)
چاملی (۲۰۰۴)
اجنبی (۲۰۰۱)
گاهی خوشی گاهی غم (۲۰۰۱)
عشق در مهتاب (۲۰۰۲)
جانور (۲۰۱۸)

کاریشما کاپور

کاریشما کاپور

حقایق درباره سبک بازیگری کاریشما کاپور

کاریشما کاپور یکی از بازیگران بااستعداد و خوش‌چهرهٔ سینمای بالیوود است. او در طول دوران حرفه‌ای خود، نقش‌های مختلفی را ایفا کرده است و در هر نقشی، توانایی‌های خود را به نمایش گذاشته است.

یکی از ویژگی‌های بارز سبک بازیگری کاریشما کاپور، انرژی و هیجان او است. او در فیلم‌های خود، همیشه پرانرژی و پرشور است و این انرژی را به مخاطبان خود نیز منتقل می‌کند.

یکی دیگر از ویژگی‌های بارز سبک بازیگری کاریشما کاپور، چهرهٔ جذاب و گیرای او است. او در فیلم‌های خود، همیشه زیبا و دلربا است و این زیبایی، بر جذابیت فیلم‌ها می‌افزاید.

کاریشما کاپور همچنین در زمینهٔ رقص نیز مهارت دارد. او در فیلم‌های خود، رقص‌های زیبا و جذابی را اجرا می‌کند که یکی از نقاط قوت فیلم‌های او هستند.

در مجموع، کاریشما کاپور یکی از بازیگران بااستعداد و موفق سینمای بالیوود است که سبک بازیگری او، مخاطبان بسیاری را در سراسر جهان به خود جذب کرده است.

 

بهترین بازیگران مرد از سراسر جهان

25 تا از بهترین و جذابترین بازیگران مرد هالیوود 2024

هولیا آوشار

بیوگرافی حولیا آوشار ملکهٔ زیبایی ترکیه

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا