مواد غذایی که باعث بوی بد بدن میشوند.

یکشنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ سلامت

دربعضی افراد بوی بد بدن بسیار بیشتر خودش را نشان میدهد. هرچه تمیز باشند و به حمام بروند یا از عطر و اسپری استفاده کنند باز هم بدنشان بوی بد میدهد که در این شرایط علت اصلی آن میتواند چند ماده غذایی به خصوص باشد.

 

 گوشت قرمز

پژوهشگران دردانشگاه چارلز پراگ، مطالعه‌ای عجیب و جالب توجه را انجام دادند. آنها به جمع‌آوری نمونه‌های عرق از مردانی که گوشت قرمز مصرف کرده و مردانی که گیاهخوار بودند، اقدام کردند و نتایج نشان داد ناخوشایندترین بوها از نمونه‌های عرق مردانی که گوشت قرمز مصرف کرده بودند، ناشی می‌شد.

سیر

سیر موجب بوی بد دهان می‌شود. با وجود این، مصرف این ماده غذایی در برخی افراد به بوی بد بدن نیز منجر می‌شود.

روغن هیدروژنه

روغن هیدروژنه در غذاهای کم‌ارزش استفاده و به سرعت در بدن تجزیه می‌شود و می‌تواند موجب بوی بد بدن شود.

سوسیس

اگر به مصرف سوسیس علاقه‌مندید، شاید بوی بد بدن شما از این علاقه ناشی می‌شود. تجزیه سوسیس در بدن موجب افزایش اسید معده و گاز می‌شود که بوی بد بدن را به همراه دارد.

قهوه

آیا جزو آن دسته از افرادی هستید که روز خود را با نوشیدن قهوه آغاز می‌کنند؟ یا فردی هستید که چندین بار در طول روز قهوه می‌نوشد؟ این شرایط می‌تواند به شکل‌گیری بوی بد بدن به‌رغم استفاده از لباس‌های تمیز یا استحمام منجر شود. کافئین غدد عرق را تحریک می‌کند و تعریق را افزایش می‌دهد.

پیاز

پیاز نیز همانند سیر یکی از مواد غذایی پرمصرف و در عین حال مفید محسوب می‌شود اما پیاز نیز می‌تواند موجب بوی بد پوست و نفس شود، به‌ویژه اگر به صورت خام مصرف شود.

مجعزه تیامین یا ویتامین B1

عاداتی که باعث پیری زود رس میشوند.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا