علل بوی بد دهان و بهترین راه حل ها

پنج‌شنبه 12 مرداد 1402 سلامت
علل بوی بد دهان و بهترین راه حل ها

علل بوی بد دهان و بهترین راه حل ها

جلوگیری از بوی بد دهان مشکلی است که تعداد زیادی از افراد با آن روبرو هستند و احتمالاً اعتماد به نفس، تعاملات اجتماعی و سلامت کلی آنها را تحت تأثیر قرار می دهد. بوهای نامطبوع، بوی بد دهان، بوی بد دهان و معده تنها برخی از مترادف آن ها هستند. ما از هر زمان که شیء هستیم خوشمان نمی آید.

شناسایی علت بوی بد دهان، چگونه می توان از آن جلوگیری کرد، و چگونه از شر آن خلاص شد، برای جلوگیری از این اتفاق بسیار مهم است. بنابراین، علیرغم داشتن دندان های کاملا سالم و سالم. با توجه به بهداشت دهان و دندان خود، بسیاری از افراد در مورد این موضوع تحقیق می کنند. عوامل متعددی وجود دارد که می تواند در ایجاد بوی بد دهان نقش داشته باشد، از جمله غذاها و مصرف آن غذاها و همچنین شرایط و عادات بهداشتی.

جلوگیری از بوی بد دهان

با این حال، تمیز کردن مداوم دندان ها و حفره دهان اغلب می تواند مشکلات بوی بد دهان را حل کند. توصیه می‌کنیم اگر هیچ یک از تکنیک‌های خودیاری مؤثر نبود، به دندانپزشک خود مراجعه کنید زیرا ممکن است مشکل عمیق‌تر باشد. علائم بوی بد دهان مشکلات تنفسی ناشی از حفره دهان بسته به علل و منشأ آنها متفاوت است. با وجود بوی بد تقریباً نامحسوس، مردم نیز نگران هستند. در ضمن، کسانی که بوی بد دهان دارند همیشه متوجه نمی شوند که چه تاثیری بر محیط می گذارند.

بوهای نامطبوع دهان

گاهی اوقات، یکی از دوستان یا یکی از اعضای نزدیک خانواده ممکن است بتواند به شما کمک کند تا نحوه واقعی تنفس خود را ارزیابی کنید. اگرچه مشمئز کننده به نظر می رسد، اما می تواند در جوامع بزرگتر مفید باشد. بوی بد دهان باعث می شود تقریباً همه مشکلات بوی بد دهان از دهان شروع می شود، زیرا در اینجا تعدادی از عوامل ایجاد کننده را می توان پیدا کرد. مشکلات زیادی در ارتباط با غذا وجود دارد، زیرا غذا می تواند باعث ایجاد ناخوشایند شود. بوی بد دهان، اطراف دندان یا داخل دندان های پوسیده، صرف نظر از اینکه غذا چقدر برای رشد مفید است.

تجمع باکتری ها در دهان

مصرف مواد غذایی با طعم قوی مانند پیاز، سیر، ادویه جات ترشی جات می تواند باکتری ها را افزایش دهد، اما به خودی خود باعث ایجاد مشکلاتی نیز می شود. این غذاها همچنین می توانند بر غلظت ذرات داخل بدن تأثیر بگذارند و در نتیجه باعث سوزش سر دل و مشکلات داخلی شوند. با تجمع باکتری ها در دهان و شروع پوسیدگی دندان ها، بهداشت دهان و دندان نادیده گرفته می شود.

اگر به طور مرتب دندان های خود را مسواک نزنید و نخ دندان نکشید، پلاک های بی رنگ و چسبنده روی دندان های خود ایجاد خواهید کرد.

بهترین راه برای خلاص شدن از نفس ناخوشایند چیست؟

بدن به شدت به آب متکی است. نوشیدن آب بیشتر احتمالاً مشکلات بوی بد دهان را کاهش می دهد، تا زمانی که آب سرد و تازه باشد.

به محض اینکه صبح از خواب بیدار می شوید، مقدار زیادی آب بنوشید تا باکتری هایی که در طول شب جمع شده اند را از بین ببرید. بنابراین، توصیه می‌کنیم قبل از نوشیدن آن مقداری آب را غرغره کرده و تف کنید.

شما می توانید با مسواک زدن بعد از هر وعده غذایی و استفاده از نخ دندان دو بار در روز احتمال دوری جستن در جامعه را کاهش دهید. تعویض مسواک ایده خوبی است. این را فراموش نکنید. تعویض برس هر 60 تا 90 روز توصیه می شود، بنابراین حتماً به آن پایبند باشید.

مطمئن شوید که زبانتان تمیز است. باکتری ها روی زبان رشد می کنند، بنابراین به یک برس مخصوص نیاز دارد. با از بین بردن باکتری ها از زبان خود مراقبت کنید.

منبع : MSN

فیتونوترینت برای کاهش التهاب

فیتونوترینت برای کاهش التهاب/چگونه فیتونوترینت ها التهاب را به طور طبیعی کاهش می دهند

مراقبت از پوست

مراقبت از پوست/12 تونر خانگی برای داشتن پوستی طبیعی و سالم

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا