چطور بوی کفش را از بین ببریم

سه‌شنبه 1 اسفند 1402 سلامت
چگونه بوی نامطبوع از کفش ها را از بین ببریم؟

چگونه بوی نامطبوع از کفش ها را از بین ببریم؟

داشتن کفش های با بوی نامطبوع بسیار شایع است. مهم است که بدانید که در اکثر موارد، بوی نامطبوع به علت کمبود بهداشت شخصی نیست. این مربوط به پراکندگی باکتری ها است که می تواند بوی مزمنی ایجاد کند. تعریق و رطوبت داخل کفش، موقعیت های ایده آلی را برای پراکندگی باکتری ها ایجاد می کند. یکی از این باکتری ها متان‌تیول است که در پاها یافت می شود. بوی این باکتری بسیار شبیه به گوگرد است. پس چگونه آن را رفع کنیم؟ در این گالری، ما به شما چند روش بسیار ساده ارائه می دهیم تا به شما در حذف بوی نامطبوع از کفش های خود کمک کنیم.

یکی از راه‌حل‌هایی که بسیار آسان برای پیدا کردن هستند، حتی در آشپزخانه شما، بدون شک سدیم بیکربنات است. این ماده می‌تواند به عنوان یک ضد بوی طبیعی استفاده شود، زیرا قابلیت جذب باکتری و به همین دلیل بوی نامطبوع را نیز دارد.

اگر سدیم بیکربنات شما را قانع کرده است، می توانید آن را به همراه آرد ذرت و پودر خمیر پختن استفاده کنید. پس از مخلوط کردن سه ماده، می توانید آن ها را مستقیماً در کفش های خود پاشیده و آن ها را برای یک شب به جایی بگذارید.

سدیم بیکربنات همچنین می تواند به تنهایی، مستقیماً در داخل کفش ها استفاده شود و به مدت حدود 24 ساعت برای انجام کار خود باقی بماند.

این بسیار ساده است. فقط یک بار از صابون خشک را در هر دو کفش قرار دهید و آن ها را برای شب داخل کفش ها بگذارید. صابون باکتری ها و بوی بد را جذب می کند و در عین حال عطر خوشبویی را نیز به دور می‌اندازد.

یک راه حل طبیعی دیگر برای از بین بردن بوی نامطبوع کفش شما، سرکه سفید است که همچنین به راحتی در آشپزخانه شما و یا در فروشگاه‌ها قابل دسترسی است.

شما باید سرکه سفید را با آب به نسبت یک به یک مخلوط کنید. سپس آن را در یک بطری اسپری قرار داده و برای آسان کردن استفاده از آن بر روی کفش های خود، از آن استفاده کنید.


مهم است که کفش ها قبل از انجام این روش تمیز شوند. سپس پس از پاشیدن محلول داخل کفش ها، آن ها را به خوبی خشک کنید.


حتی روغن های اساسی نیز می توانند متحدان عالی برای مبارزه با بوی نامطبوع کفش باشند. برخی از عطرها به ویژه مناسب هستند.

از جمله روغن های اساسی که برای به دست آوردن نتایج عالی مناسب‌اند، روغن اساسی چای درختی، سرو و همچنین گل سرخ است. اثربخشی این آخری توسط یک مطالعه در سال 2007 که در مجله Mycobiology منتشر شد، به اثبات رسیده است. این مطالعه نشان داد که روغن اساسی گل سرخ، پراکندگی باکتری ها را مهار می کند و بوی نامطبوع را نیز از بین می برد.

اگر روغن های اساسی به نظر شما بهترین ایده برای حذف بوی نامطبوع از کفش های شما به نظر می‌رسد، می توانید با اضافه کردن چند قطره از عطر انتخابی در داخل آن ها، اقدام به رفع بوی نامطبوع کنید. به طور جایگزین، می توانید آن‌ها را با سدیم بیکربنات یا سرکه ترکیب کنید، همانطور که پیشتر توضیح داده شد.

همانطور که پیشتر گفته شد، بوی نامطبوع می‌تواند به واسطه رطوبت و عرق ایجاد شود، به همین دلیل توصیه می شود که کفش های خود را به نور خورشید مستقیم بگذارید تا به بهترین شکل خشک شوند.


به این صورت، هر گونه رطوبت اضافی خشک خواهد شد، به ویژه پس از دویدن. توصیه می شود که کفش ها را برای چند ساعت در نور خورشید قرار دهید تا به طور کامل خشک شوند، قبل از استفاده مجدد از آنها.

برای جلوگیری از ایجاد بوی نامطبوع در داخل کفش های خود، همیشه باید از جوراب استفاده کنید، تا بافت آنها بتواند عرق پاهای شما را جذب کند.

علاوه بر این، برای افرادی که تمایل به پا ی خیس دارند، حیطه ی استفاده از جوراب یا شلوارک هایی با بافت های تنفس پذیر بسیار مهم است. بنابراین، بهتر است از جوراب ها و شلوارک هایی با بافت های طبیعی مانند پنبه استفاده کنید، و از استفاده از جوراب ها و شلوارک های نایلونی خودداری کنید.

بطور طبیعی، برای جلوگیری از داشتن کفش های بو دار، لازم است که به بهداشت پاهای خود توجه کنید. در ادامه چند پیشنهاد عملی آورده شده است.

چطور بوی کفش را از بین ببریم
تعویض جوراب ها روزانه یا پس از هر تمرین ورزشی بسیار مهم است. علاوه بر این، پس از شستشوی پاها، لازم است آنها را به طور کامل خشک کرده و پس از آن کفش ها را بپوشید.

منبع : MSN

سلامت روده

5 روغن ضروری برای سلامت روده /رفع حالت تهوع، سوزش سر دل، گاز معده

فواید مصرف خرما

خواص خرما / خرما، میوه ای بهشتی با خواصی زمینی

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا