افراد سریع‌ احساسات ایموجی‌ها متوجه میشوند!

دوشنبه 2 مرداد 1402 فناوری
ایموجی‌ها

افراد سریع‌ احساسات ایموجی‌ها متوجه میشوند!

یک مطالعه اخیر نشان داد که افراد در مقایسه با چهره های واقعی در هنگام نگاه کردن به ایموجی ها سریعتر احساسات را تشخیص می دهند، کشفی که می تواند پیامدهای شگفت انگیزی برای آینده زبان بشری داشته باشد. محققان چندین اکتشاف شگفت‌انگیز دیگر در مورد اینکه افراد چقدر در تشخیص احساسات نشان‌داده‌شده توسط ایموجی‌ها خوب هستند، انجام دادند

Capture 742

ایموجی چیست؟

ایموجی ها تصویر نگاره هایی هستند که برای نمایش یک ایده یا مفهوم در هنگام مکالمه در دنیای دیجیتال طراحی شده اند. به گفته وایرد در گفتگوهای چت روم های اینترنت اولیه، ایده نمایش تصویری احساسات در مقطعی در دهه 1990 آغاز شد.

مردم از ترکیبی از نمادها مانند دو نقطه، خط تیره و براکت استفاده می کنند تا کمی احساسات را به مکالمات خود اضافه کنند تا از شادی، ناامیدی یا طعنه مکالمات مطلع شوند. اولین ایموجی‌های مناسبی که می‌شناسید تا سال ۱۹۹۹ ساخته نشدند.

Capture 738

اولین ایموجی ها

هنرمند ژاپنی Shigetaka Kurit اولین نمایش دیجیتالی احساسات را برای یک شرکت تلفن همراه در ژاپن ایجاد کرد و با ایجاد 176 تصویر 12 پیکسل در 12 پیکسل که به مردم اجازه می داد زمینه احساسی را به پیام های خود اضافه کنند، به سرعت محبوبیت پیدا کرد.

Capture 741

ارسال پیام با احساس

Wired خاطرنشان کرد که ممکن است پیامی مانند «می‌فهمم» برای گیرنده سرد به نظر برسد، در حالی که یک شکلک قلبی ممکن است پیام را به طور کامل از حالت سرد بودن نجات دهد!!  و در عین حال «حس گرما و همدردی» را نیز ارائه دهد. Wired نوشت: “این آغاز یک زبان بصری جدید بود.”

Capture 739

یک پدیده جهانی

بر اساس مطالعه جدید گروهی از محققان ایتالیایی که یافته‌های خود را در Social Neuroscience منتشر کرده‌اند، این زبان بصری به پدیده‌ای در سراسر جهان تبدیل شده است و اکنون توانایی ما در تشخیص احساسات در چهره واقعی انسان ها را کاهش داده است.

Capture 737

نگاه کردن به مغز

نویسندگان این مطالعه خاطرنشان کردند که هدف از این مطالعه بررسی قسمت‌هایی از مغز توسط شرکت‌کنندگان در هنگام شناسایی ایموجی و همچنین مدت زمانی که طول می‌کشد تا نماد را تشخیص دهند می باشد.

Capture 736

شرکت کنندگان چه کردند؟

این مطالعه نشان داد که شرکت‌کنندگان با دیدن ایموجی‌هایی که از خوشحال و غمگین تا متعجب، عصبانی، ترس و منزجر را شامل می‌شدند، می‌توانستند به طور موثرتر از تشخیص صورت واقعی ایموجی‌ها را شناسایی کنند. نتایج نشان داد که شرکت‌کنندگان در شناسایی حالت‌های ایموجی (۹۲.۷٪) نسبت به حالات صورت (۸۷.۳۵٪) دقیق‌تر بودند.

Capture 735

تشخیص چه چیزی آسان بود؟

این پژوهش نشان داد که شرکت‌کنندگان در تشخیص دقیق چهره‌های شاد و غم‌انگیز بهتر و همچنین عصبانیت سریع‌تر از سایر احساسات تشخیص داده می‌شدند. به چنین شکلی، این پژوهش نشان داد که شرکت‌کنندگان بهتر می‌توانند احساسات مشخصی را از چهره‌ها و ایموجی‌های واقعی تشخیص دهند.

Capture 733
پاسخ های سریع تر برای ایموجی ها

شرکت‌کنندگان همچنین تمایل داشتند با دست راست خود سریع‌تر از دست چپ خود پاسخ دهند و اشاره شد که اکثر افراد در این مطالعه هنگام مشاهده یک ایموجی بر روی صورت انسان، ۷۳ میلی‌ثانیه سریع‌تر واکنش نشان دادند، که این بسیار جالب است.

Capture 732

یک مشکل احتمالی

نتایج این مطالعه به ما نشان می‌دهد که تبادل اطلاعاتی که بین افراد و ابزارهای فن‌آوری در محیط زندگی واقعی صورت می‌گیرد، در حال تغییر است. با استفاده از تصویرهای ایموجی، فرد به راحتی می‌تواند وضعیت احساسی دیگران را به دست آورد و تبادل بیشتری نسبت به آنها داشته باشد. بنابراین، این نتایج به نشان می‌دهند که این تغییرات آغاز شده‌اند و می‌توان امیدوار بود که با ادغام بیشترین تعاملات رو در رو ما با ابزارهای فن‌آوری را خواهیم داشت.

 

منبع : MSN

خوراکی های لذیذ بروکسل پایتخت بلژیک

خوراکی های لذیذ بروکسل پایتخت بلژیک

گردشگری خواب

گردشگری خواب

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا