۱۴ جاذبه فوق‌العاده در لایپزیگ

یکشنبه 25 تیر 1402 جاذبه های گردشگری
۱۴ جاذبه فوق‌العاده در لایپزیگ

۱۴ جاذبه فوق‌العاده در لایپزیگ

لایپزیگ در آلمان به خاطر داشتن باغ وحش لایپزیگ مشهور است. این باغ وحش هدف دارد که به حفظ و افزایش آگاهی درباره جانوران بپردازد. مهمانان از بررسی این مکان و یادگیری بیشتر درباره حیوانات لذت خواهند برد. به جز این، شهر همچنین محل قرارگیری “یادبود نبرد ملی” می باشد. این یادبود چشم اندازهای شهر زیبایی را به نمایش می گذارد و اطلاعاتی درباره نیروهای نظامی محلی را ارائه می دهد.

Capture 401

۱. موزه هنرهای زیبا لایپزیگ

در داخل این موزه، می توانید ببینید که چگونه شیشه، بتن، سنگ آهک و بلوط با هم به طور زیبایی ترکیب شده و داخلی پر رنگ موزه را شکل داده‌اند. تنوع مواد در ساختمان نیز انعکاس دهنده تنوع هنرهای موجود در اینجا می باشد.

مجموعه موزه شامل تقریباً ۳٬۵۰۰ نقاشی، ۱٬۰۰۰ مجسمه و ۶۰٬۰۰۰ گرافیک است. این شاهکارها از قدرت های هنری مانند ایتالیا، فرانسه و هلند به دست آمده اند. نقاشی های آلمانی از قرون وسطی نیز در اینجا به نمایش گذاشته شده اند. به جز زیبایی این مکان فرهنگی، موزه همچنین در نزدیکی انواع وسایل حمل و نقل عمومی قرار دارد. نزدیکی آن به ایستگاه مرکزی (Hauptba
hnhof) باعث می شود که حتی برای کسانی که خودرو ندارند، به راحتی قابل دسترس باشد.

Capture 400

۲. سمپراپر

ریچارد واگن و ریچارد شتراوس، موسیقی‌دانان کلاسیک، اولین ارائه‌های اپرایی خود را در این تئاتر در اواخر قرن نوزدهم ارائه دادند. لیست معرفی شده از ستاره های موسیقی که در اینجا استعراض دادند، با داخلی و خارجی چشمگیر ساختمان هم‌اعتدال است.

بخش نمایشی خارجی با بزرگی نئو-رنسانس و بیشتر شبیه به نسخه ای شیک‌تر از کولوسیوم رومی به نظر می رسد. ساختار به ویژه در شب از بیرون شگفت انگیز به نظر می رسد. به عکس از داخل، داخل ساختمان با ولوت، بروکد و مرمر مصنوعی با کیفیت بالا تزئین شده است. تقریباً هزار تماشاگر در این مکان با ظرفیت کامل می توانند صدای “براوو” خود را بالا برند.

Capture 399

۳. قلعه کلدیتز

این قلعه رنسانسی روی یک تنگه تپه قرار دارد و چشم انداز زیبایی از رودخانه زویکاور مولدا را ارائه می دهد. در طول تاریخ، به عنوان یک باغ وحش، پست دیدبانی برای امپراتوران آلمان و حتی به عنوان یک اردوگاه نظامی بازداشت محافظت شده در زمان جنگ جهانی دوم، وظایف مختلفی را بر عهده داشته است.

Capture 398

۴. دانشگاه لایپزیگ

این دانشگاه در سال ۱۴۰۹ شروع به فعالیت کرد، زمانی که یک گروه از اساتید و دانشجویان از پراگ تصمیم گرفتند مرکزی از یادگیری را تشکیل دهند. از آن زمان به بعد، بسیاری از موفقیت ها را به دست آورده است. به جز اینکه محل بحثی بود که در نهایت به پیدایش پروتستانتیسم منجر شد،

Capture 397

۵. میدان آوگوستوس

این بزرگترین میدان شهر و یکی از بزرگترین میدان های اروپا است. در طول جنگ جهانی دوم، تقریباً تمام ساختمان های شهر نابود شدند. میدان آوگوستوس همچنین به عنوان یک مرکز مرکزی برای شبکه ترامواهای شهری عمل می کند و بخشی از میدان داخلی حلقه شهری است.

Capture 396

۶. گواند هاوس لایپزیگ

شعار آنها “Res severa verum gaudium” به معنی “شادی واقعی یک مسئله جدی است” است و آنها به این شعار پایبند هستند و کنسرت ها و نمایش هایی از بهترین ها را به نمایش می گذارند. با تابلوهای درخشانی که در پنجره هایش قرار دارند، حتی ساختمان آن نیز یک زیبایی است.

Capture 395

۷. کلیسای سنت توماس

کلیسای سنت توماس در لایپزیگ، آلمان، بین ۱۲۱۲ و ۱۲۲۲ ساخته شده است و یک کلیسای لوتری است که در گذشته یک کلیسای کاتولیک بود. این کلیسا چند بار بازسازی شده است و آخرین بار پس از آسیب دیدن در نتیجه بمباران های جنگ جهانی دوم در سال ۱۹۴۳ بازسازی شد. پس از بازسازی، طراحی کلیسا به سبک هال گوتیک حفظ شد.

Capture 394

۸. کلیسای سنت نیکلاس

کلیسای سنت نیکلاس در لایپزیگ، با معماری جذاب سبک رومانسک ساخته شده است و در سال ۱۱۶۵ ساخته شده است. سپس به یک سالن گوتیک تبدیل شد اما بعضی از عناصر باروک نظیر برج زنگ باقی مانده است. کسانی که عاشق گوش دادن به قطعات پیانوی یوهان سباستین بخ هستند، باید حتماً این کلیسا را بازدید کنند زیرا موسیقی او در آنجا نخستین بار اجرا شده است.

Capture 393

۹. موزه باخ لایپزیگ

موزه باخ لایپزیگ در قلب شهر لایپزیگ، شهری که یوهان سباستین باخ در آن به دنیا آمد، قرار دارد. این موزه یک موزه است که به نمایشگاه ها و مجموعه هایی مرتبط با باخ اختصاص دارد. علاقمندان به موسیقی حتماً از بازدید این موزه لذت خواهند برد، زیرا می توانند در مورد موسیقی بیشتر یاد بگیرند و آن را درک کنند.

Capture 392

۱۰. مجسمه یادبودی به نبرد ملیونی

مجسمه ای به منظور یادبود نبرد لایپزیگ یا نبرد ملیونی سال ۱۸۱۳، در سال ۱۹۱۳ به مناسبت ۱۰۰مین سالگرد نبرد به پایان رسید. این مجسمه به پیروزی ائتلاف بر نیروی ناپلئون پس از ویرانی گسترده شهر لایپزیگ اختصاص دارد. این مجسمه سنگی با ارتفاع ۹۱ متر و ۵۰۰ پله برای صعود به بالا، ایستاده است.

Capture 403

۱۱. کلیسای فروئن کریشه در درسدن

این شاهکار معماری باروکی قرن ۱۸ از طریق بمباران هوایی در جنگ جهانی دوم در دهه ۱۹۴۰ نابود شد. با باقیماندن آثار این کلیسا به عنوان یادبودی از وحشت های جنگ، ساخت کلیسا در سال ۱۹۹۴ با شروع دوباره در آلمان شرقی پس از آزادی از حکومت کمونیستی و پیوستن به آلمان غربی دوباره آغاز شد. پس از چندین سال کار پیشرفته و دشوار احیایی که انجام شد، این مکان عبادتی در میان دهه ۲۰۰۰ بازسازی شده و دوباره تقدیس شد.

از آن زمان به بعد، کلیسای فروئن کریشه به عنوان پناهگاه آرامش برای روح و فکر، خدمت می کند. علاوه بر خدمات مذهبی، که یک بار در ماه به زبان انگلیسی برگزار می شوند، این کلیسا نیز سخنرانی هایی در مورد مسائل جهانی صلح از برندگان جایزه نوبل در سراسر جهان داشته است. همچنین در مجموعه کلیسا یک موزه وجود دارد که تلاش بزرگی که برای بازسازی کلیسا صورت گرفته است، را ثبت کرده است.

Capture 404

۱۲. اپرای لایپزیگ

این خانه اپرای که یکی از قدیمی ترین تئاترهای شهرداری اروپاست، از سال ۱۶۹۳ تاکنون به عنوان یک مرکز فرهنگی فعالیت می کند و شاهد تشویقات و ستاره های درخشان روی صحنه بوده است. امروزه، بسیاری از اپراهایی که در اینجا اجرا می شوند، از آثار موسیقی کلاسیکی مانند واگنر، موتسارت، وبر و گلوک است. با این حال، این تئاتر گاهی اجازه می دهد تا برخی از اجراهایی مانند باله و کمدی های موزیکال نیز به نمایش درآیند.

Capture 403

۱۳. کلیسای درزدن

این شاهکار معماری باروکی قرن ۱۸ از طریق بمباران هوایی در جنگ جهانی دوم در دهه ۱۹۴۰ نابود شد. با باقیماندن آثار این کلیسا به عنوان یادبودی از وحشت های جنگ، ساخت کلیسا در سال ۱۹۹۴ با شروع دوباره در آلمان شرقی پس از آزادی از حکومت کمونیستی و پیوستن به آلمان غربی دوباره آغاز شد. پس از چندین سال کار پیشرفته و دشوار احیایی که انجام شد، این مکان عبادتی در میان دهه ۲۰۰۰ بازسازی شده و دوباره تقدیس شد.

از آن زمان به بعد، کلیسای درزدن به عنوان پناهگاه آرامش برای روح و فکر، خدمت می کند. علاوه بر خدمات مذهبی، برخی از آن به زبان انگلیسی نیز هستند، این کلیسا نیز سخنرانی هایی در مورد مسائل جهانی صلح از برندگان جایزه نوبل در سراسر جهان داشته است. همچنین در مجموعه کلیسا یک موزه وجود دارد که تلاش بزرگی که برای بازسازی کلیسا صورت گرفته است، را ثبت کرده است.

Capture 402

۱۴. باغ وحش لایپزیگ

این باغ وحش در سال ۱۸۷۸ توسط یک مالک خصوصی افتتاح شد و در ۶۷ اکر زمین سبز در لایپزیگ واقع شده است. اکنون این باغ وحش توسط شهر مالکیت دارد و حدود ۸۵۰ گونه جانور در سه منطقه مختلف با توجه به محیط زیست طبیعی آنها قرار دارند. این باغ وحش به خاطر پرورش شیر، ببر سیبری و خرس شناخته شده است. باغ وحش دارای فضای کافی برای خانواده ها برای پیک نیک و کودکان برای بازی در محل های بازی است.

منبع : MSN

کشور ویتنام

کشور ویتنام/همه چیز درباره کشور ویتنام

کشور سنگاپور

کشور سنگاپور/همه چیز درباره کشور سنگاپور

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا