11تا از بزرگترین و دیدنی ترین باغ وحش دنیا

دوشنبه 6 تیر 1401 جاذبه های گردشگری
باغ وحش

 لیست بزرگترین باغ وحش در جهان

همیشه از بهترین جاذبه های تفریحی یک شهر برای بازید از باغ وحش ها است لیست 11 تا از بزرگترین  و جذاب ترین باغ وحش های دنیا در ادامه آورده شده همرا مجله دایان باشید

باغ وحش مهم ترین مکان برای حفاظت و حفاظت از حیات وحش است. باغ وحش به عنوان پارک حیوانات یا باغ وحش نیز شناخته می شود. باغ وحش مخفف باغ وحش است. برخلاف پناهگاه های حیات وحش و پارک های ملی، باغ وحش ها زیستگاه طبیعی برای حیوانات فراهم نمی کنند اما خدمات حفاظتی فوق العاده ای را ارائه می دهند. از آسیا، اروپا، آمریکای شمالی و آفریقا، باغ وحش ها در سرتاسر جهان هستند تا از حیات وحش زمین محافظت کنند و به مردم آموزش دهند که چگونه می توانند کمک کنند.

با انقراض سریع آسیب پذیرترین حیوانات، باغ وحش ها برای محافظت از حیات وحش بسیار مهم شدند. با این حال، بیشتر باغ‌وحش‌ها تنها یک یا دو هکتار وسعت دارند و تنها تعداد انگشت شماری از حیوانات را در خود جای می‌دهند، در حالی که سایر باغ‌وحش‌ها بزرگ هستند و می‌توانند حیوانات را از محیط‌های مختلف محافظت و نگهداری کنند.

بزرگترین باغ وحش در جهان

بزرگترین باغ وحش در جهان

11.پارک جانورشناسی سری ونکاتسوارا

پارک جانورشناسی سری Venkateswara دومین باغ وحش بزرگ جهان از نظر مساحت و بزرگترین باغ وحش در آسیا است. مساحت آن 5532 هکتار (22.39 کیلومتر مربع) است. این باغ وحش در 29 سپتامبر 1987 تاسیس شد. این باغ وحش به نام ارباب هفت تپه در تیروپاتی “Sri Venkateswara” نامگذاری شده است.

عمده ترین نمایشگاه های این باغ وحش فیل، طاووس، آهو سامبر، طوطی، پلنگ معمولی، شیر، گراز وحشی، ببر سفید و تمساح، خرس سیاه و غیره است. این باغ وحش دارای بزرگترین پلنگ جهان به نام پلنگ بالاجی در کتاب رکوردهای گینس است. او 139-143 کیلوگرم (306-315 پوند) وزن داشت. وی در ۲۷ سالگی در ۲۱ خرداد ۱۳۹۲ بر اثر بیماری و کهولت سن درگذشت.

مساحت: ۵۵۳۲ هکتار (۲۲۳۹ هکتار)
مکان: تیروپاتی، آندرا پرادش، هند

پارک جانورشناسی سری ونکاتسوارا

پارک جانورشناسی سری ونکاتسوارا

10.باغ وحش دیترویت (Detroit Zoo)

باغ وحش دیترویت فقط چند مایل در شمال شهر دیترویت در رویال اوک و هانتینگتون وودز ، میشیگان قرار دارد. بیش از 2000 حیوان از 230 گونه مختلف در یک زیستگاه 125 جریب (51 هکتار) زندگی می کنند. از باغ های aardvarks تا گورخر ، این باغ وحش دیدارهای رو در رو با بسیاری از حیوانات عجیب و غریب را ارائه می دهد

 

بزرگترین باغ وحش در جهان

بزرگترین باغ وحش در جهان

9.باغ وحش چستر ، انگلیس(Chester Zoo, England)

 

باغ وحش چستر یک باغ وحش 125 هکتاری (51 هکتاری) در آپتون توسط چستر ، در چشایر انگلیس است. توسط خانواده George Mottershead در سال 1931 افتتاح شد و یکی از بزرگترین خانواده ها در انگلستان است. این شامل 21000 حیوان و 500 گونه است. در حقیقت ، این حیوانات نادر در آستانه انقراض هستند. باغ وحش چستر یکی از بزرگترین باغ وحش ها در تعداد حیوانات است.

 

بزرگترین باغ وحش در جهان

بزرگترین باغ وحش در جهان

8. باغ وحش و آکواریوم کلمبوس(Columbus Zoo and Aquarium)

باغ وحش و آکواریوم کلمبوس یک باغ وحش غیرانتفاعی است که در شمال کلمبوس ، اوهایو واقع شده است. باغ وحش کلمبوس بیش از 5000 حیوان را نشان می دهد که بیش از 700 گونه را به مناطق جغرافیایی جهان تقسیم می کنند. در سال 2004 باغ وحش کار خود را برای گسترش باغ وحش 82 هکتاری (37 هکتار) طی 10 سال آینده آغاز کرد. گسترش 120 هکتاری برنامه ریزی شده است که شامل یک محیط قطبی و همچنین یک دانه ساوان آفریقایی باشد.

کشور انگلستان/همه چیز درباره کشور انگلستان

 

بزرگترین باغ وحش در جهان 

بزرگترین باغ وحش در جهان

 

7. باغ وحش مسکو(Moscow Zoo)

باغ وحش مسکو از سال 1864 برای بازدید کنندگان باز است ، یکی از قدیمی ترین باغ وحش های اروپا است. امروزه ، باغ وحش مسکو بیش از 6000 حیوان به نمایندگی از 927 گونه دارد و مساحتی در حدود 53 هکتار (21.5 هکتار) را به خود اختصاص داده و آن را به بزرگترین باغ وحش روسیه تبدیل کرده است.

 

بزرگترین باغ وحش در جهان 

بزرگترین باغ وحش در جهان

 

6. باغ وحش سان دیگو(San Diego Zoo)

باغ وحش سن دیگو با بیش از 4000 حیوان از بیش از 800 گونه یکی از معروف ترین باغ وحش های جهان است. 100 هکتار (40 هکتار) زمین پارک از شهر سن دیگو اجاره شده است. آب و هوای دریایی آفتابی جنوب کالیفرنیا برای بسیاری از حیوانات مناسب است و تقریباً بسیاری از نمایشگاه های مهم باغ وحش سن دیگو در فضای باز هستند. باغ وحش سان دیگو همچنین در تلاش برای حفاظت و نگهداری بسیار فعال است و بسیاری از گونه ها در اسارت برای رهاسازی در زیستگاههای بومی خود در صورت لزوم پرورش می یابند.

 

بزرگترین باغ وحش در جهان 

بزرگترین باغ وحش در جهان

 

5. باغ وحش تورنتو(Toronto Zoo)

باغ وحش تورنتو که در تورنتو واقع شده و 710 هکتار (287 هکتار) زمین را شامل می شود ، بزرگترین باغ وحش کانادا است. این باغ وحش در حال حاضر بیش از 16000 حیوان را نشان می دهد که بیش از 491 گونه را نشان می دهد. حیوانات به هفت منطقه جغرافیایی تقسیم می شوند: هندو-مالایا ، آفریقا ، آمریکا ، Tundra Trek ، استرالیا ، اوراسیا و حوزه کانادا.

این باغ وحش برای بازدید کنندگان بخش های مختلفی دارد که 500 گونه و 5 هزار حیوان را در خود نگه می دارد.

 

بزرگترین باغ وحش در جهان 

بزرگترین باغ وحش در جهان

4. باغ وحش برانکس نیویورک(Bronx Zoo)

باغ وحش برانکس در شهر نیویورک که در سال 1899 افتتاح شد ، بزرگترین باغ وحش کلانشهر ایالات متحده است که شامل 265 هکتار (107 هکتار) زمین پارک و زیستگاه های طبیعی است. در این باغ وحش بیش از 4000 حیوان از 650 گونه زندگی می کنند که بسیاری از آنها در معرض خطر انقراض هستن

 

بزرگترین باغ وحش در جهان 

بزرگترین باغ وحش در جهان

 

3. باغ وحش پکن(Beijing Zoo)

باغ وحش پکن در کشور چین در سال 1906 در اواخر سلسله چینگ تاسیس شد ، یکی از بزرگترین مجموعه حیوانات در چین را دارد. این باغ وحش میزبان 14،500 حیوان است که بیش از 450 گونه حیوانات خشکی و بیش از 500 گونه حیوانات دریایی را نشان می دهد. باغ وحش 219 هکتار (89 هکتار) مساحت دارد. باغ وحش پکن احتمالاً به دلیل مجموعه حیوانات کمیاب بومی چین ، از جمله Giant Pandas ، که محبوب ترین جاذبه این پارک است ، شناخته شده است. این باغ حدود هزار گونه مختلف و 14,500 حیوان را در خود جای می دهد.

 

بزرگترین باغ وحش در جهان 

بزرگترین باغ وحش در جهان

2. باغ جانورشناسی برلین (Zoologischer Garten Berlin)

در سال 1844 باغ جانورشناسی برلین قدیمی ترین و شناخته شده ترین باغ وحش آلمان است. مساحت آن 84 هکتار (34 هکتار) است و در برلین واقع شده است. باغ وحش با بیش از 1500 گونه مختلف و حدود 17000 حیوان بزرگترین مجموعه از گونه ها را در جهان ارائه می دهد).

 

بزرگترین باغ وحش در جهان 

بزرگترین باغ وحش در جهان

1. باغ وحش هنری( Henry Doorly Zoo)

باغ وحش Henry Doorly در اوماها حدود 17000 حیوان از 962 گونه را در خود جای داده است. این منطقه بیش از 130 هکتار (53 هکتار) زمین را شامل می شود.  به همین دلیل در اینجا به عنوان بزرگترین باغ وحش جهان ذکر شده است.

 

بزرگترین باغ وحش در جهان 

بزرگترین باغ وحش در جهان

منبع:

touropia.com

wowtravel.me

بهترین قیمت تور تابستانی آنتالیا در لحظه آخر

کلیسای بیت اللحم اصفهان

کلیسای بیت اللحم اصفهان

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا