تقویت هوش /کارهای که شما را باهوش تر می کند

سه‌شنبه 7 دی 1400 موفقیت
تقویت هوش

آیا تقویت هوش امکان پذیر اسیت ؟ بیشتر افراد فکر می کنند که هوش هر فردی از زمان تولد ثابت است و تغییر نمی کند. در واقع مغز بی نهایت انعطاف پذیر است و با  روشهای که وجود دارد که می‌توانید ضریب هوشی‌را بالا برد و عملکرد مغز را افزایش داد.

روشهای تقویت هوش

1. بیشتر راه برویدو ورزش کنید

کسانی که ورزش می‌کنند، نسبت به کسانی که ورزش نمی‌کردند، از لحاظ حافظه‌ی بلند مدت، ، توجه، حل مسئله،  و … بسیار بهتر هستند.

2.  برای تقویت هوش نفس عمیق بکشید

با تنفس عمیق اکسیژن بیشتری به مغز می رسدو عملکرد مغز سریع بالا می رود .پایین بودن سطح اکسیژن در بدن ، عملکرد مغز را ضعیف می‌کند.

3. برای تقویت هوش  دفتر یادداشت کارهای روزانه داشته باشید

هر شب قبل از خواب کارهای فردا را برای خود یادداشت کنیدو برای روز آینده برنامه ریزی کنید .تا با این کار هم کارهایتان انجام می شود و هم عمل کرد مغزتان افزایش می یابد.

4.  برای تقویت هوش چیزهای جدید را کشف کنید

افرادباهوش نسبت به بقیه افراد، راههای ارتباطی عصبی بیشتری دارند. وقتی فردی  چیزهای جدیدی یاد می‌گیرد، راههای ارتباطی عصبیش بیشتری می‌شود، و با افزایش مهارت عمل کرد مغز افزایش می یابد.

تقویت هوش هوش

تقویت هوش

5.برای تقویت هوش مطالعه کنید.

برای تقویت هوش حتما مطالعه کنیدو اگر قصد مطالعه دارید باید 20 دقیقه مطالعه کنید و سپس یک استراحت کوتاه،داشته باشید تا مطالب خوانده شده در حافظه تان ذخیره شود .

6. حافظه‌تان را تقویت کنید

7. صبحانه بخورید

خوردن صبحانه برای سلامتی بدن و عمل کرد صحیح مغز الزامی است .خوردن  به موقع صبحانه می‌تواند تمرکز، توانایی حل مسئله، عملکرد ذهن، و خلق و خو را بهبود دهد.

فکر خلاق چیست؟ - موفقیت

8. مدیتیشن کنید

مدیتیشن می‌تواند ساختار مغز را تغییر دهد. با مدتیشن هم استرس را از خود دور کنیدهم عمل کرد مغزتان را افزایش دهید .

9. برای تقویت هوش از مصرف قندو شکر اجتناب کنید

خوردن قند و شکر و  کربوهیدرات های ساده  مانند پاستا، نان سفید و چیپس سیب زمینی می‌تواند شما را خسته و خواب آلود کند، و فکر کردن را  برای شما سخت می‌کند .

۱0. هوش هیجانی‌تان را پرورش دهید

IQ بالا داشتن کافی نیست و باید هوش هیجانی را نیز پرورش داد تا بتوان از IQ بهره لازم را برد. ضریب هوشی بالا فقط عاملی بالقوه است. این هوش هیجانی است که به شما اجازه می‌دهد از سایر مهارت‌ها و استعدادهای‌تان بهره‌مندشوید

11.  برای تقویت هوش از سرگرمی‌ها استفاده کنید

برای تقویت هوش و  عمل کرد بیشتر مغز . جدول حل کنید، پازل بازی کنید و یا به برنامه‌های شنیداری گوش دهید.

12. از تمام حس‌های‌تان استفاده کنید

مغز انسان با کمک حواس  پنچگانه ، بهترین قدرت یادگیری را دارد. تمام افراد زمانی که با استفاده از حس بینایی، شنوایی، بویایی، لامسه و حتی چشایی خود چیزی را یاد می‌گیرند، بیشترین بهره را از توانایی خود می‌برند..

13. بیشتر از آنتی اکسیدان‌ها مصرف کنید

آنتی اکسیدان‌ها از تمام سلول‌های‌بدن شما  محافظت می‌کنند  برخی از غذاها،  مانند بلو بری، آلو، کشمش، ، سیر، کلم، ، توت فرنگی، اسفناج  بیشترین آنتی اکسیدان را دارندبا مصرف منظم آنتی اکسیدان عمل کرد مغز تان را بالا ببرید تا کیفیت زندگیتان بالا رود .

 

کودک موفق

7 روش برای تنظیم کودک موفق

کلماتی سمی که نباید در تربیت فرزندان استفاده کنید

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا