درمان بیماری رایج که یوگا می تواند درمان کند!

دوشنبه 15 فروردین 1401 روانشناسی
حرکت یوگا

نحوه درمان برخی از بیماری های رایج توسط یوگا:

 

یوگا می تواند بسیاری از بیماری های رایج مانند آسم و آرتریت را درمان کند اگر به طور مکرر انجام شود. یوگا نمی تواند دیابت را درمان کند، اما در کنترل گلوکز در بدن تا حد زیادی مفید است. آساناهای یوگا مختلفی وجود دارند که برای درمان کمردرد و رفلاکس اسید معده هستند.

منطقی است که بگوییم اگر به طور مکرر آساناهای یوگا را تمرین کنید، می توانید از همه بیماری ها رها شوید. علاوه بر این، در صورت ابتلا به بیماری خاصی، ممکن است با تمرین منظم یوگا، درمان سالمی برای آن بیماری پیدا کنید. با در نظر گرفتن همه چیز، یوگا در طول اعصار انجام شده است و شامل درمان بسیاری از بیماری ها بدون استفاده از هیچ دارویی است.

 

یوگا

یوگا

 

آسم:

درمان عملی اصلی آسم در یوگا نهفته است. هنگامی که دچار حمله آسم می شوید، اسپری های استنشاقی می توانند جان شما را نجات دهند. با این حال، برای درمان طولانی مدت، باید پرانایام و آنولوم-ولوم را تمرین کنید.

 

دیابت:

یکی از شایع ترین بیماری های روی کره زمین است. شما به طور کلی نمی توانید مقاومت به انسولین را درمان کنید. با این حال، برخی آساناهای یوگا مانند حالت مثلثی (تریکوناسانا) می توانند سطح گلوکز شما را کنترل کنند.

 

فشار خون بالا:

ممکن است به دلایل مختلفی ایجاد شود. این وضعیتی است که فقط با پیروی از یک روال ثابت از آساناهای یوگای بازتابنده مانند پرانایام قابل درمان است.

 

رفلکس اسید:

امروزه سوء هاضمه نه تنها یک بیماری است، بلکه یک بیماری همه گیر در بین افراد شاغل است. می توانید با انجام برخی از وضعیت های یوگا مانند شاواسانا رفلاکس اسید معده را درمان کنید.

 

سردرد:

میگرن و سردرد اغلب به دلیل خون رسانی ناکافی به مغز ایجاد می شوند. برای درمان سردرد یا میگرن، به جای مصرف دارو، از وضعیت‌های یوگا مانند سیرساسانا یا سرپایینی استفاده کنید.

 

یوگا

یوگا

کمردرد یا کمردرد:

به یک بیماری رایج در میان طبقه کارگر تبدیل شده است و حتی افراد تحت عمل جراحی قرار می گیرند تا درد را متوقف کنند. سعی کنید از حالت های یوگا مانند تاداسانا یا وضعیت درخت استفاده کنید.

 

التهاب مفاصل یا آرتریت:

آرتریت بیماری است که باعث درد شدید مفاصل می شود. با این حال، یوگا می تواند میزان درد ناشی از التهاب مفاصل را کنترل کند. سعی کنید سوریا ناماسکار را به عنوان یک رویکرد انعطاف پذیر برای درمان آرتریت انجام دهید.

 

مشکلات کبدی:

مشکلات کبدی می تواند از مصرف جزئی تا اختلال کبد چرب شدید باشد. برای حفظ سلامت کبد خود، برخی از وضعیت های یوگای بسیار ابتدایی را امتحان کنید که ممکن است گردش خون در شکم را افزایش دهد. حالت کششی یک تصویر عالی است.

 

افسردگی:

یوگا یکی از بهترین و قوی ترین درمان های افسردگی است. اگر ترجیح می دهید به داروهای ضد افسردگی و قرص های چرت زدن وابسته نباشید، آساناهای یوگا مانند اوتاناسانا را امتحان کنید.

 

سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS):

یکی از شایع ترین مشکلاتی است که امروزه خانم های جوان را آزار می دهد. عوارض آن پریود نامنظم است و حتی می تواند منجر به ناباروری شود. بنابراین برای درمان کیست تخمدان بدون دارو یا جراحی، از وضعیت‌های یوگا مانند وضعیت بدن استفاده کنید.

 

تیروئید

با عنوان سیب آدامز نیز شناخته می‌شود و فعالیتهای متابولیکی بدن انسان را تنظیم می‌کند. یک اختلال در ترشح این هورمونها می‌تواند منجر به بروز مشکلات جدی در بدن شود.

علائم: سطح انرژی پایین، مشکلات پوستی، افسردگی، اضطراب، تورم گلو، ریزش مو و یبوست.

حرکت هالاسانا/ حرکت گاوآهن: این حرکت به گردن فشار می‌آورد و غدد تیروئید را تحریک می‌کند.

بهترین واکنش ها در برابر همسر ایراد گیر

بهترین واکنش ها در برابر همسر ایراد گیر

کدام تیپ شخصیتی بهتر است؟ 

کدام تیپ شخصیتی بهتر است؟

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا