هوس‌های غذایی و سلامتی

سه‌شنبه 28 دی 1400 سلامت
هوس‌های غذایی و سلامتی

هوس‌های غذایی و سلامتی

 

هوس غذا نشان دهنده اتفاق هایی است که در بدن ما می افتد. برخی معتقدن هوس چیزی نشان دهنده عدم توازن انرژی در بدن است! حفظ تعادل در بدن برای عملکرد بهتر آن ضرروی است. هوس ما برای غذاهای ناسالم بیشتر از غذاهای سالم است

هوس‌های غذایی و سلامتی

هوس‌های غذایی و سلامتی

غذاهای شیرین

هوس مصرف مواد غذایی شیرین بسیار شایع است و می تواند نشانه ای از چند چیز باشد. اگر تمایل شدید برای مصرف کیک و شیرینی احساس می کنید، ممکن است با مشکلات گوارشی، خستگی، یا مشکلات خوابمواجه باشید. بنابر پزشکی سنتی چینی، این شرایط به واسطه کمبود انرژی رخ می دهد کهبه طور مستقیم طحال و معده را تحت تاثیر قرار می دهد. شما نباید گرفتار این هوس ها شوید زیرا اگرچه قند هوس را فرو می نشاند و به طور موقت سطح انرژی را بالا می برد، اما شرایط هوس می تواند در آینده بدتر شود و به مصرف هرچه بیشتر مواد غذایی شیرین مشتاق باشید.

غذاهای تند

اگر به خوردن خوراک تند کاری و یا غذاهای تند و پر ادویه دیگر تمایل دارید، ممکن است بدن در تلاش برای محافظت از شما در برابر بیماری باشد. هوس شما برای خوردن مواد غذایی تند می تواند به معنای هشدار بدن در زمینه نیاز سیستم ایمنی به حمایت و پشتیبانی بیشتر باشد. ادویه ها به طور قابل توجهی برای سلامت بدن انسان مفید هستند، پس می توانید تا حد امکان هوسمصرف مواد غذایی تند و ادویه‌دار را برآورده سازید. البته باید نسبت به تهیه غذای تند و ادویه‌دار سالم اطمینان حاصل کنید.

هوس‌های غذایی و سلامتی

هوس‌های غذایی و سلامتی

غذاهای شور

اگر به ریختن نمک روی تمامی غذاهایی که مصرف می کنید و یا خوردن غذاهای کم ارزش مانند چیپس که سرشار از نمک هستند، علاقه دارید، این می تواند نشانه ای از وجود یک مشکل باشد. در حقیقت، این بدن شما نیست که نیازمند نمک است، بلکه کلیه ها موجب می شوند تا طالب مصرف این ماده باشید. فقدان جریان انرژی به کلیه ها به هوس مصرف غذاهای شور منجر می شود.گرفتار شدن در این هوس می تواند به مشکلات مختلف مانند درد مفاصل و خستگی منجر شود. افزون بر این، اشتیاق به مصرف غذای شور از جمله نشانه های استرس محسوب می شود. در این شرایط به جای خوردن چیپس های شور بهتر است راهی دیگر برای از بین بردن استرس خود بیابید.

غذاهای تلخ

هوس خوردن غذاهای تلخ چندان شایع نیست، اما نشانه ای از وجود مشکل نیز محسوب نمی شود. در پزشکی سنتی چینی، هوس خوردن مواد غذایی تلخ با عنصر آتش پیوند خورده و نمادی از انرژی قلب است. باور بر این است که غذاهای تلخ می توانند به دفع حرارت از بدن کمک کنند که این شرایط می تواند خشم، بی ثباتی عاطفی و اضطراب را کاهش دهد. از این رو، هوس خوردن مواد غذایی تلخ را برطرف سازید، چرا که ممکن است به سلامت روانی و جسمانی شما کمک کند.

هوس‌های غذایی و سلامتی

هوس‌های غذایی و سلامتی

غذاهای ترش

اگر تمایل زیادی به مصرف مواد غذایی ترش، مانند آب مرکبات دارید، این شرایط می تواند نشانه ای از نیاز بدن به دریافت اسیدهای چرب بیشتر باشد. اگر به میزان کافی چربی های سالم دریافت نکنید، این شرایط می تواند عدم تعادل در کبد را به همراه داشته باشد که می تواند میل شدید به مصرف غذاهای سرخ شده و چرب را افزایش دهد. عدم تعادل کبد ممکن است به شکل گیری افسردگی، سفتی عضلانی و میگرن نیز منجر شود.

 

کدام داروها با لبنیات خطرناک است

کدام داروها با لبنیات خطرناک است؟

سیستم ایمنی قوی‌

سیستم ایمنی قوی‌

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا