عفو و بخشش دیگران /آثار بخشیدن دیگران در زندگی

پنج‌شنبه 22 آبان 1399 موفقیت
غفو و ببخشش دیگران

غفو و بخشیدن دیگران

تنفر از انسانها که به شما بدی کرده اند کار سختی نیست ولی بخشیدن و عفو افرادی که به شما بدی کرده اندواقعا کار سختی است و از عهده هر کسی بر نمی آید در این مقاله از برکات و آثار مفید بخشیدن دیگران مطالب مفید و جالبی را ارائه دادیم که با خواندن این مقاله این کار دشوار تا حدی شیرین و قابل درک میشود .در مقاله قبلی بخش موفقیت مجله دایان  در باره قدرت معجزات انفاق و بخشیدن اموال آثار و برکات ان در زندگی  مطالب مفیدی ارائه دادیم که خواندن آن را به شما پیشنهاد می کنیم.

آثار  عفو و بخشش دیگران در زندگی چیست ؟

 • احساس تنفر از افراد باعث می شود   فرد برانگیخته شود، فشار خون فرد بالا رفته و استرس در او ایجاد می‌ کند.و  بخشش  افراد  باعث می‌شود که زخمهای عاطفی‌ التیام پیدا کند وفرد  گامی در جهت رشد و پیشرفت خود بردارد.
 •      عفو و گذشت موجب عزت می باشد؛ چرا که در نظر مردم نشانه بزرگواری، شخصیت و سعه صدر است
 •  عفو و گذشت سبب سلامت روح و آرامش جان و در نتیجه، سبب طول عمر می شود.
 • پیروزی:یکی دیگر از اثار دنیوی بخشش و گذشت دیگران  است و پیروزی انسان باگذشت و عفو دیگران می باشد.

 

بهترین راه های  عفو و بخشش دیگران چیست؟

عفو و بخشش دیگران  راه ها و روش هایی دارد که  به برخی از آنها را اشاره می کنیم:

 • برای بخشش دیگران بهتر است حس خود را آشکار کنید.در مورد عصبانیت ها و آسیب ها با خودتان صادق باشید تمام این بی عدالتی که به زندگیتان آسیب می زند ارزیابی کنید
 • تصمیم عاقلانه ای برای بخشش بگیرید ، بهتر است اخلاق خشونت آمیز را کنار بگذارید و  در واقع عصبانیت و مخفی گرایی در دراز مدت خوب نیست و آسیب جدی به شما خواهد رساند
 • برای بخشیدن دیگران، شما پیش قدم شوید. در این زمان از خود سوال کنید که  زندگی برای آنها به چه شکل است ؟چه فشار و استرسی را آن افراد تحمل می کنند؟
 •  هدیه بدهید . هدیه می تواند یک لبخند ،دست دادن دوستانه و حتی تلفن کردن باشد. و این طور نیست که اگر صمیمیت در رابطه با فردی را پیشه کنید او از شما سوء استفاده خواهد کرد . تفکر غلط مهربانی می تواند دیگران را پررو کند را کنار بگذارید و برای آرامش خود پیش قدم شوید
 • هرگاه در مورد فردی که به شما آسیبی رسانده فکرهای آزاردهنده‌ای  به ذهنتان رسید ، بهتر است دعا کنید که آن فرد مسیرش را پیدا کند و با این کار روحیه خود را شاد کنید..
 • هر فرد در زندگی باید این جمله را در ذهن خود بسپارد ، نفرت سمی است که فرد می نوشد به این امید که دیگری بمیرد.
 • اگر به فکر انتقام از دیگران هستید، بهترین شکل انتقام این است که زندگی موفق و شادی برای خود بسازید، انرژی شما موجب جذب افراد و نتایج مثبت بیشتری برایتان می شود.

به چه دلایل کارهای اشتباه دیگران را ببخشیم؟

بهبود فعالیت مغز با بخشش
عفو و بخشیدن دیگران مانند اکسیژنی است که فعالیت مغز را بهبود می بخشد و چنانچه دیگران را نبخشید خودتان از آرامش و سلامت روان فاصله می گیرید. پس  برای  آرامش و سلامت روان خود دیگران را ببخشید

نفرت و خشم سم است
کسی که اشتباه دیگری را می بخشد لذت زیادتری از فرد بخشوده شده کسب می کند. زیرا نفرت و خشم مانند سم به انسان صدمه میزند. بخشش مانند پادزهر عمل میکند،عفو و بخشیدن دیگران ظاهرا كار راحتی نیست برای همین بخشش كار كسی است كه قدرت دارد.

کامل آخر

قدرت بخشش و عفو دیگران  را دست کم نگیرید،بخشش کلید سلامت عاطفی، روانی و جسمی است. افراد کینه دوز مستعد ابتلا به مشکلات قلبی و عروقی، دردهای مزمن، اختلال عملکرد عصبی، سیستم ایمنی سرکوب شده، بوده  و از داشتن یک زندگی اجتماعی خوب محروم هستند.مطالعات نشان می دهند بیمارانی که از دردهای مزمن رنج می برند، بعد از رها کردن کینه و خصم و توجه به بخشندگی زخمها و دردهایشان التیام می یابد. همچنین زن و شوهرهایی که به راحتی همدیگر را عفو می کنند و اشتباه های هم را می بخشند .درگیری و مشکلات شان را به طور موثرتری حل می کنند و دردشان کم می شود.

 

بازدیدکنندگان : ۴۹ نفر
راه حل مناسب جهت رفع اختلافات زناشویی

چگونه اختلافات را در یک ازدواج حل کنیم؟

10 عادت افرادی که در کار بسیار موفق هستند

عادت های بارز افرادی که در کار بسیار موفق هستند

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi