عفو و بخشش دیگران /آثار بخشیدن دیگران در زندگی

پنج شنبه، ۲۲ آبان ۱۳۹۹ موفقیت
غفو و ببخشش دیگران

غفو و بخشیدن دیگران

تنفر از انسانها که به شما بدی کرده اند کار سختی نیست ولی بخشیدن و عفو افرادی که به شما بدی کرده اندواقعا کار سختی است و از عهده هر کسی بر نمی آید در این مقاله از برکات و آثار مفید بخشیدن دیگران مطالب مفید و جالبی را ارائه دادیم که با خواندن این مقاله این کار دشوار تا حدی شیرین و قابل درک میشود .در مقاله قبلی بخش موفقیت مجله دایان  در باره قدرت معجزات انفاق و بخشیدن اموال آثار و برکات ان در زندگی  مطالب مفیدی ارائه دادیم که خواندن آن را به شما پیشنهاد می کنیم.

آثار  عفو و بخشش دیگران در زندگی چیست ؟

 • احساس تنفر از افراد باعث می شود   فرد برانگیخته شود، فشار خون فرد بالا رفته و استرس در او ایجاد می‌ کند.و  بخشش  افراد  باعث می‌شود که زخمهای عاطفی‌ التیام پیدا کند وفرد  گامی در جهت رشد و پیشرفت خود بردارد.
 •      عفو و گذشت موجب عزت می باشد؛ چرا که در نظر مردم نشانه بزرگواری، شخصیت و سعه صدر است
 •  عفو و گذشت سبب سلامت روح و آرامش جان و در نتیجه، سبب طول عمر می شود.
 • پیروزی:یکی دیگر از اثار دنیوی بخشش و گذشت دیگران  است و پیروزی انسان باگذشت و عفو دیگران می باشد.

 

بهترین راه های  عفو و بخشش دیگران چیست؟

عفو و بخشش دیگران  راه ها و روش هایی دارد که  به برخی از آنها را اشاره می کنیم:

 • برای بخشش دیگران بهتر است حس خود را آشکار کنید.در مورد عصبانیت ها و آسیب ها با خودتان صادق باشید تمام این بی عدالتی که به زندگیتان آسیب می زند ارزیابی کنید
 • تصمیم عاقلانه ای برای بخشش بگیرید ، بهتر است اخلاق خشونت آمیز را کنار بگذارید و  در واقع عصبانیت و مخفی گرایی در دراز مدت خوب نیست و آسیب جدی به شما خواهد رساند
 • برای بخشیدن دیگران، شما پیش قدم شوید. در این زمان از خود سوال کنید که  زندگی برای آنها به چه شکل است ؟چه فشار و استرسی را آن افراد تحمل می کنند؟
 •  هدیه بدهید . هدیه می تواند یک لبخند ،دست دادن دوستانه و حتی تلفن کردن باشد. و این طور نیست که اگر صمیمیت در رابطه با فردی را پیشه کنید او از شما سوء استفاده خواهد کرد . تفکر غلط مهربانی می تواند دیگران را پررو کند را کنار بگذارید و برای آرامش خود پیش قدم شوید
 • هرگاه در مورد فردی که به شما آسیبی رسانده فکرهای آزاردهنده‌ای  به ذهنتان رسید ، بهتر است دعا کنید که آن فرد مسیرش را پیدا کند و با این کار روحیه خود را شاد کنید..
 • هر فرد در زندگی باید این جمله را در ذهن خود بسپارد ، نفرت سمی است که فرد می نوشد به این امید که دیگری بمیرد.
 • اگر به فکر انتقام از دیگران هستید، بهترین شکل انتقام این است که زندگی موفق و شادی برای خود بسازید، انرژی شما موجب جذب افراد و نتایج مثبت بیشتری برایتان می شود.

به چه دلایل کارهای اشتباه دیگران را ببخشیم؟

بهبود فعالیت مغز با بخشش
عفو و بخشیدن دیگران مانند اکسیژنی است که فعالیت مغز را بهبود می بخشد و چنانچه دیگران را نبخشید خودتان از آرامش و سلامت روان فاصله می گیرید. پس  برای  آرامش و سلامت روان خود دیگران را ببخشید

نفرت و خشم سم است
کسی که اشتباه دیگری را می بخشد لذت زیادتری از فرد بخشوده شده کسب می کند. زیرا نفرت و خشم مانند سم به انسان صدمه میزند. بخشش مانند پادزهر عمل میکند،عفو و بخشیدن دیگران ظاهرا كار راحتی نیست برای همین بخشش كار كسی است كه قدرت دارد.

کامل آخر

قدرت بخشش و عفو دیگران  را دست کم نگیرید،بخشش کلید سلامت عاطفی، روانی و جسمی است. افراد کینه دوز مستعد ابتلا به مشکلات قلبی و عروقی، دردهای مزمن، اختلال عملکرد عصبی، سیستم ایمنی سرکوب شده، بوده  و از داشتن یک زندگی اجتماعی خوب محروم هستند.مطالعات نشان می دهند بیمارانی که از دردهای مزمن رنج می برند، بعد از رها کردن کینه و خصم و توجه به بخشندگی زخمها و دردهایشان التیام می یابد. همچنین زن و شوهرهایی که به راحتی همدیگر را عفو می کنند و اشتباه های هم را می بخشند .درگیری و مشکلات شان را به طور موثرتری حل می کنند و دردشان کم می شود.

 

راه حل مناسب جهت رفع اختلافات زناشویی

چگونه اختلافات را در یک ازدواج حل کنیم؟

فرزند موفق

7 روش برای تنظیم موفقیت فرزندتان

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا