چگونه اختلافات را در یک ازدواج حل کنیم؟

سه‌شنبه 27 آبان 1399 موفقیت
راه حل مناسب جهت رفع اختلافات زناشویی

چگونه از اختلافات زناشویی پیشگیری کنیم؟

خواه یک ازدواج عاشقانه داشته باشید یا یک ازدواج توافقی ، برای دو نفر زندگی مشترک بدون تجربه تعارض عقاید در یک دوره یا زمان دیگر غیرممکن است. به هر حال ، هر یک از ما شخصیت ها ، عادات و ویژگی های منحصر به فرد خود را داریم. بنابراین کلید یک ازدواج موفق یافتن راه هایی برای جلوگیری از درگیری نیست ، بلکه کشف چگونگی برخورد با آنها است.

در اینجا چند نکته آورده شده است که می تواند به شما کمک کند رابطه قوی تری با همسرتان برقرار کنید.

۱.باشریک زندگی خود ارتباط برقرار کنید

هیچ کس به جز شما هرگز نمی تواند احساس شما را بداند مگر اینکه آن را با او در میان بگذارید. بسیاری از درگیری ها زمانی آغاز می شود که یک شریک زندگی انتظار داشته باشد طرف دیگر بتواند ذهن آنها را بخواند. اگر چیزی شما را آزار می دهد ، بی ادبی خود را ابراز نکنید ، بلکه طرف مقابل را بنشینید و در مورد احساس و احساس خود توضیح دهید. گوش دادن به صحبت های همسرتان به همان اندازه مهم است. ذهن خود را آزاد نگه دارید و سعی کنید خود را به جای شخص مقابل قرار دهید

 ۲. محترمانه رفتار کنید:

این را بدانید که اگر با فریاد زدن روی همسرتان مشاجره ای را شروع کنید ، او حالت دفاعی پیدا می کند و نمی تواند کاملاً بفهمد که می خواهید چه بگویید. کوچک شمردن یک فرد همچنین می تواند تمرکز را از مشکل واقعی دور کند. به شریک زندگی خود احترام بگذارید و در مقابل افراد دیگر مشاجره نکنید و او را در شرکت نگذارید.

۳. زمان مناسب را انتخاب کنید:

هرگز هنگام استرس یا  خسته ابدا با همسرتان مشاجره نکنید. در چنین چهارچوبی از ذهن ، تحریک شدن با شخص مقابل آسانتر از درک دیدگاه های اوست. هنگامی که می خواهید درگیری را حل کنید ، مشکل و همسرتان باید کاملاً توجه شما را داشته باشد. بنابراین ، در حین حل تعارض ، با پختن غذا یا رسیدن به کار چند کار را امتحان نکنید. این موضوع حتی اگر با همسرتان از طریق تلفن صحبت می کنید نیز صدق می کند.

۴. (زمان عصبانیت صحبت نکنید):

وقتی صحبت از یک نکته دردناک می شود ، طوفان ها اغلب شعله ور می شوند. با این حال ، توجه داشته باشید که عصبانی شدن مورد کنترل یا تحریک شدن هیچ مشکلی حل نمی کند. لحظه ای که احساس کردید خود یا همسرتان بیش از حد ناراحت یا منفی شده است ، از شرایط خارج شوید. به شریک زندگی خود بگویید که به مدتی زمان نیاز دارید و آرام بروید. وقتی هردو احساس آرامش می کنید می توانید مکالمه خود را از سر بگیرید. با این حال ، از این وقت خارج بهانه نکنید تا از حل مسئله جلوگیری کنید
افراد موق چگونه اشتباهاتشان را جبران می کنند

رفتار افراد موفق درخصوص اشتباهاتشان

غفو و ببخشش دیگران

عفو و بخشش دیگران /آثار بخشیدن دیگران در زندگی

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا