خواص فوق العاده موز خالدار و خاصیت ضد سرطانی آن

سه‌شنبه 26 بهمن 1400 سلامت
موز خالدار و خاصیت ضد سرطانی آن

موز خالدار و خاصیت ضد سرطانی آن

 

همانطور که میدانیم موز جز میوه هایی است که خواص فراوانی دارد و بقولی بر هر دردی دواست ! اما اگر دقت کرده باشید اکثر ما از موز هایی که پوست خالدار دارند عبور میکنیم و به دنبال موزهایی با پوست صاف هستیم.اما طی تحقیقات به عمل آمده همین موز های خالدار خواص فوق العاده ای دارند که در ادامه میخوانیم.

 

 

1. حفاظت در برابر سرطان با مصرف موز خال دار :

شاید مهم ترین خاصیت موز خال دار ضد سرطان بودن آن است که توجه همه را به خود جلب کرده ؛ محققان دریافته اند که موزها حاوی ترکیبی به نام (TNF) هستند که تومورهای سرطانی را از بین می برد. بنابراین مصرف این موزهای خالدار و لک دار می تواند به جلوگیری از سرطان کمک کند.موز رسیده با لکه های سیاه 8 برابر نوع سبز و تازه آن سالم تر بوده و حاوی مقدار قابل توجهی TNF می باشد.

خاصیت باورنکردنی خوردن روزی 2 عدد موز خال دار + خواص و فواید
2. درمان سوزش سردل با موز خال دار:

موزها به مقابله با سو هاضمه کمک می کنند. آن ها به راحتی هضم می شوند و در نتیجه باعث پریشانی بیشتر معده نمی شوند. ناراحتی معده بعد از خوردن موز از بین می رود. بنابراین به جای آن که برای هضم و سوزش معده خود یک قرص بخورید، موز را برای تسکین فوری بخورید.

3. متعادل کردن فشار خون با موز خال دار:

برای حفظ تعادل فشار خون، شما باید میزان خوبی از پتاسیم در خون خود داشته باشید و این کار را می توانید با خوردن موز خالدار و لک دار انجام دهید. آن ها منابع غنی از پتاسیم هستند و دارای مقدار سدیم کمی هستند که می تواند موجب تعادل فشار خون شود.

4. کاهش ناراحتی با مصرف موز خال دار:

موز غنی از تریپتوفان است، یک نوع آمینو اسید. بدن شما از این آمینو اسید در تولید سروتونین استفاده می کند، یک انتقال دهنده عصبی است و ارتباط نزدیکی با حالت ذهنی دارد، و همچنین در هنگام خوابیدن مصرف می کنند. در نتیجه، موز به شما کمک می کند به یک حس آرامش برسید و خواب خوبی داشته باشید.

موز خالدار و خاصیت ضد سرطانی آن

موز خالدار و خاصیت ضد سرطانی آن

5. تسکین یبوست با موز خال دار:

این واقعیت که موز می تواند به تسکین یبوست کمک کند، درست است.آن ها به وسیله فیبرشان حرکات روده را افزایش می دهند.

6. موز خال دار تقویت کننده فوری انرژی :

موز از مقدار کالری بالایی برخوردار است و آن را منبع عالی انرژی فوری می سازد. بنابراین، دفعه بعد که بعد از یک جلسه ورزش خسته کننده نیاز به انرژی داشتید، یک موز بخورید. پتاسیم موجود در موز از درد و گرفتگی عضلات شما جلوگیری می کند.

7.موز خال دار برای تسریع در بهبود زخم معده:

زخم معده مترادف با ناراحتی حاد و محدودیت های شدید در رژیم غذایی است به این خاطر است که ادویه و بسیاری از خوراکی ها می توانند شرایط شما را وخیم تر کرده و موجب ناراحتی بیشترتان شوند اما موز دارای بافت نرمی است که به سرعت از طریق دستگاه گوارش عبور می کند و مواد مغذی مورد نیاز را فراهم می کند.

افرادی که نباید در شب یلدا انار و هندوانه بخورند!-سلامت

موز خالدار - میوه رسون
8. مبارزه با بی خوابی با مصرف موز خال دار:

موز منابع عالی از آهن معدنی است. آهن یکی از اجزای اصلی گلبول های قرمز است که مسئول حمل و نقل مواد مغذی و اکسیژن در بدن شما هستند. مکمل های موز، نیاز آهن بدن شما را تکمیل می کند و به این ترتیب کم خونی را کاهش می دهد، که با شمارش آهن کم و سلول های خون قرمز بیمار مشخص می شود.

9. بهبود درد قاعدگی با مصرف موز خال دار:

پتاسیم موجود در موز لکه دار، به کاهش گرفتگی عضلات به خاطر چرخه های قاعدگی کمک می کند.هم چنین موز منبع غنی از ویتامین B6 هم هستند که میزان نفخ و نگهداری آب را در طول دوره شما کاهش می دهد.

موز خالدار و خاصیت ضد سرطانی آن

موز خالدار و خاصیت ضد سرطانی آن

10 فایده خوردن 2 موز سیاه لکه دار و خال دار در روز

مواد مغذی که در موزهای رسیده است ،به نفع شما خواهد بود و طبق آنچه در بخش جالب سلامتتحت عنوان خواص موزخال دار گفته شده است عبارتند از:

 •  کاهش فشار خون و محافظت در برابر سکته مغزی و قلبی – این اتفاق به خاطر مقدار کم سدیم و میزان بالای پتاسیم رخ می دهد.
 •  افزایش انرژی – دو موز رسیده، کالری و انرژی شما را به مدت چند ساعت افزایش می دهند، چون آن ها مملو از کربوگلیسیمیک، ویتامین ها و مواد معدنی هستند. پتاسیم با جلوگیری از گرفتگی عضلات ماهیچه به افزایش بنیه کمک می کند.
 •  تسکین سوزش سردل – موز رسیده یک “آنتی اسید” فوق العاده است. بافت نرم آن ها دیواره ی معده را تحت تاثیر قرار می دهد و آن را از اسیدهای مضر و سوزش محافظت می کند.
 • . حالت ناراحتی – سطوح بالایی از تریپتوفان در موزهای رسیده یافت می شوند، که سطح سروتونین را افزایش می دهند و حالت افسردگی را بهبود می بخشد.
 • درمان تننش/ زودرنجی/ PMS –
 • موز غنی از ویتامین های B است که به داشتن اعصاب آرام کمک می کند.

خوردن موز سیاه چه فوایدی دارد؟
سایر فواید موز خال دار:

 1. غنی از فیبر
 2. غنی از منگنز
 3. غنی از آهن
 4. کمک به هضم
 5. عاری از کلسترول و چربی

اگر از بافت نرم تر موز رسیده لذت نمی برید، آن ها را با دیگر خوراکی ها ترکیب کنید … شیرینی آن ها جایگزین خوبی برای شکر تصفیه شده ناسالم است!

 

باکتری مرگبار در کیف زنان

باکتری مرگبار در کیف زنان

عوارض جانبی کاهش وزن

عوارض جانبی کاهش وزن و لاغری سریع

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا