8  راه حل های برای بالا رفتن انگیزه موفقیت شما

پنج‌شنبه 26 فروردین 1400 موفقیت
تقویت انگیزه

ایده الهام بخش برای تقویت انگیزه موفقیت شما

در راه رسیدن به موفقیت، یکی از مهم ترین چالش های پیش روی ما، داشتن انگیزه کافی و حفظ آن خواهد بود. در طول مسیر فعالیت خود، ممکن است فاکتورها و عوامل مختلفی ظهور کنند که به هر ترتیب انگیزه لازم ما را برای کسب موفقیت دچار خدشه و نقصان نمایند. در این مقاله چند روش بسیار ساده برای تقویت انگیزه های درونی خودمان پیشنهاد خواهیم کرد.

اگر احساس بی انگیزگی کنید ، نفسی راحت خواهید کشید و می فهمید که تغییرات ساده و در عین حال با تأثیر زیاد وجود دارد که شما را به مسیر درست شما بازمی گرداند.

در اینجا 8  راز موفقیت تقویت انگیزه آورده شده است که نه تنها انگیزه شما برای موفقیت را بازیابی می کند بلکه آن را نیز افزایش می دهد تا بتوانید تعریف شخصی خود از یک زندگی موفق و شاد را دنبال کنید.

هرکسی در دوره ای از زندگی انگیزه خود را از دست خواهد داد ، مهم نیست که چقدر قبل از بی انگیزگی علاقه داشته باشد. نکته اصلی این است که این واقعیت را بپذیرید و کاری در مورد آن انجام دهید. برای بازگرداندن انگیزه موفقیت می توانید با این 8 نکته شروع کنید.

تقویت انگیزه موفقیت

تقویت انگیزه موفقیت

1. تمرین کنید وقتی زندگی به چالش کشیده می شود ، نیمه پر لیوان را نگاه کنید

انجام این کار درصورتی که احساس کنید در اکثر زمینه های زندگی خود به طور دائمی توپ فوتبال بازی می کنید ، انجام این کار آسان نیست. انفجارهای کوتاه پذیرش رادیکال را تمرین کنید ، و در روز خود به دنبال موضوعات خوبی باشید که از آن سپاسگزار هستید و خوشبختی شما را به همراه دارد

 

2. روابط خود را تمیز کنید – کاری و شخصی

برای خود چند هدف شخصی تعیین کنید و به وظیفه خود برسید. پاکسازی و افزایش سرعت به انگیزه موفقیت شما کمک می کند. شما ارتعاش مثبت وجود روزمره خود را افزایش خواهید داد

 

3- برای تعریف موفقیت و خوشبختی یک برنامه توسعه شخصی ایجاد کنید

هدف گذاری فقط برای کمک به ما در دستیابی به اتومبیل های بهتر ، خانه ها یا درآمد بیشتر نیست. هنگامی که هدف خود را تغییر می دهید تا متمرکز بر تبدیل شدن به شخصی شوید که برای بدست آوردن این موارد مورد نیاز است ، اهداف شما از مرزهای ملموس فراتر می روند. داشتن یک برنامه توسعه شخصی ضروری است.

 

4. در تجربه ها سرمایه گذاری کنید ، نه چیزهای مادی

پاشیدن پول نقد خود به دارایی های بدنی برای پاداش دادن به خود ، فقط شما را به ورشکستگی نمی کشاند. وقتی برای ایجاد انگیزه در شما دائماً به چیزهای خارجی اعتماد می کنید ، در واقع خطر این را دارید که هرگز راضی نشوید.

 

تقویت انگیزه موفقیت

تقویت انگیزه موفقیت

 

5. یک گروه متفکر ایجاد کنید یا به آن بپیوندید

عضویت در یک گروه متفکر ، انگیزه شما توسط نبوغ جمعی دیگران تقویت می شود که می خواهند همکاری ، حل مشکلات ، تبلیغات متقابل ، شبکه سازی و یادگیری چیزهای جدید را داشته باشند. نه تنها انگیزه داشتن به خودی خود آسان تر است ، بلکه تفکر شما نیز به طور تصاعدی رشد می کند.گروه خود را عاقلانه و جمعی انتخاب کنید. مشارکت شما همه شما را به طراوت ارتفاعات جدید تبدیل می کند.

 

6. بازخورد منفی و انتقاد را بپذیرید

ما در واقع وقتی مردم موافقت می کنند و ما را تحسین می کنند ، بهترین چیز را نمی آموزیم. ما وقتی اشتباه می کنیم و احساسات شدید مرتبط با شکست ها و عدم پذیرش ها را تجربه می کنیم ، بهتر یاد می گیریم

 

7. بیاموزید رهبر بهتر خوبی باشید، بهتر رهبری کنید

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید در مسیر حرکت به سمت بهبود رهبری خود پی بگیرید، توجه به بُعد شخصیتی و انسانی خود است. رهبری بر پایه روابط و همین‌طور توسعه ارتباط خود با افراد پیش می‌رود. رهبری یک نقش انسانی است، بنابراین برای حرکت تبدیل شدن به یک رهبر خوب لازم است که خود را به خوبی شناخته و در ارتباط با همکاران خود تمام تلاش خود را به کار بگیرید

 

8.اهدافتان را به هدف های کوچک تقسیم کنید

وقتی با اهدافی بزرگ روبرو می شوید و خودتان را در حلقه محاصره این هدف های بزرگ و سخت می بینید، حفظ انگیزه و توانایی فکری لازم برای رسیدن به موفقیت برایتان دشوارتر خواهد شد. یکی از بهترین روش هایی که می تواند در این راه به شما کمک کند، استفاده از فرایند کوچک سازی اهداف است. زمانی که اهداف بزرگ و سنگین خودتان را به صورت لیست کوچکی از هدف های خرد تبدیل می کنید، مسیر موفقیت را برای خودتان همواتر خواهید کرد.

 

راز زندگی شادتر

آشنایی با 20 راز زندگی شادتر /happy life

 موفقیت در عشق

 موفقیت در عشق/10 نکته برای موفقیت در عشق

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا