جلوی خودارضایی ناسالم را بگیرید/ 9 راه برای غلبه بر آن!

جمعه 19 دی 1399 سلامت ، روانشناسی
جلوی خودارضایی ناسالم را بگیرید

لیست مطالب

1-جلوی خودارضایی ناسالم را بگیرید

2-خود ارضایی چیست؟

3-دلایل خودارضایی چیست؟

4-ضررهای خودارضایی کدام اند؟

5-چگونه می توان جلوی خودارضایی ناسالم را بگیرید

 

جلوی خودارضایی ناسالم را بگیرید

خودارضایی پدیده ای است که در همه سنین با آن روبرو می شود. در حالی که لذت لحظه ای را می دهد ، اما اثر طولانی مدت عمل سالم نیست. اغلب نوجوانان قبل از برقراری رابطه این کار را امتحان می کنند. این کار برای لذت بردن از هیجان جنسی انجام می شود. نیازی به ذکر نیست ، اگر فرد این کار را روزانه انجام دهد ، به سرعت به استمنا معتاد می شود.

 

خود ارضایی چیست؟

خودارضایی یا جَلْق زدن (همچنین اِستِمناء برای مردان و استِشهاء برای زنان) از روش‌های ارضای میل جنسی است. به عبارت دیگر، خودارضایی به تحریک جنسی اندام جنسی خود، جهت برانگیختگی جنسی یا سایر لذت‌های جنسی اطلاق می‌شود و معمولاً به اوج لذت جنسی می‌انجامد.

 

دلایل خودارضایی چیست؟

علاوه بر احساس لذت جنسی، خودارضایی برای رهایی از تنش‌های جنسی به ویژه در هنگامی که شریک جنسی در دسترس نیست انجام می‌شود. خودارضایی گاهی به منظور رفع اضطراب و رسیدن به آرامش صورت می‌گیرد. در نوجوانان گاهی خودارضایی با هدف کنجکاوی در خصوص دستگاه‌های تناسلی اجرا می‌شود. همچنین گاهی با هدف پیشگیری از انتقال بیماری‌های آمیزشی یا بارداری صورت می‌گیرد. گاهی در برخی نارسایی‌های جنسی توسط پزشک نیز استمناء تجویز می‌شود.

 

ضررهای خودارضایی کدام اند؟

*کاهش توان جسمی

*ضعف بینایی

*درد کمر و استخوان ها

*تضعیف قوت بدن

*عدم کنترل ادرار

*اختلالات هورمونی

*ریزش مو

*ضعیف شدن حافظه و پرت شدن حواس

*اضطراب

*افسردگی

*نابودی اعتماد به نفس

*بدخلقی و زودرنجی

 

جلوی خودارضایی ناسالم را بگیرید

جلوی خودارضایی ناسالم را بگیرید

جلوی خودارضایی ناسالم را بگیرید

 

چگونه می توان جلوی خودارضایی ناسالم را بگیرید

 

هر زمان که تمایل به انجام خودارضایی را احساس کردید ، این نکات را برای جلوگیری از خودارضایی ناسالم امتحان کنید ، این نکات با انحراف ذهن به شما کمک می کند و به تمرکز بر روی موارد دیگر کمک می کند:

 

۱-از زمان به طور موثر استفاده کنید:

انجام یک سرگرمی ، کاری که فرد دوست دارد انجام آن بسیار مهم است. موارد خاصی مانند نقاشی ، ورزش در فضای باز ، نواختن ساز ، نوشتن و … نه تنها یکی را درگیر می کند بلکه به شما در تمرکز مغز کمک می کند. با این کار مطمئناً می توان فکر خودارضایی را محدود کرد. و جلوی خودارضایی ناسالم را بگیریم

 

۲-با مردم ارتباط برقرار کنید:

افراد معمولاً وقتی تنها هستند خودارضایی می کنند و به دنبال شرکت هستند. بنابراین لازم است با افراد ارتباط برقرار کنید تا از اعتیاد به استمنا خلاص شوید. منطقی است که به جای خودارضایی به یک سایت دوست یابی بپیوندید و با یک شریک آینده درگیر شوید.

 

۳-از دیدن فیلم پورن دور باشید:

پورنوگرافی دلیل اصلی خودارضایی است. برخی از راه حل ها برای دور شدن از سایت های پورنو ، انتقال کامپیوتر به یک مکان عمومی برای کاهش وسوسه تماشای پورنو ، لغو اشتراک سایت های پورنو ، مجلات پورنو و غیره است.

 

۴-ادرار کردن:

اغلب وسوسه خودارضایی به محض دفع ادرار از بین می رود. ادرار کردن باعث تخلیه آلت تناسلی مرد و کاهش گرمای بدن می شود. این نه تنها فرد را به استفاده م organثر از اندام یادآوری می کند بلکه فکر خودارضایی را نیز دور نگه می دارد.

 

۵-یوگا:

یوگا یک مکانیسم آرامش بخش باستانی است ، که مزایای متعددی برای بدن دارد. ماهیچه ها را شل می کند ، تنفس را عادی می کند و بدن را به فرم می آورد. یوگا راهی عالی برای درگیر کردن ذهن و دوری از خودارضایی است.

 

۶-دوش بگیرید:

غالباً دوش گرفتن به بدن کمک می کند تا آرام شود و گرمای بدن را کاهش دهد. دوش آب سرد نیز به بدن انرژی می دهد و دمای کیسه بیضه را پایین می آورد. این ، به نوبه خود ، به شخص کمک می کند تا از اعتیاد به استمنا خودداری کند.

 

۷-به اسباب بازی های جنسی نه بگویید:

برای جلوگیری از اعتیاد به سلامت خودارضایی ، دیده شده است که دختران به سرعت به اسباب بازی های جنسی معتاد می شوند. بنابراین ، خلاص شدن از شر همه اسباب بازی های جنسی منطقی است. تصور محض در مورد اسباب بازی های جنسی می تواند شخص را به خودارضایی ترغیب کند.

 

۸-برنامه ریزی کنید:

همیشه باید برنامه ای برای مقابله با آسیب پذیرترین لحظات وجود داشته باشد. وقتی بدن و ذهن در آستانه بخشیدن آن به خودارضایی هستند ، باید یک فکر یا عمل نهایی برای دور زدن خودارضایی داشته باشیم.

 

۹-به موسیقی گوش دهید:

اغلب گوش دادن به موسیقی می تواند فکر انجام اعتیاد به استمنا را از شما دور کند. انتخاب موسیقی بسته به ترجیح موسیقی که دارد ، می تواند کند و سریع باشد. اگر می خواهید درباره هر مسئله خاصی بحث کنید ، می توانید یک سوال رایگان بپرسید.

lybrate.com

بازدیدکنندگان : ۶۶ نفر
علت گرفتگی پا در دوران بارداری

علت گرفتگی پا در دوران بارداری و 10 راهکار ساده برای بهبود سریع آن

 روغن پونه کوهی

روغن پونه کوهی/10 فواید و کاربردهای روغن پونه کوهی

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi