ریزش مو در زنان/8 دلایل ریزش مو در زنان

چهارشنبه 19 آذر 1399 آرایش پوست ومو
علل ریزش مو در بین زنان

علل ریزش مو در بین زنان

آلوپسی اصطلاح پزشکی ریزش مو است که یک مشکل رایج در بسیاری از خانم ها است. ریزش مو می تواند بسیار آزار دهنده باشد. اما ، اگر بی صدا از ریزش مو رنج می برید و روش های تصادفی برای بازیابی موهای خود را امتحان می کنید ، احمقانه محض شما خواهد بود. یافتن دلیل اصلی ریزش مو برای داشتن درمان مناسب و مورد نیاز کاملاً ضروری است. 

۱-ریزش موی ژنتیکی:

برای بسیاری از خانم ها ریزش مو ارثی است. گاهی اوقات زنان نیز با ریزش موی ژنتیکی زنانه روبرو می شوند که به آن آلوپسی آندروژنتیک نیز می گویند. در این حالت تراکم موها از روی تاج کاهش می یابد. همچنین گاهی اوقات یا بعد از یائسگی یا در ابتدای بلوغ گزارش می شود.

۲-کمبود آهن:

 فقر آهن -در صورت داشتن یا نداشتن آنمی- می تواند منجر به ریزش مو شود. ولی بهتر است قبل از اینکه خودسرانه از قرص های آهن مکمل استفاده کنید با پزشک خود در این زمینه مشورت کنید تا از در صورت تشخیص نیاز توسط پزشک از مکمل ها استفاده کنید. زیرا آهن بیش از اندازه در بدن نیز منجر به بروز بعضی مشکلات می شود.
کم خونی دلیل اصلی ریزش مو است. کم خونی به دلیل مصرف کم آهن در رژیم غذایی ، قاعدگی زیاد یا اسیدفولیک ناکافی رخ می دهد.

۳-یائسگی:

بسیاری از زنان پس از یائسگی دچار ریزش مو می شوند. این اتفاق می افتد با کاهش سطح هورمون های استروژن. این باعث خشک شدن مو و در نتیجه ریزش مو می شود.

۴- تغییرات هورمونی بعد از حاملگی:

ریزش مو همچنین پس از زایمان کودک رخ می دهد. سطح استروژن در دوران بارداری افزایش می یابد اما پس از زایمان کودک کاهش می یابد ، در نتیجه بسیاری از زنان باعث ریزش مو می شوند.

۵-قرص های جلوگیری از بارداری:

مصرف بیش از حد استروئیدها یا قرص های جلوگیری از بارداری نیز ممکن است به ریزش مو کمک کند.
رفع چین و چروک صورت

چین و چروک/ 4 روش کنترل چین و چروک از طریق درمان های زیبایی

رنگ مو نارنجی از مسی تا پرتقالی

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا