چگونه رنگ موی خود را انتخاب کنیم؟

پنج‌شنبه 29 تیر 1402 آرایش پوست ومو
چگونه رنگ موی خود را انتخاب کنیم؟

چگونه رنگ موی خود را انتخاب کنیم؟

انتخاب رنگ مناسب برای موهایمان آنقدرها هم که به نظر می رسد آسان نیست. ممکن است عاشق رنگی شده باشید که برای بهترین دوست شما عالی به نظر می رسد اما زیاد به شما نمی آید. در واقع، به احتمال زیاد به رنگ پوست و رنگ چشم شما بستگی دارد که آیا یک رنگ برای شما خوب به نظر می رسد. بیایید دریابیم که چگونه ترکیب های مناسب را درست کنیم!

هارمونی رنگ چیست؟

قبل از پرداختن به دنیای رنگ مو، لازم است به هارمونی رنگ اشاره کنیم، نظریه ای که در آغاز قرن گذشته توسط هنرمندی سوئیسی الاصل به نام یوهانس ایتتن ایجاد شد.این تئوری رنگ توضیح می‌دهد که چرا برخی از سایه‌ها نسبت به بقیه بهتر به نظر می‌رسند – نه تنها از نظر رنگ مو، بلکه از نظر لباس. این تئوری رنگ ها را به رنگ های گرم (در پایه زرد) و سرد (در پایه آبی) تقسیم می کند.


هر فصلی رنگ های خودش را دارد

رنگ‌های گرم و عمیق با پاییز همسو می‌شوند. سرد و تاریک مربوط به زمستان است. گرم و روشن با بهار؛ سرد و روشن با تابستان.بنابراین، اگر پوست شما روشن و گرم است، با چشم‌های سبز، فندقی یا قهوه‌ای، به رنگ‌های پاییزی نزدیک می‌شوید، احتمالاً رنگ مویی که بیشتر شما را متملق خواهد کرد قهوه‌ای یا قرمز خواهد بود.

قهوه ای کاراملی

قهوه ای سلطان رنگ مو است و می توان آن را در سایه های مختلفی انتخاب کرد. به عنوان مثال، رنگ قهوه ای یکنواخت برای کسانی که از سیاهی دور چشم رنج می برند توصیه نمی شود. سپس، رنگ روشن تر ترجیح داده می شود، مانند قهوه ای کاراملی که با تکنیک balayage ایجاد شده است.


قهوه ای فندقی

یکی دیگر از قهوه‌ای عالی برای کسانی که رنگ پوست گرم و عمیق دارند و چشم‌های سبز یا فندقی دارند، رنگ شکلاتی است، قهوه‌ای بسیار تند که به سمت قرمز مسی متمایل است، یک روند واقعی حتی در میان افراد مشهوری مانند آنجلینا جولی.

موی سیاه

آیا پوست چینی با چشمان قهوه ای و سایه هایی دارید که یادآور زمستان است؟ سپس باید سایه جذابی مانند مشکی را انتخاب کنید، هم در نسخه آن با هایلایت های آبی و قهوه ای.

قرمز

از طرف دیگر، اگر پوست چینی دارید و با چشمان روشن ترکیب شده است، قرمز رنگ شماست، مانند جولیان مور، نیکول کیدمن یا اما استون (تصویر).

بلوند تیره

بیایید نگاهی به بلوند بیندازیم، رنگی که بسیار مورد علاقه و قدردانی است. متأسفانه برای همه مناسب نیست. به عنوان مثال، اگر پوست روشن و چشمان فندقی دارید، ترجیحاً بلوند تیره را انتخاب کنید. بلوند تیره می تواند راه حل مناسبی باشد حتی اگر پوست کهربایی و چشمانی روشن دارید. با این حال، اگر رنگ پوست و چشمان شما بسیار تیره باشد، بسیار ناامید است.

بلوند پلاتینیوم

بلوند بسیار محبوب دیگری وجود دارد که به سختی می توان با آن مطابقت کرد: بلوند پلاتینیوم! این سایه نزدیک به سفید برای چه کسانی مناسب است؟ در اسلاید بعدی متوجه خواهید شد. به طور کلی، برای کسانی که چهره ای بسیار روشن و سرد دارند، و همچنین برای کسانی که پوست زیتونی با ته رنگ سرد و چشمان آبی یا فندقی دارند، بهترین رنگ است. کیم کارداشیان به ما مدرک می دهد.

بلوند شیری

در میان مد روزترین بلوندهای پلاتین در سالهای اخیر، بلوند یخی و بلوند خاکستری با انعکاس بسیار روشن داریم. برای کسانی که می خواهند کمتر ریسک کنند، همیشه بلوند شیری، بسیار روشن، اما با نوک عسلی رنگ وجود دارد که آن را نرم می کند.


رنگ مو برای افراد رنگین پوست

برای افراد رنگین پوست، لازم است که به زیر گروه هایی از رنگ های روشن، کم رنگ، روشن، تیره، سرد یا گرم تقسیم بندی شود. سپس باید فهمید که کدام ویژگی غالب در ترکیب بین چشم و چهره آنهاست.

ته رنگ سرد، پوست مشکی

برای مثال، در مورد میشل اوباما، ته رنگ سرد با چشم‌های بسیار روشن است، بنابراین می‌توانید رنگ مشکی را تا قهوه‌ای یا حتی بلوند انتخاب کنید، در حالی که باید از رنگ‌های مسی کاملاً اجتناب شود.

ته رنگ گرم، پوست مشکی

از طرف دیگر، افرادی که پوست مشکی و ته رنگ گرم دارند، به راحتی می توانند بین قهوه ای، بلوند و حتی مسی متفاوت باشند.

پوست سیاه و موهای بور

راه حل دیگر برای به دست آوردن بلوند روشن تر، تمرکز روی سایه ای است که با تکنیک balayage، با سایه زدن روی ریشه ها، درست مانند ریحانا در موارد مختلف.


صورتی پاستلی

و سپس، در سال های اخیر روند رنگ مو به سمت رنگ های کمتر طبیعی حرکت کرده است. برای مثال بیایید نگاهی به روند رنگ های پاستلی بیندازیم. صورتی برای کسانی که پوست روشنی دارند مناسب است. با این حال، اگر رنگ پوست زیتونی بیشتری دارید، صورتی تکان دهنده را انتخاب کنید.

موهای بنفش یا آبی

دیگر رنگ های رنگین کمانی که در سال های اخیر بسیار مد شده اند آبی و بنفش هستند. رنگ اول (آبی) برای رنگ‌های با رنگ‌های سرد و چشم‌های تیره مناسب است، در حالی که بنفش رنگ‌های چینی را با چشم‌های آبی یا سبز نشان می‌دهد.


کدام رنگ بیشتر به شما می آید؟

در مجموع، هر رنگی را که می خواهید به موهای خود بدهید، در نظر گرفتن رنگ پوست و رنگ چشم هیچ گاه ضرری ندارد.

منبع : MSN

پیداش موهای مجعد

پیداش موهای مجعد! عجیب اما واقعی

جدیدترین مدل مو برای تابستان

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا