7علت که همسر شما دیگر نمی خواهد رابطه جنسی برقرار کند

سه‌شنبه 23 شهریور 1400 سلامت
رابطه جنسی

چرا همسرتان رابطه جنسی را پس می زند؟

مجله سلامت دایان:توضیحات بی شماری وجود دارد که چرا زوجین در روابط طولانی مدت خود را در موقعیت هایی می یابند که هر یک از طرف های شریک زندگی شروع به اجتناب از رابطه جنسی می کند به این دلیل که دیگری نمی تواند درک کند.توضیح رفتار همسرتان ممکن است به دلیل یک مسئله پزشکی زمینه ای یا عوامل مختلف روحی یا روانی باشد.

وقتی بر خلاف عادت گذشته، زنی درخواست جنسی شوهرش را و یا شوهری درخواست جنسی زنش را قبول نمی کند و یا آن را به وقتی دیگر موکول می کند، برای چسباندن برچسب اختلال به او نباید عجله کرد، چه بسا دلایلی پشت این امتناع ناگهانی وجود داشته باشد که زوج طرد شده، خود بتواند با شناسایی و رتق و فتق به موقع آن ها زندگی زناشویی را به حالت مطلوب معمول در آورد. در ادامه به این دلایل پرداخته می شود.

 

چرا همسرتان رابطه جنسی را پس می زند؟

چرا همسرتان رابطه جنسی را پس می زند؟

در زیر چند دلیل وجود دارد که چرا همسرتان دیگر نمی خواهد رابطه جنسی برقرار کند

1- عوامل جسمی:

​​ممکن است شریک زندگی شما به دلیل بیماری های جسمی ، به ویژه موارد مربوط به سیستم های غدد درون ریز و گردش خون ، دچار کاهش میل جنسی شود. بی نظمی هایی مانند دیابت ، کم کاری تیروئید ، عوارض قلبی به نام چند ، بر سطح هورمون در بدن تأثیر می گذارد ، که منجر به عدم میل جنسی می شود.

2. عوامل روانشناختی:

بسیاری از عوامل ذهنی و عاطفی نیز بر میل جنسی در مردان و زنان تأثیر می گذارد. استرس و افسردگی که غالباً باعث کم خوابی می شود ، دو دلیل مهم در عدم تمایل به رابطه جنسی است. با همسرتان درمورد اینکه ریشه این مشکل چیست صحبت کنید و مطمئن شوید که چه چیزی استرس ایجاد می کند و باعث افسردگی می شود. ارتباطات و مشاوره اصلی ترین راههای مقابله با چنین شرایطی است.

 

3. استمنا (خود ارضایی)بیش از حد:

اگر شخصی بیش از حد پورنوگرافی تماشا کند و در نتیجه مرتباً به خود ارضایی بپردازد ، هنگام انجام حین مقاربت ، عملکرد جنسی به طور خودکار کاهش می یابد. اگر شریک زندگی شما بیش از حد خودارضایی می کند ، به سادگی بخواهید که به این عمل پایان دهد.

کارهایی که باید بعد از استفراغ کردن انجام دهیم

 

4- کمبود محبت:

وقتی بین شرکا  گرما و محبت کم باشد ، میل به انجام رابطه جنسی به طور خودکار کاهش می یابد. برای تعیین راه هایی که می توانید عشق و علاقه را در روابط برقرار کنید با همراه خود ارتباط برقرار کنید.

 

5- اعتیاد به مواد مخدر:

اگر شریک زندگی شما به برخی از مواد مخدر مانند نیکوتین ، مرفین و داروهای ضد افسردگی مختلف اعتیاد پیدا کرده است که به عنوان انگیزه جنسی کاهش می یابد ، این می تواند دلیل عدم تمایل به رابطه جنسی باشد.

 

6- خستگی

با این که این مورد هم برای زنان قابل استناد است و هم برای مردان، اما به دلیل نیاز بیشتر زنان به خواب و نیز اشتغال بدون فراغت آن ها به خانه داری و تربیت و درس فرزندان، در مورد زنان بیشتر مورد تاکید قرار می گیرد.

 

7- استرس های شغلی

این مورد به خصوص برای کسانی که تمامیت طلبند و یا موقعیت شغلی را با احساس خود ارزشمندی شان مساوی می بینند، مانع مهمی به شمار می رود. استرس ناشی از احساس عدم امنیت شغلی نیز از مواردی است که حتی در بستر نیز فرد را ترک نخواهدکرد. معلوم است که کسی که درگیر این گونه افکار استرس آمیز است دل و دماغی برای برقراری رابطه جنسی با همسرش نخواهدداشت.

 

چرا همسرتان رابطه جنسی را پس می زند؟

چرا همسرتان رابطه جنسی را پس می زند؟

چه طور کمتر نه بشنویم؟

این چند راهکار برای پیشگیری از پس زده شدن توسط همسر را امتحان کنید.

اولویت بدهید

پیش نوازش یادتان نرود

انتظارتان را بگویید

تحت فشارش نگذارید

با همسرتان همدلی کنید

استرس همسرتان را کم کنید

ریلکس باشید

رابطه جنسی تعامل معنادار است

خاطره های روزهای خوب را زنده کنید

 

منبع:lybrate.com

تیرگی آرنج و زانو

6 روش خانگی برای روشن کردن تیرگی آرنج و زانو

چرا زیاد دستشویی می روید

عفونت ادراری / علل و درمان عفونت ادراری

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا