بیماری دیابت / علائم و عوارض دیابت

دوشنبه 13 بهمن 1399 سلامت
بیماری دیابت

بیماری دیابت

دیابت یا بیماری قندبه قند خون بالا ی ۹۶ تا حدود ۱۱۲ میلی‌گرم در دسی لیتر گفته می‌شود. در این بیماری توانایی تولید هورمون انسولین در بدن از بین می‌رود یا بدن در برابر انسولین مقاوم شده و بنابراین انسولین تولیدی نمی‌تواند عملکرد طبیعی خود را انجام دهد. نقش اصلی انسولین پایین آوردن قند خون توسط سازوکارهای مختلف است.

دیابت چیست

دیابت به شرایطی گفته می شود که بیش از حد گلوکز در بدن شما وجود داشته باشد. اگرچه گلوکز برای عملکرد مناسب بدن مفید است ، اما مقدار اضافی آن می تواند عواقب جدی را به دنبال داشته باشد. با گذشت سالها ، دیابت به عنوان یکی از بیماری های مهلک ظاهر شده است ، بیماری که یک بار ایجاد شده است و هیچ درمان خاصی ندارد.

بیماری دیابت

بیماری دیابت

انواع دیابت

دیابت را به سه نوع اصلی تقسیم می کنند:

علائم مختلف بیماری دیابت وجود دارد

تشنگی سیری ناپذیر:

یکی از شناخته شده ترین علائم پیش دیابت و دیابت، تشنگی بیش از حد در هنگام قند اضافی موجود در خون اتفاق می افتد. بدن می خواهد قند اضافی را به صورت ادرار خارج کند، به همین دلیل مجبورتان می کند بیش از حد معمول آب بنوشید. به همین دلیل دائم احساس تشنگی می کنید.

تمایلات مکرر ادرار:

تمایل مکرر به ادرار یکی از پیش سازهای اصلی دیابت است.

گرسنگی حاد:

بروز گرسنگی حاد یکی از شایع ترین پیش بینی های دیابت است.

خستگی و خستگی:

در صورتی که از دیابت رنج می برید ، به طور حتم احساس خستگی و فرسودگی مداوم خواهید داشت.

تاری دید:

بالا و پایین رفتن ناگهانی قند خون می تواند قابلیت تمرکز چشم را بهم بزند و باعث تاری دید شود. تاری دید به محض اینکه سطح قند خون به حالت طبیعی بازگردد از بین می رود.

زخم هایی که مدت زمان زیادی طول می کشد تا بهبود یابد:

یکی از کشنده ترین علائم دیابت زمانی است که بهبودی زخمی که به آن مبتلا شده اید بیش از زمان لازم است.

بیماری دیابت

بیماری دیابت

عوارضی بیماری دیابت عبارتند از:

مشکلات قلبی عروقی:

دیابت به میزان قابل توجهی خطر ابتلا به مشکلات قلبی عروقی و بیماری هایی مانند حملات قلبی ، درد قفسه سینه و سکته را افزایش می دهد.

صدمه به کلیه ها:

جفت کلیه ای که انسان از آن برخوردار است وظیفه دارد سموم را از بدن خارج کند. دیابت اضافی در بدن توانایی پاکسازی کلیه ها را برطرف نمی کند.

آسیب به چشم:

بروز دیابت ، از جمله موارد دیگر ، چشم شما را در معرض خطرات زیادی قرار می دهد. این بیماری به عروق خونی شبکیه آسیب می رساند و حتی می تواند در برخی باعث کوری شود.

بی نظمی پوست:

دیابت پوست شما را در معرض خطرات زیادی قرار می دهد. به دلیل وجود بیش از حد گلوکز در بدن ، ممکن است در میان سایر بیماری ها از انواع عفونت های باکتریایی و قارچی رنج ببرید.

 

بینایی سنجی در شیراز

عینک فروشی و بینایی سنجی در شیراز

 پوست شفاف و درخشان

 پوست شفاف و درخشان/ 7 راز که به شما کمک می کند پوست درخشان داشته باشید

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi