قلعه مورس ها یکی از قلعه های تاریخی پرتغال

یکشنبه 5 بهمن 1399 جاذبه های گردشگری
قلعه مورس ها در پرتقال

قلعه مورس ها در پرتقال

 

قلعه مورس ها در کجا است

قلعه مورها  قلعه ای قرون وسطایی در بالای تپه است که در کلیسای مدنی پرتغال در سانتا ماریا و سائو میگوئل ، در شهرداری سینترا ، حدود 25 کیلومتری شمال غربی لیسبون واقع شده است. در قرن های 8 و 9 توسط مورها ساخته شده است.

این یک نقطه مهم استراتژیک در زمان Reconquista بود ، و پس از سقوط لیسبون در سال 1147 توسط نیروهای مسیحی گرفته شد.

 

قلعه مورس ها در پرتقال

قلعه مورس ها در پرتقال

 

تاریخچه قلعه مورس ها

این قلعه که در قرن نهم توسط مورها در کوهی ساخته شده بود ، را رصد می کرد و حتی از قلعه سنت جورج در لیسبون نیز مهمتر بود. این شامل معابر مخفی و یک مخزن بزرگ بود که در صورت محاصره بسیار حیاتی بود. در قرون وسطی ، پس از آنکه صلیبیون مسیحی در سال 1147 سینترا را تسخیر کردند ، یک کلیسای رومانسکی اختصاص داده شده به سنت پیتر کنافریم در دیوارهای قلعه ساخته شد ، و در ویرانه های آن اکنون مصنوعاتی جمع آوری شده در کاوش های باستان شناسی و همچنین صفحه نمایش های ویدئویی که تاریخ قلعه را نشان می دهد ، قرار دارد.

این قلعه در قرن هشتم میلادی توسط مورس ها ساخته شده به همین علت به این اسم شناخته می شود. است. قلعه مورس ها بعدا به وسیله مسیحیان در زمان ریکونکیستا( Reconquista) اشغال گردید. کلیسای قلعه در زلزله ۱۷۵۴ بسیار آسیب دید. این قلعه در نهایت رها شد و در اواسط قرن نوزدهم بازسازی های محدودی روی آن انجام گردید.

با کاهش اهمیت استراتژیک سینترا ، قلعه در معرض ویرانی قرار گرفت. با این حال ، در اواسط قرن نوزدهم ، یک پروژه مرمت تحت هدایت پادشاه فردیناند دوم به عنوان بخشی از طرح های رمانتیک وی در سینترا که شامل کاخ پنا همسایه بود ، آغاز شد.

 

قلعه مورس ها در پرتقال

قلعه مورس ها در پرتقال

 

موقعیت قلعه:

این قلعه یک ایستگاه نظامی با برنامه ریزی نامنظم است که پیرامون یک محیط 450 متری در بالای صخره ای کوهستانی ، جهت جنوب غربی به شمال غربی دنبال می شود. این شامل یک خط دوتایی از دیواره های نظامی است که بر روی زمین گرانیتی تپه کوهی پیچ و تاب می خورد. مکان آن در بالای تپه ، احاطه شده و پوشش گیاهی طبیعی و عجیب و غریب ، شخصیت رمانتیک آن مکان را برجسته می کند.

قلعه موریش ، به دلیل موقعیت جغرافیایی و طراحی آن ، به همراه Santarém ، یکی از نکات اصلی در طرح نظامی بلاتا در نظر گرفته شد.

چگونه می توان به قلعه موریس رسید

قلعه موریس اکنون یکی از جاذبه های گردشگری بسیار محبوب است و معمولاً به همراه کاخ پنا از آن بازدید می شود. هر دو بنای تاریخی با یک اتوبوس به هم متصل می شوند ، اما در فاصله پیاده روی نیز قرار دارند.

موقعیت قلعه موریس در بالای کوه به یک سفر 13 دقیقه ای با اتوبوس نیاز دارد .

 

 

گردشگری خوراک

گردشگری خوراک

کشور ژاپن

کشور ژاپن / 5 پارک ملی زیبا در ژاپن

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi