تندیس های بلند جهان/5 مجسمه بزرگ در جهان

چهارشنبه 26 آبان 1400 جاذبه های گردشگری
تندیس های بلند جهان

تندیس های بلند جهان

امروز با رونمایی از مجسمه وحدت درکشور  هند ، نام جدیدی در فهرست بلندترین مجسمه های جهان قرار دارد. بنای یادبود جدید سردار Vallabhbhai Patel 597 فوت (182 متر) قد دارد و از رکورددار قبلی ، معبد بهار 420 فوت (128 متر) بهار ، در شهرستان لوشان کشور چین پیشی می گیرد. ما در زیر تصاویر ۶ مجسمه بلند جهان  به شما معرفی میکنیم همراه مجله خانواده دایان باشید

مجسمه های چشمگیر در سراسر جهان برای قدردانی از شخصیت های بزرگ و رویدادهای مهم در تاریخ است. برخی از آنها دارای ارتفاع کافی برای تبدیل شدن به جاذبه اصلی شهرها هستند. در ادامه با مجسمه بلند دنیا را مشاهده می کنید.

 

8. بودای بزرگ تایلند، تایلند، 92 متر

بودای بزرگ تایلند با ارتفاع 92 متر بلندترین مجسمه این کشور است. ساخت این مجسمه در سال 1990 آغاز شد و در سال 2008 به پایان رسید. کل مجسمه از سیمان ساخته شده و با رنگ طلایی پوشانده شده است. این مجسمه غول پیکر بودا بر اساس اصول بودیسم Theravada ساخته شده است.

 

مجسمه بزرگ در جهان

مجسمه بزرگ در جهان

 

7.سندای دایکنون ژاپن، 100 متر

سندای دایکنون یک مجسمه 100 متری است که در سندای ژاپن قرار دارد. این مجسمه نشان دهنده بودیساتوا بودایی ژاپنی است. این مجسمه در بالای تپه ای در سندای قرار دارد و منظره بسیاری از نقاط شهر را فراهم می کند.

سندای دایکانون جواهری را در دست راست خود برای برآوردن آرزوها و یک قمقمه آب در دست چپ خود برای ریختن آب خرد نگه می دارد. گردشگران از طریق آسانسور می توانند به بالای مجسمه برسند و کل شهر را تماشا کنند.

 

مجسمه بزرگ در جهان

مجسمه بزرگ در جهان

 

6. امپراطورهای یان و هوانگ (105 متر)

مجسمه امپراطورهای یان و هوانگ در طی 20 سال در کوه تراشیده شد و در سال 2007 به اتمام رسید. این مجسمه 106 متر (345 فوت) قد دارد و دو یان دی و هوانگ دی را نشان می دهد. کوه راشمو کشور چین در داخل منطقه دیدنی رودخانه زرد در نزدیکی ژنگژو واقع شده است.

 

 مجسمه بزرگ در جهان

مجسمه بزرگ در جهان

5. مجسمه گوان یین (108 متر)

مجسمه بادیساتوا Guan Yin به ارتفاع 108 متر (354 فوت) در ساحل جنوبی جزیره هاینان چین واقع شده است. این مجسمه دارای سه جنبه است که یک طرف آن رو به داخل کشور و دو جنبه دیگر آن رو به دریای چین جنوبی است. ساخت این مجسمه 6 سال به طول انجامید و در سال 2005 به پایان رسید.

 

 مجسمه بزرگ در جهان

مجسمه بزرگ در جهان

4. کریستو-ری (110 متر)

حرم کریستو ری با الهام از مجسمه معروف مسیح فدیه دهنده در ریودوژانیرو در سال 1959 پس از 10 سال ساخت بنا افتتاح شد. این مجسمه تقریباً به همان اندازه مدل معروف آن در ریو ، 28 متر (92 فوت) ارتفاع است ، اما بر روی یک سازه 82 (209 فوت) متری به صورت دروازه ایستاده است بنابراین کل ارتفاع بنای یادبود 110 است متر (361 فوت) در پایه این مجسمه یک عرشه مشاهده قرار دارد که مناظر پانوراما از شهر لیسبون را ارائه می دهد.

 

 مجسمه بزرگ در جهان

مجسمه بزرگ در جهان

3. لایكیون ستكیار (130 متر) Laykyun Setkyar

سومین تندیس بلند جهان با 130 متر شامل یک تاج و تخت 13.5 متری است. این بنا در بالای تپه های پو کائونگ در حوالی شهر مونیوا در مرکز میانمار ساخته شده است. در پای آن بزرگترین مجسمه تختخواب شو بودا در جهان قرار دارد. Laykyun Setkyar در سال 2008 ، بودای دراز کشیده در 1991 تکمیل شد.

 

دومین تندیس بلند جها

دومین تندیس بلند جهان

2. معبد بهار بودا (153 متر)

بزرگترین مجسمه معبد بهار بودا دومین مجسمه  بزرگ در جهان است. ارتفاع کلی این بنای تاریخی 153 متر (502 فوت) شامل یک تخت نیلوفر 20 متری (66 فوت) و یک ساختمان 25 متری (82 فوت) است. ساخت معبد بهار بودا به زودی پس از منفجر شدن بودایان بامیان توسط طالبان در افغانستان برنامه ریزی شد. این مجسمه در سال 2008 به پایان رسید و بودای وایروکانا را به تصویر می کشد.

 

معبد بهار بودا

معبد بهار بودا

1-مجسمه وحدت  در هند (۱۸۲ متر)

مجسمه وحدت ، به تصویر کشیدن سردار Vallabhbhai Patel ، یکی از پدران بنیانگذار هند ، در هنگام افتتاحیه خود در Kevadia ، در ایالت غربی گجرات ، هند ، در 31 اکتبر 2018. این بنای تاریخی 597 فوت (182 متر) قد بلند ، اکنون بلندترین مجسمه روی زمین است.

بلندترین مجسمه جهان، مجسمه وحدت، مخفف مرد آهنین هند، سردار والابهای پاتل است. برای رسیدن به سر مرد آهنی، حدود چهار مجسمه آزادی لازم است که از بالا به پایین چیده شده باشند.

این یکی از دوست داشتنی ترین پروژه های نخست وزیر هند، نارندرا مودی است و عنوان بلندترین مجسمه جهان را با ارتفاع 182 متر از آن خود کرده است.

 

مجسمه وحدت  در هند

مجسمه وحدت  در هند

قلعه مورس ها در پرتقال

از قلعه های تاریخی پرتغال/قلعه مورس ها

زیباترین موزه های جهان

زیباترین موزه های جهان

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا