فشار خون بالا/8 بهترین گیاه و ادویه برای کاهش فشار خون بالا

یکشنبه 30 مرداد 1401 سلامت
 فشار خون بالا

کاهش فشار خون بالا

 فشار خون بالا یکی از شایع ترین بیماری هایی است که افراد در سراسر جهان از آن رنج می برند.
گیاهان و ادویه جات برای کمک به کاهش فشار خون بالا

فشار خون بالا زمانی اتفاق می‌افتد که خون جاری فشار طولانی‌مدتی بر دیواره‌های سرخرگ‌ها وارد کند. اگر برای مدت طولانی درمان نشود یا کنترل نشود، می‌تواند باعث چندین عارضه دیگر از جمله حملات قلبی شود.

فشار خون با استفاده از دو عدد نوشته شده به صورت کسری اندازه گیری می شود. عددی که اول نشان می دهد فشار خون سیستولیک است که فشار وارد شده بر دیواره رگ ها را هنگام ضربان قلب اندازه گیری می کند و عدد دیگری که در مرحله دوم قرار می گیرد فشار خون دیاستولیک نامیده می شود که فشار خون را در زمانی که قلب در حالت قرار دارد اندازه گیری می کند. استراحت بین ضربات

فشار خون طبیعی ایده آل 120/80 میلی متر جیوه است.

برنامه درمان فشار خون بالا شامل داروها و اصلاح رژیم غذایی است.

علاوه بر این، چندین گیاه و ادویه برای پتانسیل آنها در مدیریت فشار خون بالا در خانه در درمان های طولانی مدت شناسایی شده است.

 

کاهش فشار خون بالا با درمان گیاهی

کاهش فشار خون بالا با درمان گیاهی

گیاهان و ادویه جات برای فشار خون بالا

فشار خون بالا یک وضعیت سلامتی آزاردهنده است که بر فعالیت های روزانه شما تأثیر می گذارد. اما با استفاده از داروها، ایجاد تغییرات در رژیم غذایی و افزایش فعالیت بدنی نیز یک وضعیت قابل کنترل است.

درمان های طبیعی مانند استفاده از گیاهان و ادویه ها به عنوان مکمل دارو عمل می کنند و مدیریت فشار خون را آسان می کنند. از آنجایی که سمیت مصرف بیش از حد مورد مطالعه قرار نگرفته است، بهتر است به دوزهای توصیه شده پایبند بوده و بیش از حد توصیه شده مصرف نشود.

در اینجا برخی از مواد گیاهی که ممکن است به مدیریت فشار خون بالا کمک کنند، آورده شده است.

 

کاهش فشار خون بالا با درمان گیاهی

کاهش فشار خون بالا با درمان گیاهی

1.سیر یک گیاه مفید برای کاهش فشار خون بالا است

سیر در بسیاری از غذاها مورد استفاده قرار می گیرد و فواید زیادی برای سلامتی دارد. در بسیاری از داروهای جایگزین دارای ارزش دارویی است. ترکیبات گوگرد موجود در سیر مانند آلیسین ممکن است مسئول فواید سیر باشد.

مطالعات متعدد فواید سیر را برای کاهش فشار خون بالا با کاهش متوسط ​​8 تا 10 میلی‌متر جیوه با مکمل‌های روزانه، چه به تنهایی و چه در ترکیب با سایر داروها، نشان داده‌اند.

علاوه بر این، عصاره سیر کهنه شده با نام تجاری Kyolic به عنوان پتانسیل معکوس کردن پیری شریان ها و سالم ساختن آنها شناخته شده است. این محصول همچنین در کاهش کلسترول و عادی سازی ضخامت خون موثر است

 

Prince Albert Sapphire Brooch 4

2. استفاده از دانه های کرفس می تواند به کاهش فشار خون کمک کند

کرفس، متعلق به خانواده جعفری، منبع غنی از آنتی اکسیدان ها است که فواید سلامتی زیادی به آن می دهد. علاوه بر این، منبع غنی پتاسیم است که گنجاندن آن در رژیم غذایی باعث کاهش فشار خون می شود.

فتالیدهای موجود در کرفس همچنین باعث شل شدن عضلات صاف عروق خونی و کاهش فشار خون می شود.
نحوه مصرف:

مصرف 75 میلی گرم عصاره دانه کرفس (به عنوان مکمل) دو بار در روز برای کاهش فشار خون در انسان در عرض 6 هفته شناخته شده است.

images 52

3.  سیاه دانه در رژیم غذایی می تواند به کاهش فشار خون کمک کند

سیاه دانه (Nigella sativa) جایگاه خود را در طب جایگزین دارد. برای چندین شرایط مفید است، با شل کردن ماهیچه های شریان ها به بهبود فشار خون بالا کمک می کند. همچنین دارای برخی عملکردهای ضد التهابی است.

سیاه دانه فشار خون سیستولیک و دیاستولیک را به طور قابل توجهی کاهش داد.

 

1 17

4. استفاده از دارچین می تواند به کاهش فشار خون کمک کند

دارچین، که از پوست درخت دارچین به دست می آید، ادویه ای است که به دلیل طعم آن در غذاهای شور و شیرین مورد علاقه است.

مکمل دارچین برای کاهش فشار خون سیستولیک 6.23 میلی متر جیوه و فشار خون دیاستولیک تا 3.93 میلی متر جیوه شناخته شده است.

 

Festoon Necklace 14

5. جعفری گیاهی است که می تواند به کاهش فشار خون کمک کند

جعفری یک سبزی رایج است که در بسیاری از غذاهای خاورمیانه به عنوان چاشنی و چاشنی و برای تهیه مخلفات استفاده می شود.

در سال 2019، مطالعه ای برای ارزیابی اثربخشی جعفری به عنوان یک داروی طبیعی کاهش دهنده فشار خون انجام شد. کاهش قابل توجهی در فشار خون سیستولیک و دیاستولیک مشاهده شد. همچنین دیواره رگ های خونی را شل می کرد.

گزارش شده است که بیماران مبتلا به فشار خون بالا در ترکیه از آب جعفری برای حفظ فشار خون استفاده می کردند.

 

1 18

 

6.  زنجبیل  می تواند به کاهش فشار خون کمک کند

از ریشه زنجبیل برای کاهش حالت تهوع و سوء هاضمه استفاده می شود. در بسیاری از انواع طب جایگزین استفاده می شود و در برابر فشار خون بالا نیز موثر است.

زنجبیل فواید خود را با مسدود کردن کانال‌های کلسیم و شل کردن رگ‌های خونی برای کاهش فشار وارد شده توسط جریان خون اعمال می‌کند.

 

2 Copy

 

7. ریحان همچنین می تواند برای کنترل فشار خون بالا استفاده شود

برگ های ریحان دو گونه اصلی دارند: ریحان سبز و ریحان قرمز. هر دو گونه برای تأثیر آنها بر فشار خون بالا مورد مطالعه قرار گرفته اند.

یک مطالعه نشان داد که 30 میلی لیتر آب ریحان مقدس به طور قابل توجهی فشار خون سیستولیک را کاهش می دهد. همچنین پروفایل لیپیدی را بهبود بخشید.

 

index Copy

 

8. نوشیدن چای هیبیسکوس می تواند به کاهش فشار خون کمک کند

گل گیاه از خانواده گل خطمی بسیار قوی است و فواید دارویی متعددی دارد. به دلیل داشتن رنگ قرمز پر جنب و جوش، سرشار از آنتی اکسیدان، هیبیسکوس در کاهش فشار خون بالا کاربرد دارد.

نوشیدن چای ساخته شده از هیبیسکوس با ترشح اکسید نیتریک که مسئول انقباض رگ های خونی است، فشار خون را کاهش می دهد. سپس اکسید نیتریک از طریق ادرار فیلتر می شود.

چای هیبیسکوس تهیه شده از 2 گرم گل ترش خشک شده در یک لیوان آب داغ به مدت 3 دقیقه ساده ترین راه برای مصرف این چای است. طعم این چای کمی ترش است بنابراین می توان برای شیرین شدن چای به آن عسل اضافه کرد.

 

فواید سلامتی چای هیبیسکوس

بهترین دمنوش ها برای کاهش وزن

8 تا از بهترین دمنوش ها برای کاهش وزن

جوش شیرین

جوش شیرین/6 بوی بسیار بدی که با جوش شیرین پاک می شوند

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا