رابطه PH کف سر و ریزش مو چیست؟

جمعه 24 دی 1400 آرایش پوست ومو
Ryzeshe mo

یگی از علت های اصلی ریزش مو که کمتر به آن توجه می شودPH کف سر است .پی اچ کف سر اسیدی است و بین 4.5 تا 5.5می باشد . پس برای حل مشکل ریزش مو باید به Phشامپو و رنگ مو مصرفی خود دقت کنید تا ph کف سر تعادل خود را حفظ کند . با آگاهی از قلیایی یا اسیدی بودن مو به سادگی می توانید از موهای خود  مراقبت کنید و از موهای زیبای خود لذت ببرید .

ph مو چیست؟

مقدار سطح Ph مو از ۴.۵ تا ۵.۵ در تغییر است. اگر ph مو شما در این حد باشد، کوتیکول مو  بسته می باشد و  مو در سلامت کامل به سر می برد.ولی اگر پوست سرتان خشک شده،  و شوره زد و حالت  پوسته پوسته شد، خارش پوست  سر زیاد شد کف سر شما قلیایی شده. در این صورت لازم است که شامپوهای اسیدی تر ی استفاده کنید تا phکف سر متعادل شود. استفاه از رنگ مو یا دکلره ph موی را  خنثی می کند.

موهای فر  تمایلی بیشتری به سمت قلیایی دارند و کوتیکول مو کمی باز است.

زمانی که ph مو  زیر ۵.۵ باشد سطح کوتیکول مو دچار انقباض می شود  مو خشن می شود. یک کاندیشنر( نرم کننده) با خاصیت PH اسیددار ملایم درخشندگی را به موی شما  برمی گرداند.

ph شامپو بچه ph  بین ۴.۵ تا ۵.۵ است.

 

ریزش مو

ریزش مو

انواع شامپوها از نظر PH

شامپوهای اسیدی:

شامپو اسیدی  برای تنظیم اسیدی کردن مو و کف سر  بعد از رنگ کردن مو انجام می شودو ۶۰ ثانیه روی  کف سر می ماند تا بهتر اثر کند. 2 بار موها را با این شامپو شستشو می دهند .

شامپوهای قلیایی:

از شامپو قلیایی  در زمان های خاصی استفاده می شود . چون بسیار قوی هستند و نباید این شامپو بدون مشورت با متخصص رنگ مو یا کراتینه مو , به موها زده شود.  در آرایشگاه  وقتی می خواهند از پودر ریموور رنگ مو  نتیجه بهتری بگیرند،  از این شامپواستفاده می کنندپس خودتان از این شامپو استفاده نکنید .

شامپو خنثی:

از شامپو خنثی بعد از روشن کردن مو مثل (دکلره کردن)  استفاده می کنند و درموارد خاصی باعث تنظیم و تقویت مو می شود.

پس شامپوی خود را با توجه به چرب بودن یا خشک بودن مو هایتان و با مشورت پزشک انتخاب کنید 

   مواد طبیعی برای متعادل کردن PH پوست سر

بسیاری از مردم جوش شیرین را  جایگزین عالی به جای شامپوهای تجاری می دانند و جوش شیرین  باعث تمیز شدن موهای می شود و برای مدت کوتاهی موها سالم و براق به نظر  می رسد اما جوش شیرین قلیایی است و  باعث آسیب به موهای شما می شود. اگر قصد استفاده از جوش شیرین را داریدباید آن را با یک ماده  اسیدی  مانند آب آلوئه ورا یا سرکه سیب ترکیب کنید تا pH موهای شما متعادل شود.درغیر این صورت به موهای شما آسیب می رساندو از این روش هر از گاهی استفاده کنید نه به صورت دائم چون موهای شما مات وفر و خشک می شودو بیشتر گره می خورد.

 

 

انواع ماسک های بی نظیر خیار برای صورت

انواع ماسک های بی نظیر خیار برای صورت

فواید جوش شیرین

فواید جوش شیرین برای مو ، پوست و بدن

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا