ویژگی مشترک شادترین رابطه ها

چهارشنبه 17 آبان 1402 روانشناسی
ویژگی مشترک شادترین رابطه ها

به دنبال خوشبختی در رابطه خود هستید؟ دانشمندان دهه‌ها را صرف تحقیق کرده‌اند که چه چیزی باعث پایداری و رضایت‌بخش شدن روابط می‌شود و ما پاسخ‌ها را داریم! چه به دنبال تقویت رابطه زناشویی خود باشید و چه در مورد وضعیت فعلی خود احساس خوبی داشته باشید، این چند ویژگی همگی به شادترین روابط کمک می کنند.

کمتر پیامک می دهند

پیامک برای روابط خوب نیست. در یک مطالعه در سال 2013 از دانشگاه بریگام یانگ، مشخص شد که چیزی به نام پیامک زیاد وجود دارد. پیامک‌های سریع برای بررسی شریک زندگی‌تان خوب است و ممکن است فواید مثبتی داشته باشد، اما انجام مکالمه‌های جدی از طریق پیامک می‌تواند منجر به کیفیت پایین‌تر رابطه شود. اگر حرف مهمی برای گفتن دارید، از متن صرفنظر کنید.

کمتر پیامک می دهند

ویژگی مشترک شادترین رابطه ها

آنها بچه ندارند

بحث در مورد بچه دار شدن؟ به نظر می رسد که زوج های بدون فرزند ازدواج های شادتری دارند. پروژه تحقیقاتی دانشگاه آزاد، 5000 نفر را در هر سن، وضعیت و گرایش های جنسی مورد مطالعه قرار داد.
آنها دریافتند که زوج های بدون فرزند از رابطه خود رضایت بیشتری دارند، که شامل احساس ارزش بیشتر توسط شریک زندگی خود می شود. با این حال، لازم به ذکر است که آنها همچنین دریافتند که گروه مادران نسبت به هر گروه دیگری در مطالعه به طور قابل توجهی از زندگی راضی تر بودند.

آنها بچه ندارند

زود عصبانی می شوند

مطالعه دانشگاه ایالتی فلوریدا نشان داد که زوج‌هایی که در آغاز رابطه‌شان آشکارا «عصبانی اما صادق» هستند، در درازمدت شادتر بودند. در حالی که معمولاً فرض می شود که روابط اولیه باید صاف و بی دردسر باشند، اما یادگیری حل مسائل در مراحل اولیه می تواند به بهبود رابطه در طولانی مدت کمک کند.زوج‌هایی که می‌توانند به طور سالم با عصبانیت خود کنار بیایند و آن را به عنوان فرصتی برای یادگیری و رشد ببینند، احتمالاً روابطی شادتر و رضایت‌بخش‌تری خواهند داشت.

زود عصبانی می شوند

آنها کارهای خانه را به اشتراک می گذارند

یک نظرسنجی توسط مرکز تحقیقات پیو نشان داد که 62 درصد از بزرگسالان آمریکایی معتقدند که به اشتراک گذاشتن کارهای خانه برای یک ازدواج موفق بسیار مهم است. این نظرسنجی همچنین نشان داد که این باور در میان افراد با هر سن، جنسیت یا وضعیت تاهل یکسان است.

آنها کارهای خانه را به اشتراک می گذارند

آنها اعمال محبت آمیز انجام می دهند

اعمال کوچک مهربانی در یک رابطه سالم و شاد ضروری است. در مطالعه‌ای از دانشگاه آزاد، نشان داده شد که افراد زمانی که شرکایشان کارهای کوچک مهربانی انجام می‌دهند، بیشترین ارزش را در رابطه خود احساس می‌کنند. اعمال می تواند شامل گفتن «دوستت دارم» یا تهیه یک فنجان چای ساده برای شریک زندگی باشد. این اعمال کوچک هستند که راه طولانی را طی می کنند.

آنها اعمال محبت آمیز انجام می دهند

دوستان آنها طلاق ندارند

مطالعات نشان داده است که احتمال طلاق افرادی که دوستان یا بستگان نزدیک آنها طلاق گرفته اند، بیشتر است. این امر ممکن است به این دلیل باشد که طلاق در نزدیکی افراد را نسبت به مسائل مربوط به روابط خود آگاه می کند و احتمال طلاق را روی میز قرار می دهد.

یک مطالعه توسط دانشگاه براون، دانشگاه هاروارد و دانشگاه کالیفرنیا در سن دیگو انجام شد که نشان داد اگر یکی از دوستان نزدیک یا بستگان شما طلاق گرفته باشد، 75 درصد بیشتر احتمال دارد که طلاق بگیرید.

دوستان آنها طلاق ندارند

 

آنها فکر می کنند که شریک زندگی آنها جذاب تر است

مطالعات نشان داده است که مردانی که همسرشان را جذاب تر می دانند، از ازدواج خود رضایت بیشتری دارند و به نیازهای شریک زندگی خود اهمیت بیشتری می دهند. یک مطالعه که در سال 2013 در مجله شخصیت و روانشناسی اجتماعی منتشر شد، نشان داد که مردانی که همسرشان را جذاب تر می دیدند، به طور کلی شادتر بودند و بیشتر به نیازهای شریک زندگی خود اهمیت می دادند.

این امر ممکن است به این دلیل باشد که مردانی که همسرشان را جذاب تر می دانند، احساس اعتماد به نفس و عزت نفس بیشتری دارند. این احساسات مثبت می تواند به آنها کمک کند تا در رابطه خود احساس رضایت بیشتری داشته باشند و به شریک زندگی خود اهمیت بیشتری دهند.

آنها فکر می کنند که شریک زندگی آنها جذاب تر است

همسرشان بهترین دوستشان است

مطالعات نشان داده است که افرادی که همسر خود را بهترین دوست خود می دانند، از ازدواج خود رضایت بیشتری دارند. یک مطالعه که توسط دفتر ملی تحقیقات اقتصادی در کانادا انجام شد، نشان داد که افرادی که همسر خود را بهترین دوست خود می دانند، تقریباً دو برابر بیشتر از افرادی که آنها را بهترین دوست خود نمی دانند، از ازدواج خود راضی هستند.

این امر ممکن است به این دلیل باشد که زوج هایی که بهترین دوستان یکدیگر هستند، ارتباط عمیق تری با یکدیگر دارند. این ارتباط عمیق می تواند به آنها کمک کند تا از یکدیگر حمایت کنند و در زمان های سخت به یکدیگر تکیه کنند.

همسرشان بهترین دوستشان است
آنها عادات خرج کردن مشابهی دارند

مطالعات نشان داده است که زوج هایی که عادات خرج کردن مشابهی دارند، از رابطه خود رضایت بیشتری دارند.

آنها دستاوردهای شریک خود را جشن می گیرند

آنها دستاوردهای شریک خود را جشن می گیرند

مطالعات نشان داده است که زوج هایی که دستاوردهای شریک زندگی خود را جشن می گیرند، از رابطه خود رضایت بیشتری دارند.این امر ممکن است به دلایل مختلفی باشد، از  جمله جشن گرفتن موفقیت شریک زندگی می تواند نشان دهنده حمایت و تشویق شما باشد. این می تواند به شریک زندگی شما احساس ارزش و قدردانی کند. این می تواند به تقویت پیوند شما کمک کند.

 

منبع : MSN

سوال هایی که باید قبل از شروع رابطه بپرسید !

سوال هایی که باید قبل از شروع رابطه بپرسید !

چگونه بفهمیم کسی را دوست داریم؟

چگونه بفهمیم کسی را دوست داریم؟

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا