چگونه بفهمیم کسی را دوست داریم؟

سه‌شنبه 16 آبان 1402 روانشناسی
چگونه بفهمیم کسی را دوست داریم؟

عشق یک احساس پیچیده است که می تواند با احساسات مختلفی مانند شادی، هیجان، اضطراب و حتی ترس همراه باشد. گاهی اوقات، می تواند دشوار باشد که بفهمیم آیا واقعاً عاشق کسی هستیم یا خیر. در اینجا چند نشانه وجود دارد که نشان می دهد ممکن است واقعاً عاشق باشید:

1. با هم خوش می گذرانید

اگر می توانید با کسی خوش بگذرانید، حتی زمانی که چیزها به طرفداران برخورد می کند، این نشانه مطمئنی است که شما چیزی فراتر از هوس کردن او هستید. تفریح بخش مهمی از ایجاد یک رابطه نزدیک و قابل اعتماد است، بنابراین اگر نمی توانید با هم بخندید و بازی کنید، ممکن است چیزی اشتباه باشد.

چرا این مهم است؟

خنده و بازی می تواند به شما کمک کند تا با یکدیگر ارتباط برقرار کنید و پیوند عاطفی قوی ایجاد کنید. این همچنین می تواند به شما کمک کند تا استرس را کاهش دهید و از زندگی لذت ببرید.

2. شما با زبان عشق آنها سازگار می شوید

هر کس به طور متفاوتی عشق می دهد و می گیرد – برخی برای هدایا ارزش قائل هستند در حالی که برخی دیگر بر زمان با کیفیتی که با هم سپری می کنند تمرکز می کنند. اگر مشتاق هستید درباره شریک زندگی خود و چیزهایی که او را خوشحال می کند بیشتر بدانید، این نشانه قطعی است که احساسات شما نسبت به او عمیق تر شده است.

چرا این مهم است؟

ابراز عشق به زبانی که شریک زندگی شما می فهمد، به او نشان می دهد که او را درک می کنید و به او اهمیت می دهید. این می تواند به تقویت پیوند شما و ایجاد احساس نزدیکی بیشتر کمک کند.

3. با آنها احساس امنیت می کنید

کاملاً ضروری است که در یک رابطه احساس امنیت کنید – از نظر احساسی، فیزیکی و جنسی. دانستن اینکه می‌توانید بدون ترس یا قضاوت در کنار همسرتان باشید، نشانه‌ی واضحی است که احساسات در شراکت عمیق‌تر از یک پرتاب است. اگر با شخصی احساس راحتی نمی کنید، به احتمال زیاد او «یک» نیست.

چرا این مهم است؟

احساس امنیت برای ایجاد یک رابطه سالم و رضایت بخش ضروری است. اگر احساس امنیت نمی کنید، ممکن است در رابطه خود احساس ناامنی یا ناپایداری کنید.

4. شما کارهای خوبی برای آنها انجام می دهید

وقتی شروع به اولویت‌بندی و پیش‌بینی احساسات شریک زندگی خود می‌کنید، احتمالاً ناخودآگاه او را به‌عنوان فردی می‌بینید که می‌توانید بیش از چند قرار به او وابسته شوید. البته این بدان معنا نیست که شما شروع به اولویت دادن به نیازهای آنها کنید. این بدان معنی است که شما کارهای خوبی برای آنها انجام می دهید فقط به این دلیل.

چرا این مهم است؟

انجام کارهای خوب برای کسی که دوستش دارید، یک راه عالی برای نشان دادن عشق و مراقبت شماست. این همچنین می تواند به تقویت پیوند شما و ایجاد احساس نزدیکی بیشتر کمک کند.

5. شما از اهداف آنها حمایت می کنید

یک رابطه محبت آمیز پر از حمایت است، به طوری که هر یک از طرفین به دیگری فشار می آورند تا به اهدافی که برای خود تعیین کرده اند دست یابند. اگر متوجه شدید که بزرگ‌ترین تشویق‌کننده همسرتان هستید – و وقتی همه چیز طبق خواسته‌اش پیش نمی‌رود، او را تشویق می‌کنید – ممکن است سر به سرتان بیاید.

چرا این مهم است؟

حمایت از اهداف شریک زندگی خود، به او نشان می دهد که به او اهمیت می دهید و می خواهید او موفق شود. این همچنین می تواند به تقویت پیوند شما و ایجاد احساس نزدیکی بیشتر کمک کند.

6. می توانید با آنها خرید کنید

خرید با کسی سخت است! ورود به هر فروشگاهی به معنای خرید اجناس با هم نیست تا حمایت از علایق و علاقه‌های هر فرد و یافتن چگونگی راضی نگه داشتن یکدیگر. بنابراین اگر از خرید هر چیزی از مواد غذایی گرفته تا مبلمان با شریک زندگی خود لذت می برید، احتمالاً او نگهبان است.

چرا این مهم است؟

توانایی لذت بردن از وقت خود با شریک زندگی خود، حتی در موقعیت های چالش برانگیز مانند خرید، نشانه ای از عشق و سازگاری است. این همچنین می تواند به تقویت پیوند شما و ایجاد احساس نزدیکی بیشتر کمک کند.


7. شما مرتب به آنها فکر می کنید

اگر متوجه شدید که مدام به کسی فکر می کنید، حتی زمانی که او در اطراف نیست، این نشانه مطمئنی است که شما چیزی فراتر از هوس کردن او هستید. فکر کردن به کسی می تواند به شکل های مختلفی باشد، مانند:

  • رویاپردازی در مورد آینده با آنها
  • برنامه ریزی برای دفعه بعدی که قرار است ملاقات کنید
  • مرور خاطرات مشترک خود
  • فکر کردن به چیزهای کوچکی که دوست دارید در مورد آنها وجود دارد


8. شما احساس هیجان می کنید

هنگامی که فردی عاشق است، بدن او هجوم هورمون هایی را تجربه می کند که باعث می شود احساس انرژی و تقریباً در همه جا گزگز کند. این هورمون ها همچنین باعث می شوند که وقتی فرد را می بینید احساس سیری نمی کنید. به طور خلاصه، وقتی عاشق هستید، همه چیز کمی هیجان انگیزتر می شود.

9. شما کمی حسودی می کنید

حسادت اغلب به عنوان یک احساس بد در نظر گرفته می شود، اما اغلب این چیزی است که شما با این احساس انجام می دهید مهم است. اگر روی آن شخص تثبیت می کنید و نگران ترک شما هستید، احتمالاً این نشانه ای است که رابطه شما به این شکل نیست. اما، اگر به آنها اعتماد دارید و حسادت‌تان بیشتر به خاطر از دست دادنشان است و منفعلانه به این فکر می‌کنید که در حال انجام چه کاری هستند، ممکن است نشانه‌ای باشد که بیشتر از آنچه فکر می‌کنید به آنها علاقه دارید.

10. شما عیب های آنها را می بینید و می پذیرید

هیچ کس کامل نیست، و زمانی که شما شروع به کنار آمدن با ویژگی هایی می کنید که باعث می شود همسرتان کمتر مورد پسند باشد، این نشانه احتمالی است که شما شروع به دوست داشتن آنها کرده اید.

11. رابطه شما چیزی فراتر از رابطه جنسی است

رابطه جنسی یک بخش مهم از هر رابطه سالم است، اما نباید تنها چیزی باشد که شما را به شریک زندگی خود متصل می کند. اگر متوجه شدید که از بودن با شریک زندگی خود بیشتر از رابطه جنسی لذت می برید، این نشانه خوبی است که شما در یک رابطه عاشقانه قرار دارید.

12. شما دیگر نسبت به سابق خود وسواس ندارید

گذراندن زمان با کسی جدید می تواند دشوار باشد، به خصوص اگر هنوز نسبت به سابق خود احساساتی دارید. اگر متوجه شدید که ذهنتان بیشتر بر روی آینده با شریک زندگی جدیدتان متمرکز شده است تا گذشته با سابق خود، این نشانه خوبی است که شما در حال حرکت به جلو هستید.

13. شما علایق خود را هماهنگ می کنید

طبیعی است که زوج‌ها در طول زمان به هم نزدیک‌تر شوند. این ممکن است به معنای تغییر برخی از علایق و عادات شما باشد تا بهتر با شریک زندگی خود هماهنگ شوید. اگر متوجه شدید که برخی از علایق خود را برای شریک زندگی خود تغییر می دهید، این نشانه خوبی است که شما به آنها اهمیت می دهید.

چگونه بفهمیم کسی را دوست داریم؟

14. شما احساس همدلی دارید

همدلی توانایی درک و اشتراک احساسات شخص دیگر است. اگر متوجه شدید که وقتی شریک زندگی شما دچار مشکلی می شود، احساسات آنها را درک می کنید و می خواهید به آنها کمک کنید، این نشانه خوبی است که شما به آنها اهمیت می دهید و آنها را دوست دارید.

البته، این ها تنها چند نشانه از عشق واقعی هستند. عشق یک احساس پیچیده است و می تواند به روش های مختلف بیان شود. اما اگر این چند نشانه را در رابطه خود مشاهده می کنید، می توانید مطمئن باشید که چیزی ویژه دارید.

منبع : MSN

ویژگی مشترک شادترین رابطه ها

ویژگی مشترک شادترین رابطه ها

علم در آغوش گرفتن

علم در آغوش گرفتن

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا