سحر خیز باشید تا موفق شوید/ ثروتمندان و موفق های سحر خیز

چهارشنبه 7 آبان 1399 موفقیت
Get up early to be successful

 

سحر خیز باشید تا موفق باشید

سحر خیزی جز عادتهای است که باعث  موفقیت می شود اگر زندگی نامه افراد موفق دنیا  را بررسی کنید خواهید دید که زود بیدار شدن جرء عادتهای روزمره آنها است ( تعدادی از این افرد موفق و ثروت مند را در ادامه مطلب معرفی می کنیم )

. شاید این سوال در ذهن شما باشد که انسان تلاش می کنند موفق شود تا آسایش داشته باشد و صبح زود بیدار نشود و هر ساعتی  که دوست دارد بیدار شود.ولی همگی به خوبی می دانیم که کارهای بزرگ انجام نمی شود مگر با سحر خیزی و تلاش بسیار .

پس اگر می خواهید در هر کاری  بسته به استعداد خود موفق باشید سحر خیزی را جزء عادتهای خود قرار دهید. اگر عطش موفقیت را داشته باشید ذهن منطقی شما را بیدار می کند و  شما را  از تنبلی درو نگه می دارد.اگر مطالب موفقیت را دوست دارید در بخش موفقیت دایان قانون جبران و تاثیر آن در زندگی رامطالعه کنید.

 

 به دو دلیل  سحرخیز باشید:

سحرخیز باشید تا کام روا شوید:

شاید به این ضرب المثل هیچ وقی دقت نکرده باشید و میلیون ها بار از زبان والدین گرفته تا استادان دانشگاه شنیده باشید .ولی یک هفته به خود سختی دهید و صبح زود بیدار شوید و آثار آن را در زندگی خود ببینید. شاید ابتدا سخت باشد ولی به زودی بدن ساعت خود را تنظیم می کند و شما بعد از یک هفته خواهید دید که چقدر پر انرژی هستید و کارهای زیادی را می توانید انجام دهید.و اتفاقات خوب را برای خود رقم بزنید.پس اولین دلیل سحر خیزی انرژی زیاد شماست .

 

خداوند روزی را اول صبح پخش می‌کند:

دومین دلیل سحر خیزی ما تعالیم دینی ما است که در روایات و احادیث زیادی تاکید فراوان بر سحر خیزی  است  اگر چه زمان در عالم هستی معنی ندارد ولی برای ما که در عالم مادیات هستیم معنی دارد و بر زندگی ما تاثیر می گذارد

بین الطلوعین فاصله زمانی از طلوع فجر و اذان صبح تا طلوع آفتاب است که تقریبا  یک ساعت و نیم طول می‌کشد. در احادیث  از این زمان به ساعتی از ساعات بهشت یاد شده و برکات زیادی  برای آن بیان شده است

انسان به این نتیجه می‌رسد که اگر می‌خواهد خوشبختی و سعادت دنیا و آخرت را داشته باشد  باید  در این ساعات بهشتی بیدار شود  چرا که فرشتگان در حال تقسیم روزی هستند و اگر خواب بمانی از همه چیز باز می مانی. این مطلب جزء احادیث می باشد

اگر در محیط کار استرس دارید، بخوانید - موفقیت

فواید سحر خیزی از نظر روانشناس

اگر سحر خیزی برای شما هیچ سودی نداشته باشد مطمئن باشید ضرری هم ندارد حداقل شما به بسیاری از کارهای خود  رسیدگی می کنید و آخر وقت با آرامش درونی می رسید و استرس کمبود  زمان  را ندارید.

ورزش صبحگاهی، پیش از صبحانه، ۲۰ درصد بیشتر از ورزش عصرگاهی چربی می‌سوزاند. سحر خیزی  مزایای دیگری نیز  دارد؛ مثلا صبح‌ها زمان بیشتری دارید تا صبحانه‌ای مناسب و دلخواه  بخورید و می‌توانید به نظافت شخصی بپردازید و در در پایان روز زمان آرام‌تری داشته باشید.

پس به این دو دلیل سحر خیز باشیدتا موفق شوید

آیا  افراد موفق و  ثروت مند سحر خیزاند؟

بی شک جواب مثبت است . افراد موفق وقتی افراد معمولی  در خواب هستند بیدار+/ند و تلاش می کنند و وقتی افراد معمولی بی کارند  کار می کنند .حال نگاهی کوتاه به زندگی افراد موفق و ثروتمند داشته باشیم عادتهای آن ها را بدانیم.

 

آنتونی رابینز؛

آنتونی رابینز یکی فرد موفقی است که  او هر روز رأس ساعت 4 بیدار می‌شود. او  اول صبح خود را «ساعت قدرت» خود می‌نامدو می‌گوید دلیل اصلی انرژی‌ای که دارد، تمرکز دائمی و موفقیت‌هایش بعلت کارهایی است که اول صبح‌ها انجام می‌دهد. او بعد از بیدار شدن بلافاصله در داخل استخر آب گرم و سرد می‌پرد. تا کاملا بیدار شود . سپس مدیتیشن می‌کند و برنامه روزانه‌اش رابررسی  می‌کند

استیو جابز( آقای اپل )

آقای «اپل» صبح‌ها ساعت 4 و سی دقیقه از خواب بیدار می‌شد.
آقای جابزدر سخنرانی خود در دانشگاه استنفورد، گفت: در 33 سال گذشته، هر روز صبح به آینه نگاه کرده‌ام و از خودم پرسیده‌ام: «اگر امروز آخرین روز زندگی من بود، آیا کاری که امروز می‌خواهم انجام دهم را انجام می‌دادم؟» وقتی چند روز جواب این سؤال منفی باشد، متوجه می‌شوم که باید چیزی را تغییر دهم.

تیم کوک، مدیرعامل اپل

این فرد موفق  به سحرخیزی مشهور است. آقای کوک هر روز صبح حوالی ساعت 4 صبح از خواب بیدار می‌شود، به باشگاه ورزشی می‌رود، صبحانه می‌خورد، ایمیل‌هایش را چک می‌کند و  به دفتر کار خود می‌رود.

بیل گیتس؛ آقای مایکروسافت

بیل گیتس، رئیس شرکت مایکروسافت که ثروت زیادی دارد . ساعت 4 و سی دقیقه از خواب بیدار می‌شود.
او روز خود را با یک ساعت دویدن روی تردمیل (تقویت جسم) شروع می‌کند و همزمان دوره‌های آموزشی را نگاه می‌کند .

چگونه می توان در زندگی موفق بود

چگونه می توان در زندگی موفق بود: 13 نکته در مورد تغییر زندگی

چگونه یک زن خانه دار می تواند موفق باشد

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا