والدین سالم / 6 راز جادویی برای فرزندپروری سالم!

پنج‌شنبه 20 آبان 1400 موفقیت
والدین سالم

 

والدین سالم

انجام فرزندپروری اصلاً کار ساده ای نیست و از این رو ، امروزه یکی از زمینه های تحقیق شده در علوم اجتماعی است. اگر اتفاقاً والدین هستید ، فقط از خود بپرسید که واقعاً از کودک خود چه می خواهید. فرزندپروری سالم می تواند تا حدود زیادی در شکل گیری سلامت کودک شما ، چه از نظر جسمی و چه از نظر روانی ، کمک کند.

بزرگسالی با اعتماد به نفس که کودک شما بزرگ می شود ، می تواند تا حد زیادی تحت تأثیر تصمیماتی که شما به عنوان پدر و مادر می گیرید و انتخاب های مختلف والدینی شما بگیرید. فقط ترکیبی کامل از عشق ، علاقه ، اقتدار و قدرت سخت گیرانه همه آن چیزی است که تلاش می کند تا بهترین والدین برای کودک کوچک خود باشد.

سعی کنید کودک خود را به این باور القا کند که انجام کارهای درست همیشه مهم نیست ، بلکه سعی کنید و کارهای درست را انجام دهید. هوشمندی خیابانی چیزی است که محبوب کوچک شما همیشه از آن سپاسگزار است

 

چگونه انضباط و آزادی می توانند دست به دست هم دهند؟

 

همه ما از اشتباهات خود می آموزیم ، نه؟ به همین ترتیب فرزند شما نیز چنین خواهد کرد! از این رو ، هر بار که کودک شما سعی در کمانچه و کاوش در خانه می دوزد ، به دنبال او نروید. بگذار او باشد. تماشای او را امتحان کنید و شکست بخورد ، زمین بخورد و برخیزد ، و از این طریق برای او یک دنیای خوب خواهید کرد.

فرزندپروری به معنای این نیست که مسئولیت هر کاری و هر کاری را که فرزند شما انجام می دهد و بالهای اشتیاق خود را ببندد. درعوض ، این است که به کودک خود ایمان داشته باشید و به او بیاموزید که برای آزادی ارزش قائل شود و از آن به روش صحیح استفاده کند. از این طریق می توانید به کودک خود تاب آوری و نحوه اعتماد به نفس را بیاموزید.

چگونه فرزندپروری سالم می تواند والدین را تحت تأثیر مثبت قرار دهد؟

 

آیا فرزندان شما بزرگ می شوند و تبدیل به شهروندانی مسئولیت پذیر می شوند ، همه آنها را دوست دارند و از آنها احترام می گذارند ، عالی نخواهد بود؟ و اگر کودک شما واقعاً یاد گرفته که از کودکی به آزادی احترام بگذارد و نظم و انضباط را کسب کند ، این باعث حفظ سلامت عقل و تعادل شما نیز می شود!

ترفندهای ساده ریاضی برای موفقیت در زندگی - موفقیت

فرزندپروری سالم یک روند تدریجی است فرزندپروری سالم عادتی است که والدین و بچه ها باید با آن رشد کنند. این موارد را می توان با استفاده از موارد زیر بدست آورد:

 

والدین سالم

والدین سالم

نکات شگفت انگیز برای فرزندپروری سالم!

 

۱-برای فرزند خود کتاب بخوانید!

صدای شما روی او تأثیر مثبت می گذارد و احتمالاً دوست دارد بیشتر از شما بشنود. این امر تخیل و قدرت خلاقیت را در کودک ایجاد می کند و ممکن است در آینده او را به خواننده ای مشتاق تبدیل کند.

 

۲-احترام گذاشتن را به فرزندان بیاموزیم:

پدر و مادرانی که واقعا به خود احترام می گذارند، قادر هستند به فرزندان خود نیز احترام بگذارند.

با یک کودک باید محترمانه رفتار شود تا احترام به خود در او رشد پیدا کند. والدین با احترام، فرزندان خود را رهبری نمی کنند، بلکه به آنها راهنمایی می کنند که چیزهایی را برای صلاح خودشان بدانند

 

۳-رفتار عادلانه داشته باشید:

رعایت رفتار عادلانه و دوری از تبعیض نیز یکی از ویژگی های فرد کریم است. کسانی که چند فرزند دارند باید سعی کنند در رفتارهایشان با عدالت رفتار کنند و بیش از حد از فرزندی حمایت نکنند و در دعوا ها همیشه حق را به یکی ندهند.

 

والدین سالم

والدین سالم

 

۴-نظم و انضباط:

والدین سالم در زندگی خود نظم و انضباط دارند و از این رو آن ها نظم و انضباط را به عنوان الگویی برای کودکان خود تبدیل می کنند .

وبه کودکان باید چگونگی مدیریت زندگی به طریقی مفید نشان داده شود و همچنین چگونگی مدیریت احساسات خود و مقابله با احساسات دیگران نیز باید به آن ها یاد داده شود

 

۵-صادق بودن:

صادق بودن واقعا بهترین سیاست است، همانطور که بنجامین فرانکلین گفت؛ برای والدین صادق بودن با یکدیگر و فرزندانشان مهم است. اگر والدین به فرزند خود قولی بدهند، باید این وعده را حفظ کنند. در غیر این صورت، کودک بدگمان و متقلب خواهد شد.

 

۶-بازی:

والدین سالم می دانند که چگونه می توانند با کودک بازی کنند و شادمانی زندگی را به فرزندان خود انتقال دهند. والدینی که با فرزندان خود بازی می کنند و یا از تماشای بازی کودکان خود لذت می برند، به آن ها اهمیت لذت بردن از زندگی را آموزش می دهند و این که همه چیز جدی نیست.قادر بودن به بازی به این معنی است که می توانید آرام شوید

خانواده سالم

خانواده سالم/ رابطه سالم والدین و فرزند نتایج سالمی را به همراه دارد

آلبالو فروش

راز موفقیت معروف ترین آلبالو فروش تهران

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا