چگونه موفق شویم؟

یکشنبه 22 بهمن 1402 موفقیت
موفقیت در آینده

چگونه موفق شویم؟

رسیدن به آرزوها از طریق غول چراغ جادو بسیار لذتبخش به نظر می‌رسد؛ زیرا با یک چشم برهم‌زدن همه چیز به دست می‌آید. اما متأسفانه، این فقط در قصه‌ها و افسانه‌ها رخ می‌دهد، در دنیای واقعی برای دستیابی به هر چیزی باید تلاش کرد. حال بیایید ببینیم چه عواملی باعث موفقیت می‌شوند؟ چگونه بعضی افراد به اوج موفقیت می‌رسند، در حالی که بعضی دیگر در پله‌های ابتدایی درجا می‌زنند؟ موفقیت در زندگی بدون برنامه‌ریزی حساب‌شده حاصل نمی‌شود. بهترین راه برای دستیابی به موفقیت، تعیین اهداف و پس از آن برنامه‌ریزی و تلاش برای رسیدن به آنهاست.

هدف‌ها باید واقعی و قابل دستیابی باشند و باید به گونه‌ای تعیین شوند که با توانایی و ظرفیت فرد تناسب داشته باشند. تعیین آرزوهای خیلی بلندپروازانه ممکن است باعث ناامیدی و شکست شوند. برای رسیدن به هدف نهایی که ممکن است شامل کسب موفقیت مالی، گرفتن یک شغل خوب، خرید یک ماشین یا خانه جدید یا پرداخت بدهی‌ها باشد، باید ابتدا یک برنامه و طرح داشته باشیم.

چگونه موفق شویم؟

چگونه موفق شویم؟

يك فهرست تهيه كنيد

يك ليست از كارهايي كه براي رسيدن به هدف، انجام آنها ضروري است، تهيه كنيد. يك نقشه و طرح قدم به قدم كمك مي‌كند تا روي نتيجه نهايي متمركز شويد. شما نمي‌توانيد بدون پول كافي يك اتومبيل نو بخريد. پس براي پول‌هاي اندك خود يعني همان پرداخت‌هاي ماهانه برنامه‌ريزي كنيد. براي احراز شغل معاونت در يك اداره يا موسسه بايد شرايط لازم براي كسب اين شغل را داشته باشيد كه مي‌تواند شامل كسب تجربه لازم اين شغل يا گذراندن تحصيلات مربوطه باشد كه حتما بايد احراز شود. بدانيد كه رسيدن به هدف كار ساده‌اي نيست بلكه تلاش بسيار و و تمركز روي هدف و برنامه‌هاي آن، از فاكتورهاي ضروري براي رسيدن موفقيت آميز به آرزوها هستند.

يك فهرست تهيه كنيد

يك فهرست تهيه كنيد

صبور و شكيبا باشيد

بسياري از مردم به اشتباه فكر مي‌كنند موفقيت از آن كساني است كه همواره زندگي شان در صدر بوده است. اگر هر كسي روي اهدافي كه تعيين كرده، متمركز شود، مي‌تواند به خواسته‌هايش دست پيدا كند. صبر و شكيبايي در اين بين نقشي كليدي ايفا مي‌كند. چون هميشه موانعي سر راه وجود دارد كه باعث توقف، عقب نشيني يا تاخير در كارها مي‌شوند.

در اين مواقع راه حل رها كردن يا گير كردن در كار نيست بلكه بايد با صبر و شكيبايي، مسايل را حل كرد و موانع را كنار گذاشت. يك نگاه دقيق و عميق به جايي كه الان هستيد بيندازيد و مقايسه كنيد با جايي كه مي‌بايست باشيد. و يك برنامه دقيق بريزيد براي احراز جايگاهي كه شايسته آن هستيد. و نخستين گام را همين حالا برداريد.

صبور و شكيبا باشيد

صبور و شكيبا باشيد

هيچ محدوديتي وجود ندارد

براي موفقيت و رسيدن به اهداف زندگي، تنها عامل محدوديت خود فرد است. اگر اعتماد داشته باشيد و آرزوي رسيدن به آرزوهاي تان را داشته باشيد، حتما موفق خواهيد شد. مهم است كه بدانيد با تعيين اهداف غير واقعي؛ شكست خود را تضمين مي‌كنيد.

گام‌هاي كوچك برداريد

توصیه می‌شود در جاده موفقیت، گام‌های کوچک و موثر بردارید و به اندرزها و نصایح کسانی که به اهداف خود رسیده‌اند توجه کنید. راز موفقیت و دستیابی به اهداف عالیه در زندگی، به هیچ کس جز خود شما بستگی ندارد. تمام چیزی که برای موفقیت احتیاج دارید، خواستن و اراده انجام یک کار است. امروز هدف یا اهداف خود را تعیین کنید و برای آنها برنامه‌ریزی کنید و اگر واقعاً آنها را بخواهید و برای تحقق آنها تلاش کنید، موفق خواهید شد.

گام‌هاي كوچك برداريد

گام‌هاي كوچك برداريد

قوي وارد گود شويد

آرامش درونی و آمادگی روحی و روانی، قبل از شروع به کار، مهم است. با آمادگی روحی و روانی، می‌توانید با فشارهای محیط بیرونی مواجه شوید و در مسیر راه‌اندازی کسب‌وکار دوام بیاورید. خودشناسی باعث می‌شود که شخص موفقیت‌ها و نقاط ضعف خود را بشناسد و در مواجهه با مشکلات ترسی به دل نرود.

دست به عمل بزنید

لئوناردو داوینچی یکی از نوابغ رنسانس می‌گوید: «مدت‌هاست به این موضوع توجه می‌کنم که افراد موفق به‌ندرت عقب‌نشینی می‌کنند و اجازه نمی‌دهند اتفاقات سد راهشان شوند، بلکه خودشان دست‌به‌کار می‌شوند و اتفاقات را رقم می‌زنند.» وقتی به دوران رنسانس در ایتالیا فکر می‌کنیم، به یاد میکل‌آنژ و لئوناردو داوینچی می‌افتیم؛ و در دوران معاصر، بیل گیتس و استیو جابز افراد موفقی هستند که در ذهنمان نقش بسته‌اند. اگر آنها آنچه را می‌خواستند انجام نمی‌دادند، زندگی ما به‌طور غیرقابل قیاسی متفاوت می‌شد. احتمالاً این مقاله را توسط دستگاهی می‌خوانید که افرادی مثل آنها یا شرکت‌هایی که مؤسس آن بوده‌اند، ساخته‌اند.

ترس را به جان بخريد

اين بهانه تراشي‌ها همگي در واقع براي پنهان كردن ترس است و نداشتن آمادگي روحي و رواني براي وارد گود اجرا شدن و عملي كردن ايده‌ها. البته طبيعي است كه از ترك خوش نشيني در زندگي روزمره و وارد شدن به راهی كه مسيرش سنگلاخ است و روشن نيست، بايد بترسيد. ترس در ادبيات علم مديريت معادل ريسك در نظر گرفته شده است. ريسك يعني احتمال وقوع اتفاقات پيش‌بيني نشده‌اي كه مي‌تواند باعث بروز ضرر يا منفعت براي ما شود. در كنار ريسك منفي مي‌توانيد ريسك مثبت داشته باشيد.

 

ترک عادت های بد

ترک عادت های بد/16 روش مفید برای ترک عادت های بد

Capture 128

پنج خصوصیت یک فروشنده موفق

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا