3راز ارزشمندترین تمرینات برای داشتن عزت نفس

پنج‌شنبه 25 بهمن 1397 موفقیت
3راز ارزشمند برای تمرین عزت نفس

اگر میخواهید در زندگی به معنای واقعی خوشبخت و شاد باشید باید یاد بگیرید که عزت نفس داشته باشید و برای خودتان احترام قائل شوید در این مقاله با ما همراه شوید تا 3 راز داشتن عزت نفس را معرفی کنیم.

 

در این مقاله او چنین نوشته که: “زندگی بدون عزت نفس، سبب می‌شود که برخی شب‌ها را بیدار بمانید و به دنبال شیر گرم و یا مسکنی باشید تا پس از کشیدن پتو بر روی سرتان به عالم خواب فرو بروید اما ناگهان شروع به شمارش اشتباهات خود در کارهایی که بر عهده داشتید و از قلم انداخته‌اید، خیانت به اعتماد، وعده‌هایی که شکسته شدند، شانس‌هایی که از سر کاهلی، بزدلی یا مصامحه از دست رفتند و یا خیلی چیزهای دیگر می‌کنید.

پس از تفکری گذرا به ایده چاپ مجدد مقاله دیدیون این سوال مطرح می‌شود که ما چگونه می‌توانیم سرفصلی را به مقاله‌ای اختصاص دهیم که به حدود یک قرن پیش بازمی‌گردد ؟

البته، شکها و تردیدهایی که توسط دیدیون ذکر شده‌اند به خودی خود چیزی را در مورد عزت نفس آشکار نمی‌کنند. اما نگاهی گذرا به نقص‌های ذکر شده در مقاله دیدیون، باعث نمی‌شود که مجله ما اعتبار کمتری داشته باشد و لذا ما به اختصار به تشریح بخش‌هایی از مقاله وی خواهیم پرداخت..

دیدیون در مقاله خود بیان نمود که: پذیرفتن نقطه ضعف‌هایمان به جای شکنجه دادن خود با آن‌ها نقطه آغازینداشتن عزت نفس است. قدردانی از ارزش ذاتی خود “یک قاعده اساسی و یک عادت ذهنی است که هرگز نباید فراموش شود.

بلکه باید آن را توسعه و تعلیم داد، و رو به جلو پیش رفت. در اینجا برخی از استراتژیهای اضافی برای آغاز نمودن مسیر عزت نفس برای شما عنوان خواهد شد.

۱-قطعا شما یک شخص خوب هستید!

هر روز این جمله یا هر جمله‌ای که برای شما مناسب‌تر است را با خود در آینه تکرار کنید. البته ممکن است در ابتدا احساس کنید که کار احمقانه‌ای را انجام می‌دهید، اما تأثیر مثبت تکرار این سخنان با خودتان، به هیچ وجه احمقانه نخواهد بود.

مطالعه‌ای که در سال 2015 بر روی 2400 نوجوان انجام شد نشان داد که خود دلسوزی تأثیر منفی اعتماد به نفس پایینرا خنثی می‌کند که با مطالعات دیگر انجام شده در زمینه افسردگی و اضطراب تطابق دارد.

محققان این مطالعه دریافتند که:«خود دلسوزی ، شامل پذیرش عدم اعتماد به نفس و خود ارزیابی منفی و ناتوانی به عنوان بخشی از خصوصیات انسانی است» و لذا با دانستن این موارد باید سعی کنید با خودتان مهربان باشید.

هر روز قدرت و توانایی‌هایتان را به خود یاداور شوید. اگر قرار است در شرایط اجتماعی ناتوانی داشته باشید یا آنقدرها که دوست دارید با استعداد نباشید چه اتفاقی خواهد افتاد؟ هیچ کس کامل نیست و همین نقاط ضعف و پیشرفت و بهسازی خود است که ما را جذاب می‌سازد.

۲-اگر سایر افراد با این نظر شما موافق نبودند به آنها اهمیت ندهید

 

دیدیون در ادامه مقاله‌اش چنین نوشت که: “واقعیت غم انگیز این است که عزت نفس هیچ ربطی به تایید دیگران ندارد ولی ما آن را به سخنان دیگران مرتبط می‌کنیم. نتایج بسیاری از تحقیقات این امر را اثبات نموده‌اند.احساس اعتماد به نفس وابسته به نظرات دیگران – یک نوع عزت نفس شرطی است که همانند خانه‌ای است که با کارت‌های کاغذی ساخته باشید که هر لحظه ممکن است فروبریزد.رسانه‌های اجتماعی باعث بزرگ‌تر شدن دام اعتماد به نفس شرطی نسب به زمانی شده‌اند که دیدیون یک دختر جوان بود. مطالعه‌ای که در سال 2014 در دانشگاه هوستون انجام شد نشان داد که هر چه افراد زمان بیشتری را صرف گذراندن وقت در فیسبوک کنند علائم افسردگی آنها بیشتر است. اما به راستی چرا اینگونه است؟مقایسه این پلتفرم‌ها به این موضوع بستگی دارد که چه کسی از بیشترین اوقات فراغت برخوردار است؟ و کدام یک از افراد موفق‌ترین هستند؟ این موارد ، ما را بران می‌دارد تا بیشتر بر روی عزت نفس شرطی تمرکز نماییم تا عزت نفس واقعی.

۳-ارزش های اصلی خود را شناسایی کنید.

محدود کردن مقایسه‌ها مشکل ریشه ای عزت نفس شرطی را حل نمی‌کند. ارزیابی خود به عنوان اینکه چه کسی هستید و نه این‌که فکر می کنید باید چه کسی باشید کار ساده‌ای نیست.در این راه شما نیاز دارید تا درمانگری را بیابید که بتواند به شما کمک کند تا بر روی محدودیت‌های بازدارنده‌تان برایداشتن عزت نفس تمرکز نمایید. اما نقطه شروع این مسیر، دریافتن این موضوع است که به راستی چه چیزی ارزشمند است.عزت نفس زمانی به وجود می‌آید که شما به گونه‌ای زندگی کنید که با ارزش‌های‌تان هماهنگ باشد.

منبع:آلامتو
موفقیت در کسب و کار

۱۰کلید برای موفقیت در کسب و کار

designer clothes 08

راه های موفقیت در رشته طراحی لباس

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا