15 مکان متروکه روی زمین که شما را مبهوت می کند

پنج‌شنبه 27 مرداد 1401 جاذبه های گردشگری
مکان متروکه روی زمین

مکان متروکه روی زمین

 مکان متروکه روی زمین ما وجود دارد که به نظر می رسد مستقیماً از داستان های ترسناک بیرون آمده اند. جالب است ببینید که چیزها و مکان‌هایی که زمانی متعلق به جوامع پر رونق بودند توسط مادر طبیعت پس گرفته می‌شوند.

من حدس می‌زنم که این نظم طبیعی همه چیز است، اما حداقل تصاویر بسیار خوبی وجود دارد. نگاهی به این مجموعه شگفت انگیز از مکان های متروکه ای که در گوشه و کنار زمین یافت می شود بیندازید.

 

1. کلمانسکوپ، نامیبی

Kolmanskop خانه یکی از شناخته شده ترین معادن الماس در تاریخ معاصر بود. معدنچیان آلمانی به این شهر هجوم آوردند و به زودی بیمارستان ها، مدارس و اولین تراموا در آفریقا ساخته شد. وقتی معدن الماس از منابع خود خالی شد، معدنچیان و خانواده هایشان وسایل خود را جمع کردند و به سمت جنوب در نزدیکی رودخانه اورنج حرکت کردند، جایی که بزرگترین معدن الماس شناخته شده برای بشر تبدیل به بازی عادلانه شد.

 

1

 

2. جنگل شناور 102 ساله در سیدنی، استرالیا

قایقی که در تصویر می بینید SS Aryfield است، تنها یکی از قایق های رها شده در خلیج هومبوش در سیدنی. خلیج قبلاً به عنوان حیاط غرق شدن کشتی مورد استفاده قرار می گرفت که در آن قایق هایی از سراسر جهان برچیده می شدند. وقتی عملیات متوقف شد، کشتی‌های باقی‌مانده به حال خود رها شدند. اساسا خلیج هومبوش به قبرستانی شناور برای کشتی های از کار افتاده تبدیل شده است.

 

2

 

3. آخرین خانه در جزیره هلند

ایالات متحده آمریکا خانه تنها در بخش کوچکی از جزیره هلند داستان نبردی سخت بین انسان و طبیعت را روایت می کند. این خانه که در سال 1888 ساخته شد، برای چندین دهه در برابر فرسایش در امتداد خط ساحلی جزیره هلند با شجاعت مقابله کرد. با وجود تمام تلاش‌های آخرین مالک برای محافظت از دارایی‌اش، آب‌های مواج و خاک ضعیف حرف آخر را زد و خانه و زمین او را از جزیره هلند دور کرد.

 

3

 

4. خانه های چوبی متروکه

روسیه جنگل های روسیه تعدادی از زیباترین خانه های چوبی ساخته شده را پنهان می کنند. این سازه‌ها به دلیل موقعیت نامناسبشان در روسیه، سال‌ها خالی از سکنه باقی مانده‌اند. این ساختمان‌ها، هنوز با وسایل تزئینی دست نخورده و مبلمان در حال پوسیدگی، تا حدودی به جاذبه‌ای برای خارجی‌ها و محلی‌ها تبدیل شده‌اند که می‌توانند در تاندرای خشن زیر صفر بجنگند.

 

Queen Mothers Necklace 3

 

5. شهر زیر آب در شیچنگ چین

ویرانه های بیش از 1300 ساله یک شهر باستانی که در زمان گم شده بود، نتیجه گرمایش جهانی نبود، بلکه یک پدیده ساخته دست بشر برای بهبود تمدن مدرن بود. در سال 1959، دولت محلی تصمیم به ساخت یک نیروگاه برق آبی جدید برای برآوردن تقاضای جمعیت رو به رشد مورد نیاز بود. سدی ساخته شد و آب های تند به زودی شیچنگ را در عمق بیش از 100 فوتی آب فرو برد.

 

Queen Anne and Caroline Necklaces 3

 

6. ایستگاه مترو شهر متروکه در نیویورک، ایالات متحده آمریکا.

City Hall Loop که در سال 1904 افتتاح شد، زمانی یک ایستگاه ترمینال مجلل بود که روزانه به حدود 600 مسافر خدمات رسانی می کرد. سفر مسافران از طریق این ایستگاه پس از 40 سال فعالیت به دلیل افزایش چشمگیر جمعیت نیویورک متوقف شد. امروزه، شما فقط می توانید در زمان های بسیار خاصی از سال از ایستگاه بازدید کنید. قبلاً یک مقصد محبوب بود که محلی ها و مسافران می توانستند به طرح های پیچیده گذشته نگاه کنند، اما به دلایل امنیتی در اواسط قرن بیستم بسته شد.

 

Prince Albert Sapphire Brooch 3

 

7. هتل سالتو، کلمبیا

هتل دل سالتو در بوگوتا، کلمبیا، در اوایل قرن بیستم توسط معمار معروف کارلوس آرتورو تاپیاس ساخته شد. این یکی از مجلل ترین هتل های کشور بود که افراد مشهور، قدرتمند و فاسد را در خود جای داده بود. متأسفانه، به دلیل افزایش آلودگی در رودخانه بوگوتا، مردم علاقه خود را به بازدید از این هتل از دست دادند و در دهه 1990 این هتل متروک شد.

 

index 21

8. بیمارستان نظامی متروکه در بیلیتز، آلمان

Beelitz-Heilstätten اکنون متروکه‌ای است که هیتلر پس از دریافت جراحات در طول جنگ جهانی اول از آن مراقبت می‌کرد. با شروع جنگ، بیمارستان به یک بیمارستان نظامی تبدیل شد. این بیمارستان پیشرو برای درمان اختلالات عصبی و سل پس از سقوط محور در جنگ جهانی دوم در نظر گرفته شد.

 

images 49

 

9. کلیسای متروکه در برف، کانادا

از بیرون، کلیسا ممکن است به نظر برسد که هنوز فعال است، اگرچه نیاز به بازسازی اساسی دارد، اما کلیسا در واقع مدتی است متروکه شده است. در داخل کلیسا، هنوز هم می‌توانیم صندلی‌ها را کاملاً ردیف‌شده، چند انجیل پراکنده در اینجا و آنجا پیدا کنیم، و یک منبر کاملاً خوب در انتظار کشیش خود برای خطبه یکشنبه است.

 

Festoon Necklace 8

 

10. جزیره هاشیما، ژاپن

جزیره هاشیما تنها یکی از بیش از 500 جزیره متروکه متعلق به استان ناکازاکی است. این جزیره همچنان نماد صنعتی شدن ژاپن است، اگرچه تاریخ این کشور را با برده داری اجباری خود در طول جنگ جهانی دوم لکه دار می کند. این جزیره 6.3 هکتاری خانه یکی از معادن زغال سنگ زیر دریای این کشور بود. امروزه بسیاری از ساختمان ها تعمیر شده اند و در جزیره به روی عموم و مسافران گشوده شده است.

 

Queen Mothers Necklace 2

 

11. ایستگاه قطار متروکه، آبخازیا، گرجستان

خرابه های این ایستگاه قطار در گرجستان مسافرانی را که از این کشور به روسیه می رفتند متصل می کرد. از زمان جنگ در آبخازیا بین سال‌های 1992 و 1993، این راه‌آهن 63 مایلی مرده باقی مانده است. اگرچه نشانه‌های آشکاری از پوسیدگی و فرسودگی وجود دارد، اما فضای داخلی ایستگاه هنوز بخشی از شکوه سابق آن را منعکس می‌کند.

 

Queen Anne and Caroline Necklaces 2

 

12. ارفیوم بدفورد خالی از سکنه آمریکا

تئاتر Orpheum در ابتدا خانه اپرای مجستیک نامیده می شد. ساخت آن به طور تصادفی در روز مرگ تایتانیک آغاز شد – چیزی که بسیاری از مردم آن را یک فال بد می دانستند. در اوج خود، می‌توانست 1500 نفر را در خود جای دهد و فقط برای ویژه‌ترین رویدادها در شمال شرقی ایالات متحده مورد استفاده قرار می‌گرفت. درهای خود را در سال 1959 بست.

 

Prince Albert Sapphire Brooch 2

13. دهکده ماهیگیری در جزیره گوکی، چین

جزیره گوقی تنها یکی از نزدیک به 400 جزیره متعلق به جزایر شنگی و بخش کوچکی از مجمع الجزایر ژوشان است. این یکی از بزرگترین دهکده های ماهیگیری مجمع الجزایر بود، اما متأسفانه به دلیل آب های آلوده و بی علاقگی عمومی به صیدهای منطقه متروک شد. این جزیره یکی از به خوبی حفظ شده ترین جزایر مجمع الجزایر ژوشان باقی مانده است.

 

index 20

14. چاه های آغازین در شهر سینترا، پرتغال

املاک Quinta de Regaleira یک مکان باستانی است که ویرانه‌های یک قلعه، کلیسای کوچک و گچ بری‌های شگفت‌انگیز را در خود جای داده است، اما این جفت چاه است که سالانه هزاران بازدیدکننده را به خود جذب می‌کند. چاه ها که با هم به عنوان چاه های آغازین شناخته می شوند، معنای نمادین مرگ و تولد دوباره داشتند. طرح مارپیچ چاه، 9 دایره جهنم و 9 دایره بهشت ​​را به تصویر می کشد.

 

images 48

15. آسیاب کریستال در کریستال، کلرادو

این آسیاب قدیمی یک نیروگاه بود که در اواخر دهه 1800 ساخته شد. با چرخ آب افقی بزرگ خود، می تواند انرژی معدنچیانی را که در چندین سایت استخراج نقره در این منطقه کار می کنند، تامین کند. همانطور که عجله نقره از بین رفت، نیاز آسیاب نیز کاهش یافت و در نهایت در سال 1917 از کار افتاد.

 

Festoon Necklace 7

منبع

زیباترین سواحل

زیباترین سواحل/23 تا از زیباترین سواحل جهان

image 1656485148

بهترین قیمت تور تابستانی آنتالیا در لحظه آخر

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا