۱۴ مکان زیبا در دانانگ بندری در ویتنام

چهارشنبه 28 تیر 1402 جاذبه های گردشگری
۱۴ مکان زیبا در دانانگ بندری در ویتنام

۱۴ مکان زیبا در دانانگ بندری در ویتنام

دانانگ، شهری ساحلی در وسط ویتنام است که به خاطر سواحل شنی، مناطق کوهستانی، پارک‌های تفریحی و رستوران‌های خیابانی شگفت‌انگیز شناخته می‌شود. در غرب شهر، ایستگاه کوهستانی و تفریحی با نام “تپه‌های بانا” وجود دارد که می‌توانید پل طلایی فریبنده را در آن پیدا کنید. شما می‌توانید با تلفریک به رفت و برگشت از این منطقه استفاده کنید. جاذبه دیگری که مورد توجه قرار می‌گیرد،

کوهستان‌های مرمری هستند که مجموعه‌ای از پنج تپه مرمری و آهکی با پاگوداهایی در بالای آن‌ها و غارهای مخفی حاوی اسکلت‌های بودایی را در خود دارند. به طور کلی، دانانگ یک مقصد جذاب با ساختمان‌های باستانی، ساختمان‌های کلونیال فرانسوی، جشن‌های رنگارنگ، رسوم و آداب سنتی و انواع گزینه‌های خرید می‌باشد.

Capture 551

۱. بازدید از کوهستان‌های مرمری

کوهستان‌های مرمری، یک مکان مقدس برای دین بودایی و هندو است که مکانی برای عبادت با معماری زیباست که نه تنها مسیرهایی که به کوهستان‌ها می‌رسند بلکه خود کوهستان‌ها را شامل می‌شود. غارها با بلندی پرستاره‌های دو دین آراسته شده‌اند که رنگارنگ و واقعاً شگفت‌انگیز هستند. کوهستان‌های مرمری، پنج عنصر رایج در دین بودایی را نمایندگی می‌کنند: زمین، آب، چوب، فلز و آتش. اگر تنها مکانی وجود دارد که می‌توانید در سفر خود به ویتنام بازدید کنید، کوهستان‌های مرمری باید در صدر لیست شما باشد.

Capture 550

۲. پل اژدها

کسانی که به دانانگ، ویتنام سفر می‌کنند، باید با دیدن پل اژدها آشنا شوند. این پل به خاطر رشته طولانی نور پردرخششش مشهور است که مهمانان علاقه‌مند به تماشای زیبایی شهر در شب خواهند داشت. پل همچنین یک نمایش آب دارد که مهمانان می‌توانند از چشم‌انداز آن لذت ببرند.

Capture 549

۳. می سون

این معابد هندو در وسط ویتنام، به طور جزئی ویران شده اند و هم زیبا و هم قوهایی دارند. این معابد در اینجا به دلیل آنکه این منطقه در طول بیشتر وجودش به عنوان پایتخت دینی و سیاسی پادشاهی چامپا بوده است، ساخته شده‌اند. برخی از ساختمان‌ها تقریباً ۱۷۰۰ سال قدمت دارند. این معابد با بلوک آجری آتشین و ستون‌های سنگی ساخته شده‌اند. برخی از تزئینات ساختمان‌ها، برآمدهای سنگی هستند که صحنه‌هایی از اسطوره‌های هندو را نشان می‌دهند. در برخی از روزها، به ویژه روزهای مه آلود، معابد به نظر می‌رسند که در هوا شناورند و احساس روحانی بزرگی را که قبلاً از طریق باورهای پایگاه‌های معابد جریان داشته است، به خاطر می‌آورند.

Capture 548

۴. ساحل نون‌نوک

ساحل نون‌نوک دارای شیبی آرام با موج‌های ملایمی است که برای تمام فصول مناسب است. بازدیدکنندگان می‌توانند ورزش‌های آبی مانند شنا، سوارکاری با امواج، استحمام، استراحت، لذت بردن از فضای مخفی، لذت بردن از دریایی های محلی، استراحت و کمپینگ را تجربه کنند. در ساحل، بسیاری از هتل‌های ساحلی، رستوران‌ها و میدان‌های گلف وجود دارند.

Capture 547

۵. بازار هان

بازار هان، بازار مرکزی در نزدیکی پل رودخانه هان و در تلاقی چند خیابان در شهر واقع شده است. این بازار تمام روز کالاهای متنوعی از غذاهای تازه تا لباس و وسایل خانگی فروخته می‌کند. شما می‌توانید ماهی تازه، گوشت، نان‌های پخته شده و میوه‌های گرمسیری از موز تا نارگیل در آن پیدا کنید.

Capture 546

۶. شهر قدیمی هوی آن

شهر قدیمی هوی آن، شهری تاریخی است که به عنوان نمونه‌ای از یک مرکز تجاری جنوب شرق آسیا از قرن ۱۵ تا ۱۹ میلادی شناخته می‌شود. شهر قدیمی نزدیکتر به رودخانه تو بون و فعالیت‌های قایق سواری و موتور قایق سواری را ارائه می‌دهد. در شهر دو بازار اصلی و یک بازار شبانه وجود دارد که انواعی از ابریشم، فانوس‌ها و بسیاری از اجناس دست‌ساز ویتنامی را فروخته می‌کند.

Capture 545

۷. خرید در بازار کان

بازار کان در دانانگ، ویتنام، دارای بیش از ۲،۰۰۰ غرفه است که تنوعی از صنایع دستی، جزئیات، و لباس فروشی را به فروش می‌رسانند. مهمانان در این بازار وقت خوبی را خواهند داشت؛ زیرا این بازار دارای مجموعه‌ای وسیع از اجناس به فروش می‌رساند. آنها می‌توانند هر چیزی که می‌خواهند را در این بازار پیدا کنند که برای علاقه‌مندان به خرید عالی است.

Capture 544

۸. موزه مجسمه‌سازی چام

موزه مجسمه‌سازی چام در شهر دانانگ در سال ۱۹۱۵ ساخته شد. این موزه تقریباً ۳۰۰ اثر هنری از تراکوتا و سنگ را از دوران امپراتوری چامپا که یکبار در جنوب و مرکز ویتنام حکمرانی می‌کرد، نمایش می‌دهد. این موزه به عنوان بزرگترین نمایشگاه مجسمه‌سازی چام در جهان شناخته می‌شود.

Capture 543

۹. ساحل کوآ دای

این ساحل با امتیاز بالا، یک مکان خوب برای خلوت شدن و استراحت است، اگر از شلوغی و شلوغی شهرهای ویتنام خسته شده‌اید. آب‌های آبی و شن‌های نرم، مکان‌های خوبی برای شنا، آفتاب‌گرفتن و فعالیت‌های دیگر هستند. اگر به دنبال اقامتگاه‌های لوکس هستید، این ساحل دارای تعداد زیادی از این اقامتگاه‌هاست که در آنها می‌توانید لذت بردن از درمان‌های آبگرم و صبحانه های لوکس و سایر لوکس های دیگر را تجربه کنید. برای کسانی با بودجه‌های بسته، همچنین اقامتگاه‌های خانوادگی با قیمت مناسبی در این منطقه وجود دارند که می‌توانید از مهمان‌نوازی یک خانواده محلی لذت ببرید.

Capture 542

۱۰. موزه سرامیک تجاری

موزه سرامیک تجاری، یک ساختمان سنتی چند صد ساله از چوب، در هوی آن واقع شده است. این موزه در ساحل دریای جنوبی چین در وسط ویتنام، بین شهر هوچی من و هانوی قرار دارد. این موزه نشان می‌دهد که هوی آن در قرن‌های ۱۶ تا ۱۸ میلادی به چه شکلی به شکوفایی رسید و سرامیک‌ها را به کشورهای خارجی مانند چین، هند، ژاپن، فیلیپین و تایلند صادر می‌کرد.

Capture 541

۱۱. پل پوشیده ژاپنی

بازدیدکنندگان از پل پوشیده ژاپنی در دانانگ، ویتنام، پویش سرگرم کننده‌ای دارند. این پل تاریخی به قرن ۱۸ برمی‌گردد و مهمانان می‌توانند در طول پویش و تماشای محیط زیبای آن، بیشتر درباره روابط ژاپن و ویتنام بیاموزند. این یک قطعه تاریخی است که به یادبود برخی از رویدادهای تاریخی کشور است.

Capture 540

۱۲. کوه سون ترا

کوه سون ترا که در دانانگ، ویتنام قرار دارد، چشم انداز زیبایی از طبیعت را ارائه می‌دهد که با دیدن آن، بازدیدکنندگان می‌توانند از چشم انداز رشته کوه‌ها لذت ببرند. مهمانان از صعود به کوه لذت خواهند برد و از چشم اندازهای دیدنی لذت خواهند برد. این کوه همچنین به خاطر ساحل‌های سنگی خود شناخته شده است، جایی که بازدیدکنندگان دوست خواهند داشت فعالیت‌های آبی در فضای باز مانند شناوری را انجام دهند.

Capture 539

۱۳. پل رودخانه هان

پل رودخانه هان که در دانانگ، ویتنام قرار دارد، یک پل عادی نیست؛ زیرا معماران بومی و شهروندان دانانگ آن را ساخته و طراحی کرده‌اند. این پل نماد وحدت و به یادآوری همبستگی همه شهروندان است. بازدیدکنندگان از این پل به خاطر چشم انداز فوق‌العاده رودخانه، لذت خواهند برد.

Capture 538

۱۴. بودای مادر

بودای مادر ارتفاعی برابر با ۶۷ متر و قطری برابر با ۳۵ متر در داخل حرم لین اونگ قرار دارد. این مجسمه به کوه تکیه دارد و به سمت دریا خم شده است و چشمانش به پایین نگاه می‌کنند، دست یکی از دستانش تعویذ می‌کند و دست دیگرش یک بطری آب مقدس نگه می‌دارد. این مجسمه در شب نورانی فوق‌العاده‌ای به شهر می‌بخشد و از هر گوشه از شهر قابل مشاهده است و به عنوان نشانه مهم شهر شناخته می‌شود.

منبع : MSN

کشور برونئی

کشور برونئی/همه چیز درباره کشور برونئی

سنت جانز

معرفی سنت جانز یکی از شهر های کانادا

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا