جزایر اندونزی

دوشنبه 15 فروردین 1401 جاذبه های گردشگری
جزایر اندونزی

جزایر اندونزی

کشور اندونزی بین اقیانوس هند و اقیانوس آرام  است که اندونزی در جزیره گینه نو با پاپوا و جزیره برنئو با مالزی مرز مشترک دارد.

اَندونِزی یا به‌طور رسمی جمهوری اندونزی  کشوری است که در آسیای جنوب شرقی و اقیانوسیه قرار دارد. اندونزی در مجمع‌الجزایر مالایی بین قاره آسیا و اقیانوسیه قرار دارد. اندونزی یک مجمع‌الجزایر متشکل از ۱۷٬۵۰۸ جزیره و ۳۳ استان است.اندونزی با جمعیت بیش از ۲۷۳ میلیون نفر، چهارمین کشور پرجمعیت دنیا است.

نظام سیاسی این کشور جمهوری با انتخابات مجلس و ریاست جمهوری می‌باشد. پایتخت اندونزی جاکارتا است.این کشور میزبان حیرت انگیز 18000 جزیره مختلف است. شناخته شده ترین جزایر مانند جاوا ، سوماترا و بورنئو از بزرگترین جزایر جهان هستند ، اما جزایر کوچکتر نیز ارزش بازدید دارند.در ادامه مطلب زیر در مجله خانواده دایان را بخوانید:  مکان زیبا از جاذبه های گردشگری اندونزی (بخش ۱)و  مکان زیبا از جاذبه های گردشگری اندونزی (بخش ۲)

جزایر اندونزی

جزایر اندونزی

جزیره ترنت

جزایر مالوکو ، زمانی که به سادگی جزایر ادویه شناخته می شد ، تنها مکانی در زمین بود که جوز هندی ، گرز ، میخک و چندین ادویه جات ارزشمند دیگر در آن پرورش می یافت. امروز ، آنها تا حد زیادی خارج از مسیر شکست خورده برای بازدید کنندگان است. یکی از جذاب ترین جزایر مالوکا ، ترنته است ، یک جزیره کوچک که اکنون مرکز استان است.

جزیره ترنت

جزیره ترنت

جزیره لومبوک

درست در شرق بالی جزیره ای کمتر شناخته شده ، اما نه کمتر زیبا به نام لومبوک است. این جزیره در بین مسافران بسیار محبوب است و چندین شهر کوچک در آن زندگی می کند. بزرگترین شهر ، ماتارام ، جایی است که شما می توانید کاخ حیرت انگیز قرن 18 تامان مایورا و همچنین تامان نارمادا ، یک معبد هندو را تبدیل به پارکی کنید که در آن ساکنان محلی ، مسافران و حتی پادشاهان برای استراحت و استراحت به آنجا می آیند.

لومبوک همچنین خانه کوتا ، مقصد پر رونق ساحلی است که بزرگترین تفریح ​​در آن موج سواری است. Kuta یک بهشت ​​کوله پشتی است که دارای سواحل خارق العاده و فضای آرام و آرام است.

جزیره لومبوک

جزیره لومبوک

 جزایر واکاتوبی

در گوشه جنوب شرقی اندونزی ، استان سولاوسی تنگگارا واقع شده است که محل زندگی جزایر واکاتوبی است. این مجمع الجزایر کوچک به ویژه برای یک چیز شناخته شده است: غواصی.جزایر واكاتوبی به عنوان یكی از نقاط مهم غواصی در تمام اندونزی شناخته می شود ، اما جمعیت آن به مراتب كمتر از برخی دیگر از مقاصد گردشگری است. بسیاری از استراحتگاه ها و هتل های محلی مستقیماً از غواصان پذیرایی می کنند و پیشنهاداتی را ارائه می دهند

 جزایر واکاتوبی

جزایر واکاتوبی

جزایر بانکا-بلیتونگ

درست در ساحل جزیره اصلی سوماترا ، جزایر بانگکا-بلیتونگ قرار دارد. اگر به دنبال بهترین سواحل جهان هستید این جزایر مکانی خارق العاده برای بازدید هستند. بسیاری از سواحل مایل ها طول دارند ، که عمدتا بدون جمعیت و دارای ماسه سفید بکر همراه با آب تمیز و زلال است.

شما همچنین می توانید از بسیاری از فانوس های دریایی هلند ، بیشتر مربوط به قرن نوزدهم ، که زمانی که جزایر بخشی از یک مسیر تجاری بسیار بزرگتر بودند ، ساخته شده اند ، کاوش کنید. ساختمانهای استعماری هلند در سراسر جزایر همچنین اشاره به گذشته منطقه دارند.

جزایر بانکا-بلیتونگ

جزایر بانکا-بلیتونگ

 جزایر باند

در مالوکو جنوبی ، جزایر باندا واقع شده است ، مجمع الجزایری که بیشتر به دلیل تولید ادویه جات معروف است. به خصوص جوز هندی ، در قرن های گذشته جزایر باند را بر روی نقشه قرار داده است. جزایر باند در گذشته تحت کنترل پرتغال ، هلند و حتی انگلیس بوده است و این باعث ایجاد یک فرهنگ منحصر به فرد شده است.

جاذبه های گردشگری مصر

انتظار مراکز خرید یا جاذبه های مهم جزایر باند را نداشته باشید ، اما از مناظر خارق العاده و تفریح ​​در فضای باز انتظار داشته باشید. تفریحات محبوب از جمله پیاده روی در گونونگ آپی ، بلندترین قله مجمع الجزایر ، غواصی در دریا و ناهار خوری در ایکان باکار یا ماهی تازه صید شده و کبابی

جزایر باند

جزایر باند

جزیره فلورس

یکی از جزایر Lunder Sunda در اندونزی Flores نام دارد. جزیره پرتغالی برای گل ، غیرقابل انکار یکی از زیبایی های زیبا و دیدنی است. در حالی که این جزیره کارهای زیادی را برای انجام ، دیدن و کاوش در نوع خود ارائه می دهد ، این شهرت بیشتر به عنوان دروازه ای برای ورود به جزیره کومودو است.

Flores ’Labuanbajo نقطه مشترک کشتی ها برای سوار کردن مسافران به پارک ملی کومودو است ، جایی که دیدن اژدهای کومودو در زیستگاه های طبیعی آنها امکان پذیر است. در فلورس ، جذاب ترین جاذبه مجموعه دریاچه های دهانه کوه کلیموتو است که به دلیل تغییرات مواد معدنی و شیمیایی ناشی از گاز آتشفشانی ، اغلب تغییر رنگ می دهند.

جزیره فلورس

جزیره فلورس

جزیره بوناکن

در انتهای منتهی الیه شمال شرقی سولاوسی ، بوناکن واقع شده است ، پایگاه خانه کسانی که می خواهند پارک ملی دریایی بوناکن را کشف کنند.وقتی متوجه شدید که این پارک دریایی میزبان 70 درصد خیره کننده از همه گونه های ماهی در اقیانوس آرام هندو غربی است ، به راحتی می توان فهمید که چرا بوناکن یک مکان محبوب برای غواصان و غواصان است.

جزیره بوناکن

جزیره بوناکن

جزایر جیلی

یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در تمام اندونزی مکانی است که با نام جزایر جیلی شناخته می شود و در سواحل لومبوک واقع شده است بزرگترین جزیره Gili ، Gili Trawangan ، مکان مناسبی برای امتحان غواصی ، استراحت با یک هفته عقب نشینی یوگا یا گشت و گذار است

جزایر جیلی

جزایر جیلی

 

 جزایر راجا آمپات

در منطقه پاپوآ اندونزی جزایر راجا آمپات قرار دارند. اگرچه بیش از 600 جزیره مجزا وجود دارد که راجا آمپات را تشکیل می دهد ، چهار جزیره اصلی عبارتند از Waigeo ، Misoo ، Bantanta و Salawati. این جزایر به دلیل تنوع بیولوژیکی خود شناخته شده اند و به همین دلیل آن را به یک مکان برتر برای غواصان غواصی ، مرواریدها و ناظران پرندگان تبدیل کرده است.

این جزایر همچنین دارای آبهای کم عمق آبی و ماسه های سفید خوب ، محل سواحل چشمگیر هستند. تالاب ها محافظت از باد و مکان ویژه ای برای استراحت در بهشت ​​را فراهم می کنند. همچنین در این جزایر زندگی در کنار مردم محلی و یادگیری مهارتها و مهارتهای محلی محبوب است.

جزایر راجا آمپات

جزایر راجا آمپات

جزیره بالی

بالی محبوب ترین و شناخته شده ترین جزایر اندونزی در سراسر جهان است. اگرچه در طول فصل پرجمعیت می تواند در اینجا شلوغ شود اما همچنان یکی از بهترین جزایر اندونزی برای بازدید است.

بالی که به عنوان جزیره خدایان نیز شناخته می شود ، دارای چشم انداز متنوع ، سواحل باورنکردنی و فرهنگ جذاب هندو است. یکی از جالب ترین نقاط این جزیره ، شهر اوبود است که جنگل های پر از میمون ، هنرمندان و گالری ها را در خود جای داده است.

جزیره بالی

جزیره بالی

جاذبه های گردشگری لبنان

جاذبه های گردشگری لبنان

بهترین جزیره در تایلند

بهترین جزیره در تایلند

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا