براونی دسر خوشمزه بدون فر +طرز تهیه

پنج شنبه، ۳۰ مرداد ۱۳۹۹ آشپزی

براونی بدون فر

مواد لازم برای تهیه براونی 

وانیل نوک قاشق  چای خوری
شکر ۲ پیمانه
چیپس شکلاتی ۱ پیمانه
گردو خورد شده ۱ پیمانه
بیسکویت ساقه طلایی ۱ پیمانه

آرد ۳/۴ پیمانه
کره ۱۲۰ گرم
شیر ۱ پیمانه

براونی بدون فر

طرزتهیه براونی بدون فر

در ظرف تفلون ونچسبی کره وشیر وشکر رو روی حرارت میزاریم و تا کره و شکر آب بشه حدود ۱۰ دقیقه… حالا از حرارت برداشته وآرد وچیپس شکلات وگردو خورد شده و وانیل وپودر بیسکویت رو به مواد بالا اضافه کرده وخوب هم زنیم؛ و دوباره ۵دقیقه روی حرارت میزاریم..

بعد قالب ۲۰ در ۲۰. رو کاغد روغنی انداخته  ومواد بالا رو درون ظرف می‌ریزیم وبا کاردک صاف کرده میزاریم خنک بشه وبعد به مدت ۴ ساعت در یخچال قرارمیدیم وبعد از این مدت از قالب درمیاریم وبه برش‌های مکعبی برش میدیم

 

براونی شکلاتی رژیمی بدون فر

گیاهخوارید و دلتان براونی شکلاتی خوشمزه میخواهد در این بخش با ما همراه باشید. برای درست کردن این براونی، اصلا به فر احتیاجی ندارید بلکه بدون گلوتن، محصولات لبنی و قند می توانید آن را با خیال راحت استفاده کنید.

مواد لازم برای تهیه براونی شکلاتی رژیمی 

  1.  پودر کاکائو شیرین نشده :یک سوم پیمانه
  2. نمک :کمی
  3. پوره موز رسیده : ۱ عدد
  4. پوره سیب : یک چهارم پیمانه
  5. گردو خرد شده :یک چهارم پیمانه
  6. جو پرک :۲ پیمانه
  7.  بادام هندی خام :۱ پیمانه
  8.  خرما بدون هسته :۸ عدد
براونی

براونی بدون فر

طرز تهیه براونی شکلاتی 

پودر کاکائو را به همراه بادام هندی ، جو پرک ،خرما و نمک در غذاساز بریزید و مخلوط کنید تا نرم و یکدست شود. سپس به مخلوط یکدست شده  پوره سیب و موز رسیده له شده را اضافه کنید و با قاشق هم بزنید تا کاملا با هم مخلوط شوند و خمیری غلیظ و چسبناکی بدست آید.تابه ای را انتخاب کنید و داخل آن کمی روغن بمالید .خمیر را درتابه پخش کنید و مقداری گردو روی آن بریزید و با پشت یک قاشق بزرگ آن را فشار دهید تا گردوها با خمیر مخلوط شوند و خمیر قالب ظرف شود. تابه را به مدت ۱ ساعت در یخچال بگذارید تا خمیر کیک سفت شود. سپس آن را به برش های دلخواه ببرید و در یخچال نگهداری کنید.

پودینگ خرما یک دسر خوشمزه و مقوی +طرز تهیه

کیک شیرازی خوشمزه با شربت بار+طرز تهیه

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا