از شر چربی شکم وپهلو راحت شوید

یکشنبه 1 اسفند 1400 سلامت
شیوه های نادرست کاهش وزن

از شر چربی شکم وپهلو راحت شوید

 

اگر به دنبال آن هستید که هر چه سریع تر شکم و پهلوی خود را آب کنید و به اندام دلخواه خود برسید این روشهایی که در مطلب زیر برایتان اورده ایم بخوانید و به آنها عمل کنید.

 

 

چربی سوزی شکم و پهلو یکی از سخت ترین کارها در برنامه کاهش وزن و رسیدن به اندامی متناسب است. در این مقاله به شما راهکارهایی برای چربی سوزی شکم و پهلو پیشنهاد می دهیم. با ما همراه شوید همیشه خانم ها از چربی انباشته اطراف شکم گلایه مند هستند. چربی، بعد از زایمان، گویی خیال کم شدن ندارد. این چربی علاوه بر کاهش جذابیت، خطر ابتلا به فشارخون بالا، بیماری های قلبی و دیابت را افزایش می دهد.

۱-آب کردن شکم و پهلو با کاهش مصرف شکر

مصرف شکر، به  ویژه شکر تصفیه  شده که در مواد غذایی شیرین و نوشیدنی ها وجود دارد، یکی از عوامل مؤثر در انباشته شدن چربی شکم و پهلو است. گلوکز و فروکتوز موجود در شکر، کربوهیدرات های ساده ای است که به سرعت جذب خون می شود. مصرف زیاد این کربو هیدرات های ساده، باعث تبدیل آن به، گلیکوژن ذخیره کبدی می شود. مصرف زیاد شکر قند خون را نیز بالا می برد که سبب می شود مقدار زیادی انسولین آزاد شود و بیماری به نام “مقاومت به انسولین” ایجاد شود که با سندروم متابولیک مرتبط است.

۲-کوچک کردن شکم و پهلو با مصرف پروتئین بیشتر

پروتئین یک غذای مغذی است که واقعاً در چربی سوزی شکم و پهلو مؤثر است. زمانی که پروتئین بیشتری می خورید، مدت زمان بیشتری سیر هستید و هورمون گرسنگی (گرلین) کاهش می یابد که در نهایت کل کالری مصرفی در روز را  کم می کند.
غذاهای حاوی 20 تا 30 گرم پروتئین، به افزایش میزان سوخت  و ساز بدن کمک می کند. منابع خوب پروتئین شامل مرغ، تخم مرغ، ماهی تازه و دیگر غذاهای دریایی، پنیر و ماست است. هر روز یک یا دو نوع از این غذاها را مصرف کنید.

از شر چربی شکم وپهلو راحت شوید

از شر چربی شکم وپهلو راحت شوید

۳-از بین بردن چربی شکم و پهلو با فیبر بیشتر

مصرف بیشتر فیبر در رژیم غذایی به  ویژه فیبر محلول موجود در جو، حبوبات، سبزی ها و میوه ها می تواند سبب کاهش تجمع چربی در ناحیه شکم شود. فیبر در ترکیب با آب متورم می شود و حجم شکم شما را می گیرد، به همین دلیل احساس سیری می کنید. همچنین با ترکیب شدن با قند و دیگر کربوهیدرات ها، باعث کاهش و تأخیر در جذب آن ها به جریان خون می شود.

۴-چربی شکم و پهلو های تان را با تحرک بیشتر از بین ببرید

بی تحرک بودن از عوامل مهم ایجاد سندروم متابولیک، چاقی و دیابت است. هر نوع تحرکی مفید است، حتی حرکت های کوچکی که در طول روز انجام می دهیم مثل ضربه زدن با پا یا راه رفتن هنگام صحبت کردن با تلفن. کارهای ساده ای مانند استفاده از پله به جای آسانسور و یک پیاده روی سریع با فاصله مناسب زمانی بعد از صرف غذا به چربی سوزی شکم و کاهش کالری کمک می کند.

از شر چربی شکم وپهلو راحت شوید

از شر چربی شکم وپهلو راحت شوید

مواد غذایی و بهبود خلق و خو و روحیه

مواد غذایی و بهبود خلق و خو و روحیه

تعبیر خواب الکل

با الکل خواب راحت را فراموش کنید!

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا