نشانه هایی از نارضایتی شریک زندگیتان

چهارشنبه 12 مهر 1402 روانشناسی
نشانه هایی از نارضایتی شریک زندگیتان

ازدواج سالم و شاد مستلزم ارتباط باز و صریح است. اما اگر شریک زندگی شما پنهانی از ازدواج ناراضی باشد، ممکن است این نشانه ها را تجربه کنید.

آنها همیشه منفی هستند

اگر شریک زندگی شما همیشه پاسخ منفی می دهد، این ممکن است نشانه ای از نارضایتی باشد. این می تواند شامل هر چیزی از انتقادهای دائمی گرفته تا شکایت های مکرر باشد.

آنها همیشه منفی هستند

آنها مانند هم اتاقی شما رفتار می کنند

اگر شریک زندگی شما بیشتر شبیه هم اتاقی شما به نظر می رسد، ممکن است علاقه خود را به رابطه از دست داده باشد. این می تواند شامل کاهش صمیمیت، مکالمه یا فعالیت های مشترک باشد.

آنها از شما فاصله می گیرند

اگر شریک زندگی شما از شما فاصله می گیرد، این می تواند نشانه ای از مشکلات عمیق تر باشد. این می تواند شامل اجتناب از تماس فیزیکی، گذراندن زمان با دوستان و خانواده یا کاهش تعامل با شما باشد.

آنها از شما فاصله می گیرند

آنها تغییر کرده اند

اگر شریک زندگی شما اخیراً تغییر کرده است، این می تواند نشانه ای از نارضایتی باشد. این می تواند شامل تغییرات در خلق و خو، رفتار یا علایق باشد.
با دیگران معاشقه می کنند

اگر شریک زندگی شما اخیراً شروع به معاشقه با افراد دیگر کرده است، این می تواند نشانه ای از نارضایتی در رابطه باشد. این ممکن است به این معنی باشد که آنها به دنبال توجه و تأیید از افراد دیگر هستند، یا ممکن است به این معنی باشد که آنها دیگر احساس نزدیکی به شما نمی کنند.

آنها تغییر کرده اند

خیلی کنایه میزنند

طعنه زدن می تواند راهی برای ابراز نارضایتی یا عصبانیت به روشی غیرمستقیم باشد. اگر شریک زندگی شما اغلب با شما طعنه می زند، این می تواند نشانه ای از این باشد که آنها در رابطه احساس نارضایتی می کنند.

خیلی کنایه میزنند
خود واقعی خود نیستند

اگر متوجه شده اید که شریک زندگی شما اخیراً متفاوت رفتار می کند، این می تواند نشانه ای از نارضایتی باشد. این می تواند شامل تغییرات در خلق و خو، علایق یا رفتار باشد.

از گفتگوهای رابطه اجتناب می کنند

اگر شریک زندگی شما از صحبت در مورد رابطه خود اجتناب می کند، این می تواند نشانه ای از این باشد که آنها در رابطه احساس نارضایتی می کنند. آنها ممکن است از صحبت در مورد مسائل ناراحت کننده یا نگرانی های خود اجتناب کنند.

از گفتگوهای رابطه اجتناب می کنند

وقتی از شما دور هستند خوشحال تر به نظر می رسند

اگر شریک زندگی شما وقتی از شما دور است خوشحال تر به نظر می رسد، این می تواند نشانه ای از این باشد که آنها در رابطه احساس نارضایتی می کنند. آنها ممکن است احساس کنند که می توانند خود واقعی خود باشند وقتی با شما نیستند.

آنها دیگر قدردانی نمی کنند
آنها دیگر قدردانی نمی کنند

زوج های موفق به طور مرتب از یکدیگر قدردانی می کنند. اگر شریک زندگی شما دیگر چیزهایی را که در مورد شما دوست دارند یا تحسین می کنند، به اشتراک نمی گذارند، ممکن است دیگر به رابطه شما اهمیت ندهند.

خواسته های آنها تغییر کرده است

خواسته های آنها تغییر کرده است

اگر شریک زندگی شما ناگهان خواسته های خود را تغییر می دهد، ممکن است نشان دهنده ناراحتی یا مشکل عمیق تر باشد. اگر آنها ناگهان می خواهند بیشتر یا کمتر رابطه داشته باشند، وقت گپ است.

آنها از قرار ملاقات صرف نظر می کنند

قرار ملاقات ها راهی عالی برای حفظ رابطه است. اگر شریک زندگی شما دیگر تمایلی به قرار ملاقات با شما ندارد، ممکن است نشان دهنده نارضایتی باشد.

آنها از قرار ملاقات صرف نظر می کنند

آنها ناپدید می شوند

اگر شریک زندگی شما به طور ناگهانی وقت کمتری را با شما می گذراند، ممکن است نشان دهنده نارضایتی یا مشکل دیگری باشد. اگر غیبت آنها قابل توضیح نیست، نگران شوید.

سنگ تراشی می کنند

اگر شریک زندگی شما از پاسخ دادن به سوالات شما در مورد رابطه خود طفره می رود، این می تواند نشانه ای از نارضایتی آنها باشد. آنها ممکن است از صحبت در مورد مشکلات رابطه خود اجتناب کنند زیرا می ترسند شما را ناراحت کنند یا رابطه را به خطر بیندازند.

سنگ تراشی می کنند

خواهان روابط صمیمانه کمتری هستند

روابط صمیمی بخش مهمی از یک رابطه سالم است. اگر شریک زندگی شما به طور ناگهانی علاقه خود را به روابط صمیمی از دست داده است، این می تواند نشانه ای از نارضایتی آنها از رابطه باشد.

به همان مبارزه ادامه می دهند

اگر شریک زندگی شما مدام در مورد یک موضوع خاص با شما دعوا می کند، این می تواند نشانه ای از نارضایتی آنها از رابطه باشد. آنها ممکن است از طریق دعوا سعی کنند نارضایتی خود را ابراز کنند، حتی اگر به طور مستقیم در مورد آن صحبت نکنند.

به همان مبارزه ادامه می دهند

در حالت دفاعی هستند

اگر شریک زندگی شما در برابر انتقاد یا بازخورد شما دفاعی می شود، این می تواند نشانه ای از نارضایتی آنها از رابطه باشد. آنها ممکن است احساس کنند که شما آنها را به اندازه کافی ارزش قائل نیستید یا که آنها نمی توانند به شما اعتماد کنند.

در حالت دفاعی هستند

کنار کشیدن

روابط فیزیکی سالم بخش مهمی از یک رابطه است. اگر شریک زندگی شما از لمس کردن شما اجتناب می کند، این می تواند نشانه ای از نارضایتی آنها از رابطه باشد. آنها ممکن است احساس کنند که دیگر به شما نزدیک نیستند یا که شما دیگر برای آنها جذاب نیستید.

کنار کشیدن

کینه

دعوا کردن با شریک زندگی تان طبیعی است، اما اگر شریک زندگی شما از شما کینه داشته باشد، این می تواند نشانه ای از نارضایتی عمیق تر باشد. آنها ممکن است احساس کنند که شما آنها را نادیده گرفته اید یا که شما به آنها احترام نمی گذارید.

کینه

عدم پذیرش نفوذ

در یک رابطه سالم، هر دو شریک باید مایل به سازش باشند. اگر شریک زندگی شما از تغییر چیزی در زندگی خود برای سازگاری با شما امتناع می ورزد، این می تواند نشانه ای از این باشد که آنها به رابطه اهمیت نمی دهند.

عدم پذیرش نفوذ

چه کاری باید انجام دهید؟

اگر متوجه هر یک از این علائم در رابطه خود شدید، مهم است که با شریک زندگی خود صحبت کنید. به آنها بگویید که متوجه تغییراتی شده اید و نگران هستید. گوش کنید به آنچه آنها می گویند و سعی کنید از دیدگاه آنها به مسائل نگاه کنید.

اگر شریک زندگی شما مایل به صحبت کردن نیست یا از حل مشکلات امتناع می ورزد، ممکن است وقت مشاوره فرا رسیده باشد. مشاوره می تواند به شما کمک کند تا مشکلات رابطه خود را حل کنید و از فروپاشی آن جلوگیری کنید.

منبع : MSN

Capture 238

احساسات چیست و چرا آنها را حس می کنیم؟

5 نکته قبل از ازدواج

5 نکته قبل از ازدواج

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا