5 نکته قبل از ازدواج

شنبه 8 مهر 1402 روانشناسی
5 نکته قبل از ازدواج

وقتی حشره عشق ما را نیش می زند، عاشق می شویم. در این مرحله، ما از دنیای اطراف خود بی خبر می شویم و فقط به فکر معشوق خود هستیم. ما به او فکر می کنیم، در مورد او صحبت می کنیم و می خواهیم همه چیز را با او انجام دهیم. این مرحله ماه عسل نامیده می شود. این یک دوره شور و شوق و هیجان است. اما ماه عسل برای همیشه ادامه نمی یابد. به زودی، ما به واقعیت زندگی برمی گردیم و متوجه می شویم که معشوق ما یک انسان است، نه یک فرشته.

در این مرحله، ما باید اولویت های خود در رابطه را ارزیابی کنیم. آیا ما هنوز عاشق هستیم؟ آیا ما می توانیم با نقاط ضعف و نقاط قوت یکدیگر کنار بیاییم؟ آیا ما می توانیم یک زندگی مشترک موفق داشته باشیم؟

هنگامی که عشق در هوا باشد، ممکن است وسوسه شوید که برخی از موضوعات مهم را نادیده بگیرید. اما اگر می خواهید رابطه ای پایدار داشته باشید، باید در مورد مسائلی مانند پول، اهداف و ارزش ها صحبت کنید.

5 نکته قبل از ازدواج :

1. وضعیت مالی

یکی از اولین چیزهایی که باید بدانید این است که شریک زندگی شما چقدر درآمد دارد. این به شما کمک می کند تا درک کنید که او چگونه زندگی می کند و آیا سبک زندگی شما با هم سازگار است یا خیر. همچنین مهم است که در مورد عادات خرج کردن یکدیگر صحبت کنید. آیا شما هر دو اهل پس انداز هستید یا یکی از شما ولخرج تر است؟

2. اهداف و ارزش ها

علاوه بر وضعیت مالی، مهم است که در مورد اهداف و ارزش های خود نیز صحبت کنید. آیا می خواهید بچه داشته باشید؟ آیا می خواهید در یک شهر بزرگ زندگی کنید یا در حومه شهر؟ آیا به مسائل اجتماعی خاصی اهمیت می دهید؟

اگر اهداف و برنامه های شما با هم سازگار نباشد، ممکن است در آینده با اختلاف نظر روبرو شوید. مهم است که در مورد این موضوعات به طور واضح و صادقانه صحبت کنید تا مطمئن شوید که با هم در یک صفحه هستید.

5 نکته قبل از ازدواج

3. انتظارات

در نهایت، مهم است که در مورد انتظارات خود از یکدیگر صحبت کنید. آیا می خواهید رابطه ای جدی داشته باشید یا فقط می خواهید خوش بگذرانید؟ آیا می خواهید با هم زندگی کنید یا مجرد بمانید؟

4. پیشینه شریک زندگی شما

قبل از اینکه وارد یک رابطه جدی شوید، مهم است که در مورد پیشینه شریک زندگی خود اطلاعات کسب کنید. این شامل دانستن اینکه او از کجا آمده است، خانواده و دوستانش چه کسانی هستند و ارزش های او چیست.

آیا می توانید با فرهنگ و سنت های او کنار بیایید؟ آیا ارزش های شما با هم سازگار است؟ اگر درک درستی از پیشینه شریک زندگی خود نداشته باشید، ممکن است در آینده با چالش هایی روبرو شوید.

5 نکته قبل از ازدواج

5. مرزهای شما

مهم است که در مورد مرزهای خود با شریک زندگی خود صحبت کنید. این شامل چیزهایی است که شما هرگز در رابطه تحمل نخواهید کرد، مانند خیانت، خشونت یا سوء استفاده.صحبت در مورد مرزهای شما به شما کمک می کند تا رابطه ای سالم و محترمانه ایجاد کنید. همچنین به شریک زندگی شما کمک می کند تا بفهمد که چه انتظاری از او دارید.

صحبت کردن در مورد این موضوعات ممکن است دشوار باشد، اما ضروری است. با انجام این کار، می توانید از ناامیدی و جدایی در آینده جلوگیری کنید.

منبع : MSN

نشانه هایی از نارضایتی شریک زندگیتان

نشانه هایی از نارضایتی شریک زندگیتان

بحران میانسالی

بحران میانسالی

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا