تأثیر مثبت رابطه پدر ودختری/6 دلیل اهمیت پدرها برای دخترانشان

شنبه 29 خرداد 1400 موفقیت
دلیل اهمیت پدرها برای دخترانشان

فهرست مطالب:

1- دلیل اهمیت پدرها برای دخترانشان

2- دلیل اهمیت روابط پدران با دخترانشان چه در کودکی و چه در بزرگسالی

دلیل اهمیت پدرها برای دخترانشان

بیشتر مردم بر این عقیده اند که فرزندپروری در سلامت روان ، توانایی موفقیت ، مهارت های اجتماعی ، عملکرد تحصیلی و موارد دیگر نقش عمده ای دارد.

موثرترین افراد در زندگی و سرنوشت هر کودکی، پدر ومادر او هست. معمولا بیشتر از نقش، مسئولیت و اهمیت مادر در تربیت کودک سخن گفته می‌شود و کم تر پیش می‌ آید اهمیت پدر و تاثیر او در زندگی فرزندان بررسی شود.

در حالی که هرکسی به اندازه کافی خوش شانس نیست که برای رشد خود دو پدر و مادر یا حتی یک والد حضور داشته باشد

پدران نقش عمده ای در رشد دخترانشان دارند و بسته به ماهیت رابطه آنها می توانند تأثیر بسزایی در شخصی که دختر آنها می شود داشته باشند.

پدر برای دختر نوعی «پشتیبان» است و معمولاً دختران اولین مردی که در زندگی خود می‌شناسد پدر خود است  و به همین دلیل  روابط بینشان به طور ناخودآگاه برای هر دو طرف اهمیت و برتری خاصی دارد.با مجله خانواده دایان همراه ما باشید

دلیل اهمیت پدرها برای دخترانشان

دلیل اهمیت پدرها برای دخترانشان

دلیل اهمیت روابط پدران با دخترانشان چه در کودکی و چه در بزرگسالی

 

1. پدران عزت نفس دختران خود را شکل می دهند

پدران از همان زمان تولد نقش زیادی در رشد روانشناختی دخترانشان دارند. تفاوت بین یک پدر دوست داشتنی ، توجه و یک پدر غایب می تواند تأثیر بسزایی در چگونگی رشد کودک داشته باشد.

وقتی پدران از نظر جسمی یا روحی غایب باشند ، دخترانشان از بسیاری جهات منفی تحت تأثیر قرار می گیرند.

هنگامی که پدران حضور داشته و دوست داشته باشند ، دختران آنها احساس قوی از خود می کنند و اغلب به توانایی های خود اعتماد می کنند. به منظور ایجاد عزت نفس مثبت ، پیوند سالم پدر و دختر کلید اصلی است.

2. پدران بر تصاویر بدن دختران خود تأثیر می گذارند

اگرچه مربوط به عزت نفس عمومی است ، اما تصویر بدن شایسته ذکر آن است. تصویر بدن یک فرد ، نوع دید او از نظر جسمی است و اغلب هیچ تأثیری در دید دیگران ندارد.

پدر با نشان دادن عشق بدون قید و شرط به همسر و دخترش می تواند به پرورش یک تصویر بدنی مثبت در دخترش کمک کند که در بیشتر زندگی او به او می چسبد. پدرانی که از نظر ظاهری نسبت به دختران یا همسران خود بی ادبی می کنند ، می توانند بر روان دخترانشان تأثیر بگذارند که باعث ایجاد تصویر منفی در بدن شود و حتی منجر به بروز اختلالات خوردن شود.

3- پدران بر رفتار دختران خود تأثیر می گذارند

قبلاً روانشناسی بر پیوند مادر و فرزندانش تأکید زیادی می کرد ، اما مطالعات اخیر نشان داده است که پدرها در مورد رشد صفات رفتاری نیز تأثیر زیادی بر فرزندان خود دارند. پدرانی که به دخترانشان عشق نشان می دهند و آنها را همانطور که می پذیرند به پرورش احساس مثبت از خود کمک می کنند. از طرف دیگر پدران سهل انگار می توانند دخترانشان را در مسیری تاریک از افسردگی ، سو مصرف مواد و مشکلات روانی قرار دهند.

4. پدران بر خصوصیات اجتماعی دختران خود تأثیر می گذارند

دلیل اهمیت پدرها برای دخترانشان  در روابط اجتماعی خیلی موثر است

پیوند پدر و پسر برای برخی پدرها بسیار طبیعی تر از پیوند پدر و دختر است ، به ویژه با افزایش سن دختران. متأسفانه ، عدم ارتباط پدر و دخترش می تواند تأثیرات ماندگاری بر نحوه تعامل اجتماعی دختر داشته باشد. مطالعات نشان داده است دختراني كه بطور منظم با پدران خود ارتباط برقرار مي كنند از طريق مثبت با زنان و مردان در بخشهاي ديگر زندگي بهتر ارتباط برقرار مي كنند. از زمان تولد تا بزرگسالی ، سطح و کیفیت ارتباطات پدر و دخترش در توانایی دختران در بیان احساسات ، عواطف و افکارش بسیار زیاد است.

5. پدران به دختران خود نشان می دهند که چگونه زنان شایسته رفتار هستند

اگرچه مادران نقشی حیاتی در زندگی دخترانشان دارند ، اما بیشتر آنچه زنان درباره زندگی می آموزند از پدرانشان ناشی می شود. از همان سنین پایین ، دختران نحوه رفتار پدرانشان با زنان دیگر – به ویژه مادران – را انتخاب می کنند. پدرانی که نسبت به همسر خود توهین لفظی یا غیرکلامی دارند ، نسبت به همسر خود آسیب می بینند و آزار می رسانند ، ناآگاهانه به دختران خود می آموزند که چگونه استحقاق رفتار با زنان را دارند. بیشتر زنانی که بعداً در زندگی سو استفاده می کنند ، در کودکی نوعی سو  رفتار را گزارش می کنند ، حتی اگر این یک اتفاق جزئی باشد.

پدرانی که به همسران و دخترانشان عشق نشان می دهند ، به آنها می آموزند که زنان در زندگی خود باید مورد محبت ، مراقبت و احترام قرار گیرند.

6. پدران به تعریف روابط رمانتیک آینده برای دخترانشان کمک می کنند

دلیل اهمیت پدرها برای دخترانشان  در روابط رومانتیک آنها هم نقش به سزایی دارد.

مطالعات علمی نشان داده است که مراحل اولیه زندگی یک زن می تواند آینده او را از طریق درک آگاهانه و ناخودآگاه او از دیگران در اطراف خود ، از جمله والدینش ، شکل دهد. دختر از همان سنین پایین با تماشای اعمال ، رفتارها و خصوصیات پدرش می آموزد که در یک شریک عاشقانه چه چیزی را جستجو کند. تحقیقات نشان می دهد که روابط سالم پدر و دختر با رفتار جنسی مثبت تر و کم خطرتر همراه است.

حذف احساسات منفی/ حذف احساسات منفی و بد یعنی تعقل و رسیدن به آگاهی و عشق

رهبر موفق /7 خصلت یک رهبر پر نفوذ و موفق

رهبر موفق /7 خصلت یک رهبر پر نفوذ و موفق

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا