بهترین توصیه های برای تربیت فرزندتان

دوشنبه 6 شهریور 1402 روانشناسی
بهترین توصیه های برای تربیت فرزندتان

بهترین توصیه های برای تربیت فرزندتان

با وجود تمام عشقی که به فرزندتان دارید، گاهی اوقات از رفتار او متعجب می شوید. مطمئن باشید وقتی نوبت به تربیت فرزندان می رسد، هر پدر و مادری در مقطعی با مشکلاتی مواجه می شود! خبر خوب این است که شیوه های فرزندپروری ساده و در عین حال موثری وجود دارد که می تواند در زندگی روزمره به ما کمک کند.

Capture 621
سوپر دایه

اینها سه دایه فوق العاده از کشورهای مختلف هستند: کتی سارای از فرانسه، جو فراست از بریتانیا و کاترینا سالفرانک از آلمان. علاوه بر این، Sylvie Jenaly در نسخه فرانسوی برنامه تلویزیونی “Super Nanny” حضور دارد. توصیه های آنها بر اساس تجربیات آنها به عنوان مربی، توسط خانواده هایی که همراه آنها بوده اند مؤثر شناخته شده است.نکاتی که به راحتی قابل اعمال است و با نیازهای فردی فرزندان شما سازگار است.

Capture 619
یک روال ایجاد کنید

یک زندگی منظم به کودک شما کمک می کند تا احساس امنیت کند و احساس ثبات در خانه ایجاد کند. برای ایجاد یک روال، مهم است که زمان های خاصی را برای وعده های غذایی، تکالیف، زمان بازی و زمان خواب تعیین کنید. به طور کلی، داشتن یک برنامه روتین با فرزندان به شما امکان می دهد زمان را بهتر مدیریت کنید و زندگی خود را سازماندهی کنید.

Capture 618
زمان با کیفیت خانواده را در اولویت قرار دهید

صرف نظر از فعالیت‌های سرگرم‌کننده، گردش‌های خانوادگی، وعده‌های غذایی مشترک یا لحظات گفتگو، زمان با کیفیت برای خانواده بسیار ارزشمند است! این لحظات به ایجاد یک محیط گرم خانواده کمک می کند و باعث رشد کودک می شود.

Capture 617
از خواب کودک غافل نشوید

سیلو جنالی در ستون های «Le Parisien» می نویسد: «هرچه کودکان بیشتر احساس آرامش کنند، بهتر به زندگی نزدیک می شوند. خواب بر سلامت کلی کودک تأثیر دارد، بنابراین نباید از آن غافل شد. سوپر دایه می گوید: “ضروری است که آنها را در اوایل شب بخوابانید.” برای سهولت در زمان خواب، محیطی مناسب برای خواب ایجاد کنید و عادات سالمی را قبل از خواب ایجاد کنید، مانند خواندن کتاب.

Capture 616
نشان دادن اقتدار

اقتدار والدین امکان آموزش ارزش های اساسی (احترام، صداقت و …) را به فرزندان و همچنین آماده سازی آنها برای زندگی در یک جامعه فراهم می کند. همانطور که سیلوی جنالی خاطرنشان می کند، والدین نیز قوانین خود را دارند که باید به آنها احترام بگذارند، همانطور که سیلوی جنالی خاطرنشان می کند: “هرگز قولی ندهید که نمی توانید به آن عمل کنید. بسیار مهم است که به قول خود عمل کنید. اگر شکستن یک قول ضروری است، توضیح این موضوع مهم است. .”

Capture 615
ارتباطات را ارتقا دهید

ارتباط روان با فرزندانتان روابط عاطفی بین شما و آنها را تقویت می کند و به شما امکان می دهد نیازها و انتظارات آنها را بهتر درک کنید. فرزندان خود را تشویق کنید تا احساسات و نگرانی های خود را بدون ترس از قضاوت بیان کنند.

Capture 614
از زمان بیش از حد صفحه نمایش خودداری کنید

صفحه نمایش ها اغلب متحدان بزرگی در نظر گرفته می شوند زیرا می توانند ساعت ها فرزندان ما را مشغول کنند. اما، مراقب باشید که زیاده روی نکنید! برای رفاه حال فرزندانمان، لازم است زمان نمایش آنها را محدود کنیم. سیلو جنالی در «Le Parisien» می‌گوید: «ایده این است که [کودکان] را توانمند کنیم: به آن‌ها زمان مشخصی برای بازی اختصاص دهیم، و مهم‌تر از همه، به آن پایبند باشیم». او می افزاید: “زمان ایده آل [برای نمایشگرها] بعد از مدرسه، درست بعد از زمان میان وعده است. از سوی دیگر، هرگز نباید قبل از خواب از آن ها استفاده کنند. ”

Capture 613
به فرزندتان تبریک بگویید

با تبریک گفتن به فرزندانتان به خاطر نمرات خوب، نگرش مثبت یا تلاش اندک روزانه شان، عزت نفس آنها را تقویت کرده و آنها را تشویق به پشتکار و رویارویی با چالش های جدید می کنید.

Capture 612
کودک را مجبور به غذا خوردن نکنید

فرزند شما نمی خواهد بشقاب خود را تمام کند؟ با آنها عافیت داشته باشید. شما باید به اشتهای طبیعی آنها احترام بگذارید. شاید آنها دیگر گرسنه نیستند. همانطور که Super Nannies می گویند، مجبور کردن کودک به خوردن می تواند اختلالات مرتبط با غذا ایجاد کند. از طرف دیگر، آنها می گویند، “حداقل آنها را مجبور به طعم دادن کنید.” به فرزندتان این فرصت را بدهید که غذاهای مختلف را با سرعت خودش کشف کند

Capture 611
فحش دادن را ممنوع کنید

یک اصل اساسی، مطمئنا، اما شایسته به خاطر سپردن است! استفاده از کلمات دشنام در گفتار کودک می تواند به روابط اجتماعی آنها آسیب جدی وارد کند. با ممنوع کردن آنها به کودک در درک و احترام به هنجارهای اجتماعی کمک می کنید. ممنوع کردن الفاظ ناسزا، به ویژه کلمات آزاردهنده یا توهین آمیز در تربیت کودک بسیار موثر است.

Capture 622

فعالانه گوش کنید

گوش دادن فعالانه به یک کودک به این معنی است که وقتی با ما صحبت می کند توجه کامل و کامل به او داشته باشیم و در عین حال علائم علاقه را نیز از خود نشان دهیم. این شیوه گوش دادن و پاسخ دادن باعث می شود فرزند شما احساس کند شنیده شده و ارزشمند است. این ارتباط بین شما را تقویت می کند.

Capture 610
تشویق استقلال

مهم است که اجازه دهید فرزندتان وظایف خود را انجام دهد. این باعث می شود او احساس شایستگی کند و اعتماد به نفس آنها را افزایش دهد. به لطف این خودمختاری، کودک شما مهارت های عملی برای زندگی روزمره مانند لباس پوشیدن، مرتب کردن یا تهیه وعده های غذایی ساده را به دست می آورد. همچنین مهارت های تفکر و تصمیم گیری را توسعه خواهد داد.

Capture 609
مرزهای واضحی تعیین کنید

اشکالی ندارد که با استفاده از روش های فرزند پروری مراقبتی و مثبت، برای فرزند خود حد و مرز تعیین کنید. هنگامی که این محدودیت ها با وضوح و سازگاری ایجاد شوند، محیطی اطمینان بخش برای رشد فرزندان ما ایجاد می کنند.

Capture 608
طرفداری نشان ندهید

Sylvie Jenaly توصیه می کند: «ایده این است که تا حد امکان زمان بیشتری را با هر یک از آنها بگذرانیم تا از هرگونه حسادت جلوگیری کنیم. سوپر دایه فرانسوی به طور مرتب مشاهده می کند که “تا چه اندازه کودکان بزرگتر از این عدم برخورد برابر رنج می برند.” به نظر او، مهم است که به کودک بزرگتر توضیح دهید که چرا خواهر یا برادر کوچکش به توجه بیشتری نیاز دارد، بدون اینکه آنها را از این امر محروم کنید.

Capture 607

مراقب خودت باش!

این آخرین توصیه به ندرت به والدین جوان داده می شود اما بسیار مهم است! برای مدیریت بهتر زندگی روزمره، استراحت و زمان برای خود لازم است. بنابراین هر از گاهی با اجازه دادن به گردش با دوستان، یک جلسه خرید یا صرفاً یک بعدازظهر آرام و آرام، خود را درمان کنید. به عنوان مثال، می توانید فرزندان خود را به پدربزرگ و مادربزرگ یا پرستار کودک بسپارید

منبع : MSN

بحران میانسالی

بحران میانسالی

اختلالات یادگیری

اختلالات یادگیری فرزندانتان را درمان کنید

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا