بهترین سایت های خبری ایرانی انگلیسی زبان

دوشنبه 24 مهر 1402 بازار
بهترین سایت های خبری ایرانی انگلیسی زبان

به روز ماندن در مورد اخبار ایران به زبان انگلیسی می تواند چالش برانگیز باشد، زیرا وب سایت های خبری ایرانی زیادی برای انتخاب وجود دارد. به همین دلیل ما این لیست از بهترین وب سایت های خبری ایران که اخبار را به زبان انگلیسی منتشر می کنند تهیه کرده ایم. این لیست شامل منابعی است که اخبار را به زبان انگلیسی و فارسی منتشر می کنند.

بهترین سایت های خبری ایرانی انگلیسی زبان

در اینجا لیستی از بهترین وب سایت های خبری ایران وجود دارد که پوشش جامع و دقیقی از ایران، از سیاست و اقتصاد گرفته تا فرهنگ و ورزش ارائه می دهند:

۱. Iran News 24

Iran News 24 با گردآوری اخبار از منابع معتبر خبری، امکان دسترسی به آخرین اخبار ایران و جهان را برای کاربران فراهم می کند. با Iran News 24 از اخبار اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، ورزشی، فناوری، و گردشگری ایران و جهان در لحظه آگاه باشید.

۲. ایرنا (IRNA)

خبرگزاری جمهوری اسلامی (به انگلیسی: Islamic Republic News Agency) که بیشتر با سرواژه ایرنا (به انگلیسی: IRNA) شناخته می‌شود یکی از مهمترین خبرگزاری های ایران است. ایرنا با بیش از ۱۰۰۰ خبرنگار و عکاس در ایران و سراسر جهان، اخبار و اطلاعاتی را به صورت شبانه روزی در موضوعات مختلف از جمله سیاست، اقتصاد، فرهنگ، ورزش و علم و فناوری تولید و منتشر می کند.

ایرنا با انتشار مطالب خود به زبان های مختلف به مخاطبان جهانی دسترسی دارد. ایرنا در حال حاضر به زبان های فارسی، کردی، انگلیسی، عربی، ترکی، اسپانیایی، روسی، اردو، آلمانی، فرانسوی و چینی محتوا تولید و منتشر می کند.

۳. خبرگزاری مهر

خبرگزاری مهر در سال ۱۳۸۲ تاسیس شد و چندزبانه ترین خبرگزاری (ارسال خبر و عکس به شش زبان) در جمهوری اسلامی ایران است. خبرگزاری مهر در زمینه های زیر پوشش دارد:

فرهنگ و ادب، هنر، دین و اندیشه، حوزه و دانشگاه، دانش و فناوری، سلامت، جامعه، اقتصاد، بازار، ورزش، سیاست، بین‌الملل، عکس و استان‌ها.

مهر نیوز با استخدام بیش از ۳۰۰ خبرنگار و عکاس به ۳۰ استان کشور، گسترده ترین پوشش خبری را در ایران ارائه می کند.

خبرگزاری مهر با انتشار مطالب خود به زبان های مختلف به مخاطبان جهانی دسترسی دارد. خبرگزاری مهر هم اکنون به زبان های فارسی، کردی، انگلیسی، عربی، اردو و ترکی به تولید و انتشار محتوا می پردازد.

۴. ایسنا (ISNA)

ایسنا (به انگلیسی: ISNA مخفف Iranian Students’ News Agency) یا خبرگزاری دانشجویان ایران که در سال ۱۳۷۸ تاسیس شد، خبرگزاریی است که توسط دانشجویان ایرانی اداره می شود.

رسالت اصلی این رسانه خبری از بدو تاسیس تاکنون ایفای نقش دانشگاهیان در توسعه فضای رسانه‌ای کشور و ارتقای آگاهی‌های علمی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و صنفی با نگاهی دانشگاهی و دانشجویی و شکل‌گیری حلقه واسط بین مسوولان، نخبگان و مردم بوده است.

ایسنا به موضوعات مختلف ملی و بین المللی می پردازد. سردبیران و خبرنگاران خود دانشجو در موضوعات مختلف هستند، بسیاری از آنها داوطلب هستند (نزدیک به ۱۰۰۰ نفر).

ایسنا با انتشار مطالب خود به زبان های مختلف به مخاطبان جهانی دسترسی دارد. ایسنا در حال حاضر به تولید و انتشار محتوا به زبان های فارسی، انگلیسی، عربی و فرانسوی می پردازد.

۵. خبرگزاری فارس

خبرگزاری فارس (Fars News Agency) اولین خبرگزاری مستقل ایران است که در بهمن‌ماه سال ۱۳۸۱ همزمان با فرارسیدن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی راه‌‌اندازی شد.

خبرگزاری فارس در حوزه های زیر پوشش دارد:

جامعه، اقتصاد، بین الملل، سیاست، علم و پیشرفت، دانشگاه، فرهنگ، هنر و رسانه، ورزش، استانها، عکس و فیلم.

خبرگزاری فارس با انتشار مطالب خود به زبان های مختلف به مخاطبان جهانی دسترسی دارد. خبرگزاری فارس هم اکنون به زبان های فارسی، انگلیسی، عربی، پشتو و ترکی به تولید و انتشار محتوا می پردازد.

۶. خبرگزاری تسنیم

خبرگزاری تسنیم (Tasnim News Agency) یک خبرگزاری خصوصی و وابسته به سپاه پاسداران در ایران است. تسنیم که در ۲۲ آبان ۱۳۹۱ راه اندازی شد، در ابتدا بر پوشش اخبار کشورهای عربی به ویژه سوریه و عراق تمرکز داشت. اما پس از مدتی فعالیت خود را به حوزه های دیگر نیز گسترش داد و در حال حاضر اخبار ایران، جهان، اقتصاد، سیاست، فرهنگ، ورزش و … را پوشش می دهد.

تسنیم یکی از پرطرفدارترین خبرگزاری ها در ایران است و در دنیای مجازی نیز حضوری فعال دارد. این آژانس اخبار خود را از طریق وب سایت و شبکه های اجتماعی خود منتشر می کند.

تسنیم با انتشار مطالب خود به زبان های مختلف به مخاطبان جهانی دسترسی دارد. خبرگزاری تسنیم در حال حاضر به زبان های فارسی، انگلیسی، عربی، پشتو و ترکی به تولید و انتشار محتوا می پردازد.

۷. Tehran Times

تهران تایمز (Tehran Times) یک روزنامه انگلیسی زبان است که در ایران منتشر می شود. این مجله در ۳۱ اردیبهشت ۱۳۵۸ با عنوان تهران جورنال تأسیس شد. خط مشی کلی این روزنامه مبتنی بر بیانیه آیت الله بهشتی بود: «تهران تایمز روزنامه دولت نیست. باید صدای بلند انقلاب اسلامی و بلندگوی مستضعفان جهان باشد.» این روزنامه در ۱۲ صفحه شامل سیاست، اقتصاد، اجتماع، ورزش، فرهنگ، امور بین الملل و گردشگری منتشر می شود. به دو صورت چاپی و آنلاین منتشر می شود. روزنامه تهران تایمز متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران است.

۸. Iran Press

خبرگزاری ایران پرس (Iran Press) یک خبرگزاری دولتی ایرانی است که در سال ۱۳۹۳ تاسیس شد. این خبرگزاری به زبان های انگلیسی، عربی، فرانسوی و فارسی فعالیت می کند و اخبار داخلی و بین المللی ایران را پوشش می دهد.

۹. ایلنا (ILNA)

خبرگزاری کار ایران یا ایلنا (ILNA مخفف Iran Labour News Agancey) یک خبرگزاری ایرانی است که در تاریخ ۵ اسفند ۱۳۸۱ در تهران راه اندازی شد و اتحادیه های کارگری کشور را پوشش می دهد.

ایلنا فعالیت خود را به عنوان خبرگزاری کارگری آغاز کرد، اما به تدریج به یک خبرگزاری عمومی تبدیل شد که اخبار و گزارش های حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، ورزشی و حوادث را پوشش می دهد.

۱۰. خبرآنلاین

خبرگزاری خبرآنلاین (KhabarOnline News Agency) یک خبرگزاری فعال در ایران است که از سال ۱۳۸۷ فعالیت خود را آغاز کرده و در تلاش است تا آخرین تحلیل ها و گزارش های مهم ترین رویدادهای ایران و جهان را در اختیار مخاطبان خود قرار دهد.

منبع: Zeball

مبلغ قسط وام ازدواج 180، 220، 360 و 440 میلیونی چقدر است ؟

حل معضل همیشگی آپارتمان

حل معضل همیشگی آپارتمان نشیمن ها با این ایده ها

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا