جاذبه های مکزیکوسیتی

یکشنبه 1 مرداد 1402 جاذبه های گردشگری
جاذبه های مکزیکوسیتی

جاذبه های مکزیکوسیتی

شهر شلوغ مکزیک یک گنجینه استوایی است، با سواحل دیدنی، ویرانه های جذاب، فرهنگ فریبنده، شهرهای پر جنب و جوش سرشار از شکوه استعماری، و غذاهای بسیار لذیذ. بیش از 450 سواحل شنی بهشت برای گشت و گذار در طول بیش از 6000 کیلومتر خط ساحلی زیبا وجود دارد.

فرهنگ غذاهای خیابانی حاکم است و غذاهای تند و زنده را برای مصرف کنندگان فراهم می کند. نقاشی های دیواری برجسته ممکن است در سراسر کشور دیده شود که بیانگر فرهنگ و انتقال داستان های مردم است. مکزیک از نظر مکان‌های میراث جهانی یونسکو غنی است و آن را به مقصدی جذاب برای طرفداران تاریخ و علاقه‌مندان به محیط زیست تبدیل می‌کند.

Capture 729
1. موزه ملی مردم شناسی

موزه ملی مردم شناسی در شهر مکزیکو به دلیل مجموعه ای از هنرهای باستانی مکزیکی که به عنوان بزرگترین موزه در کل جهان شناخته می شود، شناخته شده است. همچنین به عنوان یک گنجینه ملی و نماد هویت دیده می شود. بازدیدکنندگان قطعاً از طریق این موزه اطلاعات بیشتری در مورد مکزیک و فرهنگ آن خواهند آموخت.

Capture 728
2. کویوآکان

در حال حاضر این منطقه به عنوان یک منطقه مسکونی با رودخانه لا ماگدالنا در زیر زمین در نظر گرفته می شود. در محل یک سکونتگاه پیش از کلمبیا ساخته شده است، جایی که هرنان کورتس، فاتح، حمله خود را به مکزیکوسیتی کنونی آغاز کرد. همچنین اولین پایتخت اسپانیا شد.

Capture 727
3. اهرام Teotihuacan

Teotihuacan به معنی “مکانی که خدایان در آن آفریده شده اند”. Teotihuacan که در ایالت مکزیک قرار دارد، یک شهر باستانی میان‌آمریکایی است. معماری آن نقش مهمی در درک چگونگی ساخت اهرام قبل از آمریکای کلمبیایی دارد. در سال 1987 به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شد.

Capture 726
4. بازارهای مکزیکوسیتی

بازارهای مکزیکوسیتی رگ حیات این شهر هستند. از دوران باستان دوران آزتک تا امروز. بازارهای مکزیک از «تیاگوئیس» یا بازارهای تجاری گرفته تا بازارهای امروزی به اشکال و اندازه‌های متفاوتی هستند. این بازارهای چند فروشنده به نام های مختلفی مانند “mercados públicos”، “mercados komunes” یا “mercados” نامیده می شوند.

Capture 725
5. قلعه Chapultepec

در ورودی پارک Chapultepec در ارتفاع چشمگیر بیش از 2300 متر، مناظر اینجا به قدری خیره کننده زیبا هستند که کاوشگر جیمز التون تحت تأثیر قرار گرفت و آنها را چنین توصیف کرد: «…در هیچ نقطه ای از جهان نمی توان از نظر زیبایی پیشی گرفت.» همچنین یکی از تنها دو کاخ سلطنتی در آمریکای شمالی است.

Capture 724
6. اجراهای خیابانی را مشاهده کنید

پایتخت به دلیل معماری اسپانیایی استعماری و تاریخ غنی خود مشهور است. با این حال، اینها تنها چیزهایی نیستند که می توانید در حین اقامت در اینجا از آن لذت ببرید. از استعدادهای هنرمندان خیابانی پایتخت مکزیک در مناطق روستایی مانند کویوآکان لذت ببرید.

این منطقه بوهمیایی که جایی در امتداد جنوب مکزیکو سیتی قرار دارد، موزه فریدا کالو را نیز دارد. در اینجا می توانید از شاهکارهای خلق شده توسط نقاش مشهور مکزیکی قدردانی کنید. خیابان Madero بخش دیگری از شهر است که دارای اجراهایی مانند نواختن گیتار و مجسمه‌هایی است که فقط با پرداخت هزینه حرکت می‌کنند. در این نقطه تاریخی پایتخت رقاصانی نیز حضور دارند.

Capture 723

7. فرشته استقلال

یکی از شناخته شده ترین مکان های دیدنی مکزیک، در سال 1910 در زمان ریاست جمهوری پورفیریو دیاز ساخته شد. در طول سال‌ها از آغاز به کار، این مکان به عنوان مکانی برای جشن و اعتراض عمل کرده است. همچنین به عنوان مقبره ای برای مهم ترین قهرمانان جنگ استقلال مکزیک عمل می کند.

Capture 722
8. کلیسای جامع متروپولیتن مکزیکوسیتی

کلیسای جامع متروپولیتن مکزیکوسیتی یک کلیسای جامع بزرگ با تاریخ غنی است. همچنین شناخته شده است که زمانی محل استراحت بسیاری از مشاهیر و قهرمانان ملی مکزیک بوده است، اما بقایای آنها به مکان های دیگر منتقل شده است. این کلیسای جامع دو بزرگ ترین اندام در آمریکا را نیز در خود جای داده است

Capture 721
9. Palacio De Bellas Artes

Palacio de Bellas Artes، واقع در مکزیکو سیتی، کاخی است که به عنوان هنر و فرهنگ شهر شناخته شده است زیرا پر از هنرهای زیبا است. همچنین به دلیل اهمیت فرهنگی آن به عنوان مهمترین مکان گردشگری برای بازدید در نظر گرفته می شود. علاوه بر این، این مکان همچنین دارای معماری زیبا و همچنین محیطی باشکوه است

Capture 720

10. مرکز تاریخی مکزیکوسیتی

محله مرکزی مکزیکو سیتی، مکزیک جایی است که مرکز تاریخی آن قرار دارد. این میدان روی میدان اصلی به نام زوکالو متمرکز شده است و در تمام جهات برای تعدادی بلوک تا غرب تا مرکز آلامدا امتداد دارد. این میدان بزرگترین در آمریکای لاتین است که می‌تواند تا 100000 نفر را در خود جای دهد. تاریخچه آن به زمانی برمی گردد که اسپانیایی ها شروع به ساختن مکانی کردند که امروزه به نام مکزیکوسیتی مدرن شناخته می شود.

Capture 719
11. زوکالو

زوکالو، میدان اصلی شهر مکزیکو، دو بنای تاریخی و معروف را در خود جای داده است که عبارتند از کاخ ملی و کلیسای جامع بزرگ. همچنین یکی از بزرگترین میدان های جهان به حساب می آید و توسط ساختمان های تاریخی با معماری های زیبا احاطه شده است.

Capture 718
12. Nomad Mexico Ebike Tours

توری که از طریق دوچرخه های برقی انجام می شود، این تورهای مفرح قطعا با تورهای سنتی بسیار متفاوت است. این تورها که توسط راهنماهای آگاه هدایت می شوند، شما را از نمادین ترین مکان ها و مراکز فرهنگی مهم می برند. در تمام این مدت، شما در مورد تاریخ و داستان منحصر به فرد هر مکان و هر غذای قابل توجهی یاد می گیرید.

Capture 717
13. شهردار تمپل

قبل از ورود اسپانیایی ها به مکزیک و آوردن نیروی تمدنی مسیحیت، مردم محلی خدایان خود را داشتند. این حفاری باستان شناسی یک مجموعه معبد است که به Huitzilopochtli و Tlaloc اختصاص یافته است. اولی خدای جنگ مردم مکزیک بود در حالی که دومی مسئول باران و کشاورزی بود.

ویرانه‌های این منطقه بقایای یک مذهب رنگارنگ، البته بحث‌برانگیز را نشان می‌دهد و اجمالی اجمالی از یک هرم دوتایی 131 فوتی با پلکان‌های دوقلوی شیب‌دار را نشان می‌دهد که به سمت زیارتگاه‌های دو خدا بالا می‌روند. اکنون، یک کلیسای جامع به عنوان نوعی راهنما برای بازدیدکنندگانی که می خواهند ورودی این مکان تاریخی را پیدا کنند، ایستاده است. دیدار جالب دو دین.

Capture 716
14. پارک Chapultepec

یکی از فضاهای مهم زیست محیطی در شهر مکزیکو، به عنوان “ریه” این کلان شهر پر رونق عمل می کند. همچنین به دلیل تبار تاریخی خود شناخته شده است. در یک نقطه، به عنوان یک عقب نشینی برای حاکمان آزتک عمل کرد. این پارک یک نقطه مهم توریستی است که سالانه بیش از 15 میلیون بازدید کننده را به خود جذب می کند.

Capture 715

15. Ballet Folklorico De Mexico

این گروه نام خود را از زمانی که در سال 1952 توسط آمالیا هرنادز تأسیس شد، گرفت. نام کامل گروه Ballet Folklórico de México de Amalia Hernández است. در طول یک دهه، این گروه از تنها هشت به یک گروه 50 نفره افزایش یافت. این گروه به طور رسمی در سال 1959 در شیکاگو برای بازی های پان آمریکا نماینده مکزیک بود.

منبع : MSN

جاذبه های صوفیه پایتخت بلغارستان

جاذبه های صوفیه پایتخت بلغارستان

13 مکان فوق العاده زیبا در نورنبرگ

13 مکان فوق العاده زیبا در نورنبرگ

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا