جاذبه های صوفیه پایتخت بلغارستان

دوشنبه 2 مرداد 1402 جاذبه های گردشگری
جاذبه های صوفیه پایتخت بلغارستان

جاذبه های صوفیه پایتخت بلغارستان

صوفیه، بلغارستان، ارزش هر بازدیدی را دارد، زیرا به یکی از قدیمی ترین پایتخت های اروپا مشهور است. این شهر منحصر به فرد است زیرا تأثیر ملل مختلف مانند یونانی ها، اعراب، یهودیان و دیگران را به نمایش می گذارد. معروف ترین نقطه توریستی شهر، عبادتگاه های عظیم و چشمگیر آن است. مهمانان این مکان ها را دوست خواهند داشت زیرا دارای فضایی آرام است.

1. کلیسای Sveti Sedmochislenitsi

کلیسای Sveti Sedmochislenitsi، واقع در صوفیه، بلغارستان، یک کلیسای ارتدکس بلغاری است که بازدیدکنندگان می توانند در آن عبادت و دعا کنند. این یک مسجد عثمانی است که در اوایل قرن بیستم ساخته شده است. بازدیدکنندگان معماری مسجد را دوست خواهند داشت زیرا دارای طراحی منحصر به فرد در نوع خود است.

 

2. بازار مرکزی صوفیه

بازار مرکزی صوفیه که به نام هالیته یا تسنترالنی هالی نیز شناخته می شود، بازاری سرپوشیده در مرکز شهر صوفیه، در بلوار ماریا لوئیز است. سبک بازار نئو رنسانس است و دارای عناصر معماری نئوباروک است. در سال 1971 افتتاح شد و در حال حاضر یک مرکز تجاری مهم در کشور است.

 

3.کلیسای جامع الکساندر نوسکی

کلیسای جامع الکساندر نوسکی به عنوان کلیسای جامع پاتریارک بلغارستان عمل می کند. این کلیسا نقطه عطف و اصلی ترین جاذبه گردشگری صوفیه است که مساحتی معادل 3170 متر مربع را اشغال می کند و گنجایش 5000 نفر را دارد. روی گنبد مرکزی نماز با حروف طلا نوشته شده است.

 

4. کلیسای جامع الکساندر نوسکی

در صوفیه، بلغارستان، کلیسای جامع الکساندر نوسکی از آنجایی که یک کلیسای مسیحی منحصر به فرد است، باید از آن بازدید کرد. این کلیسا به عنوان بزرگترین کلیسای جامع در شبه جزیره بالکان معروف است و یکی از 50 کلیسای بزرگ جهان است. بازدیدکنندگان کلیسای جامع زیبا را دوست خواهند داشت زیرا شهر آن را به سبک نئو بیزانسی ساخته است

 

5. کلیسای بویانا

کلیسای بویانا، واقع در صوفیه، بلغارستان، یک کلیسای ارتدوکس قرون وسطایی بلغاری است که به خاطر نقاشی های دیواری اش معروف است. بازدیدکنندگان این را دوست خواهند داشت زیرا فضایی آرام و آرام را ارائه می دهد که در آن می توانند به آرامش و استراحت بپردازند. این کلیسا دارای معماری زیبایی از قرن سیزدهم است که بازدیدکنندگان نباید دیدن آن را از دست بدهند.

 

6. موزه ملی زمین و انسان

موزه ملی زمین و انسان به دلیل میزبانی از نمایشگاه ها، نمایش ها، سمینارها، کنسرت ها و کنفرانس ها به خوبی شناخته شده است. مواد معدنی، سنگ‌های قیمتی و فسیل‌ها در اینجا به نمایش گذاشته شده‌اند و ارزش دیدن دارند. این موزه پادشاهی معدنی روی زمین، منبع محیطی مواد خام و انرژی، موضوع دانش علمی و موضوع تأثیر زیبایی شناختی را پوشش می دهد.

 

7. موزه ملی تاریخ نظامی

موزه ملی تاریخ نظامی، واقع در صوفیه، بلغارستان، یک تجربه آموزنده برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ارتش ارائه می دهد. این موزه دارای نمایشگاه هایی مانند نمایشگاه های مربوط به نیروی دریایی و هوایی است که بازدیدکنندگان نیز از دیدن آنها لذت خواهند برد. بازدیدکنندگان همچنین می توانند برای مطالعه در مورد جنگ های ضروری از کتابخانه موزه دیدن کنند

 

8. موزه ملی پلی تکنیک

موزه ملی پلی تکنیک در صوفیه یکی از قدیمی ترین موزه های این کشور است. این مجموعه از سال 1992 در ساختار فعلی خود که در سال 1957 ساخته شده است، قرار گرفته است. این در ابتدا موزه ای بود که به گئورگی دیمیتروف اختصاص داشت. مجموعه آن به دسته هایی مانند مهندسی و فناوری و همچنین علم تقسیم می شود.

 

9. ویلا روزیچ

کیک ها تنها چیزهای شیرین این شیرینی نیستند. حال و هوای این مکان، به خصوص حیاط آن که توسط درختان احاطه شده است، این احساس را به شما القا می کند که برای مدتی از پایتخت خارج شده اید، حتی اگر مکان نزدیک به مرکز شهر باشد.

بسیاری از مسافران از خوردن تارت‌ها، کیک‌ها، ساندویچ‌ها و سایر خوراکی‌های پخته شده در اینجا در حالی که آنها را با قهوه یا چای می‌شویند، لذت می‌برند. با این حال، یافتن این پناهگاه کوچک برای خوراک‌شناسان سخت است، بنابراین مراقب ساختمانی با شماره 26 در امتداد خیابان Neofit Rilski باشید. از آنجایی که تابلوی آبی و بیضی شکل مؤسسه با الفبای سیریلیک نوشته شده است، با «B» شروع می شود که معادل الفبای الفبای انگلیسی «V» (V برای ویلا) است.

10. چرنی ورا

چرنی ورا با ارتفاع 2290 متری از سطح دریا، بلندترین قله کوه ویتوشا در بلغارستان است. علاوه بر موسالا، ویهرن و بوتف ورا، چرنی ورا به عنوان چهارمین قله مرتفع کوه در کشور رتبه بندی شده است. این یک تور پیاده روی یک روزه از کلبه آلکو تا قله چرنی ورا است. برای رسیدن به این قله به هیچ مهارت فنی نیاز نیست. هر کسی که به ماجراجویی های کوهستانی علاقه دارد می تواند از آن بازدید کند و زمان ایده آل برای پیاده روی در فصول گرم سال است.

منبع : MSN

مقاصد زیبا در بالتیمور

مقاصد زیبا در بالتیمور

جاذبه های مکزیکوسیتی

جاذبه های مکزیکوسیتی

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا