چگونه ثروتمند شویم؟

سه‌شنبه 1 اسفند 1402 موفقیت
چگونه ثروتمند شویم

اگر می خواهید ثروتمند شوید این هفت کار را انجام دهید

آنقدرها هم که فکر می کنید سخت نیست بنابراین شما می خواهید ثروتمند شوید اما در واقع نمی دانید چگونه به آنجا برسید، درست است؟ نگران نباشید، ثروتمند شدن آنقدرها هم که به نظر می رسد سخت نیست و چند مرحله ساده وجود دارد که می توانید دنبال کنید که در واقع به شما کمک می کند تا به اهداف مالی خود برسید. در اینجا 7 موردی است که باید بدانید.

Capture 417

1. اهداف مالی خود را مشخص کنید

اگر می خواهید ثروتمند شوید، ابتدا باید تعریف کنید که این برای شما چه معنایی دارد. آیا می خواهید به اندازه ایلان ماسک ثروتمند باشید یا فقط به دنبال بازنشستگی در حدود 50 سالگی هستید تا بتوانید به جای کار کردن برای شخص دیگری روزهای خود را با انجام کاری که دوست دارید بگذرانید؟

چیزهایی که باید در مورد آنها فکر کرد
Good Financial Cents به شما توصیه می کند در مورد مواردی مانند مقداری که می خواهید برای بازنشستگی پس انداز کنید، اگر بدهی خود را پرداخت کنید و در چه مقطعی در بازار سهام سرمایه گذاری می کنید یا خانه خریداری می کنید فکر کنید.اینکه احساس ثروتمندی باید داشته باشید

Capture 418

2. یک صندوق اضطراری بسازید

داشتن یک بالشتک از پول نقد در دسترس برای جلوگیری از چرخه معیوب بدهی که ممکن است زمانی که یک بار مالی غیرمنتظره وارد زندگی شما شود، بسیار مهم است. هیچ کس هرگز تصادف رانندگی را نمی بیند اما اینکه بتوانید هزینه آن را پوشش دهید بسیار مفید است.

چقدر پس انداز کنیم؟
Investopedia توصیه می کند که حداقل سه ماه از حقوق فعلی خود را برای یک صندوق اضطراری پس انداز کنید، اما همچنین می گوید که این مبلغ باید سطح درآمد شما را نشان دهد و هزینه های شش ماهه ممکن است برای برخی مفیدتر باشد.

Capture 419

3. از شر بدهی باقیمانده خود خلاص شوید

اگر می خواهید ثروتمند شوید، یکی از اولین کارهایی که باید انجام دهید این است که از شر تمام بدهی های بد خود خلاص شوید، که با بدهی خوب متفاوت است. اینوستوپدیا بدهی بد را اینگونه تعریف می کند: «پول قرض گرفته شده برای خرید دارایی هایی که به سرعت مستهلک می شوند یا دارایی هایی برای مصرف». هدف از حذف بدهی های بد شما کاهش مقدار پولی است که برای چیزهایی می پردازید که در ازای آن پولی برای شما ایجاد نمی کنند. طبق گفته Investopedia، ماشین‌ها و لباس‌ها دو چیز هستند که حتی اگر به آن‌ها نیاز دارید، نباید بخاطر آن ها بدهکار شوید.

بدهی خوب یک سرمایه گذاری است
بدهی خوب می تواند شامل مواردی مانند تحصیلات شما و همچنین بودجه مورد نیاز برای شروع یک تجارت یا خرید اولین خانه شما باشد. هر سه مورد اخیر احتمالاً در درازمدت پول نقد بیشتری را برای شما به ارمغان می‌آورند، بنابراین بدهکاری برای آنها اشکالی ندارد، در حالی که شما نباید آن ماشین گران قیمت را بخرید.

Capture 420

4. از هم اکنون سرمایه گذاری را شروع کنید

اگر هرگز در مورد بهره مرکب نشنیده اید، زندگی شما در شرف تغییر است. سود مرکب طبق گفته فوربس زمانی است که سود به دست آمده از پول خود را می گیرید و آن را مجدداً سرمایه گذاری می کنید تا پول شما بتواند در درازمدت پول بیشتری برای شما به ارمغان بیاورد.

سود مرکب چیست؟

بهره مرکب رشد پس انداز و سرمایه گذاری های شما را با استفاده از ابزارهای مختلفی مانند سرمایه گذاری های دیجیتال، سرمایه گذاری های کارگزاری، سرمایه گذاری های بورسی، بازار های مالی و سایر ابزارهای مالی در طول زمان تسریع می شود. همچنین، با بهره گیری از انواع نوع مختلف پول و استراتژی های معاملاتی می توان رشد پولی را علیه تغییرات قیمتی بیشتر کرد.

قدرت بهره مرکب

اشفورد افزود: «اگر 1000 دلار در این حساب پس‌انداز فرضی به مدت 30 سال باقی بگذارید، در تمام مدت نرخ بهره سالانه 5 درصد دریافت کنید و هرگز پول دیگری به حساب اضافه نکنید، در نهایت با موجودی 4321.94 دلار مواجه خواهید شد. پس همین الان سرمایه گذاری را شروع کنید

Capture 421

5. سرمایه گذاری های خود را متنوع کنید

تخم مرغ های خود را در یک سبد قرار ندهید اصل این توصیه مالی است و دلیل اینکه شما به یک سبد متنوع طبق سرمایه گذاری Fidelity نیاز دارید این است که وقتی یک بخش ضربه می زند شما آن ضربه را متحمل نشوید و در نتیجه کاهش دهید.

یک استراتژی خوب

Fidelity Investments توصیه می کند که سرمایه گذاران در درجه اول باید به چهار جزء برای تنوع بخشیدن به پرتفوی خود نگاه کنند: سهام داخلی، اوراق قرضه، سرمایه گذاری های کوتاه مدت، و سهام از بازار بین المللی. صحبت با یک مشاور سرمایه گذاری در این مورد می تواند مفید باشد.

چگونه ثروتمند شویم

6. درآمد بیشتری کسب کنید

این همیشه آسان نیست، اما یافتن راه‌هایی برای کسب درآمد بیشتر تا بتوانید آن را در آینده خود سرمایه‌گذاری کنید، یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای ثروتمند شدن است. گرانت کوردون، میلیونر خودساخته در سال 2017 به CNBC گفت: «شما بدون جریان های متعدد درآمد، ثروتمند نخواهید شد.

Capture 423

7. باورهای محدود کننده را حذف کنید

CNBC همچنین با سه میلیون خودساخته دیگر صحبت کرد که توصیه های خود را در مورد اینکه دیگران چگونه می توانند به ارزش خالص هفت رقمی برسند را ارائه کردند و یکی از بزرگ ترین نکات این بود که برخی افراد فقط باید باورهای محدود کننده ای را که در مورد پول و کسب درآمد دارند حذف کنند.

چگونه ثروتمندان به آنجا رسیدند
استیو سیبولد در «مردم ثروتمند چگونه فکر می‌کنند» نوشت: «ثروتمند شدن با طرز فکر و اعتقاد شما درباره کسب درآمد شروع می‌شود.» و چیزهای بیشتری برای اضافه کردن به آن داشت.

فهمیدن چیزها

ثروتمندان در نهایت متوجه می شوند که آموزش ذهن شما برای یافتن راه حل برای مشکلات دشوار راز واقعی پول درآوردن است. خبر خوب این است که این امکان برای هر کسی وجود دارد که ذهن خود را به این شیوه فکر کند و سپس فکر را به عمل تبدیل کند. سیبولد نوشت، کاری که باید همین الان شروع کنید.

منبع : MSN

داشتن زندگی موفق و عالی با 10 راه طلایی

داشتن زندگی موفق و عالی با 10 راه طلایی

سازماندهی زندگی خود

سازماندهی زندگی خود

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا