بلوغ زودرس /4 راه حل برای کمک به کودک در زمان بلوغ زودرس و کنار آمدن با آن

چهارشنبه، 13 ژانویه 2021 سلامت
بلوغ زودرس

بلوغ زودرس

در صورتی که کودک شما زودتر از حد معمول از نظر جسمی و جنسی رشد کند ، می تواند زمان آزمایش او باشد. این معمولاً با اوایل بلوغ همراه است. معمولاً کودکان در مورد تغییراتی که بدن آنها ایجاد می کند بسیار گیج هستند. بدتر اینکه وقتی از نظر دیگران بچه های مدرسه آسیب می بینند ، کودکان به هر فردی که حتی کمی تفاوت داشته باشد توهین می کنند. با بلوغ زودرس ، فرزند شما به احتمال زیاد سریعتر از بسیاری از دوستان خود رشد می کند و به بلوغ اشاره دارد ، به عنوان مثال ، تشکیل موهای بدن و بوی بدن.

بلوغ چیست

بلوغ که تابعی از سن بلوغ است، مرحله‌ای از رشد انسان می‌باشد که باعث‌ گذار از کودکی و رسیدن به بزرگ‌سالی می‌شود. فردی که دوران بلوغ را پشت سر گذاشته باشد، بالغ نامیده می‌شود و از نظر جنسی، توانایی تولید مثل دارد. بلوغ بیش‌تر اشاره به تغییرات جسمانی در بدن مرد و زن دارد. این دگرگونی با نام بلوغ جسمانی شناخته می‌شود.

 

 

بلوغ زودرس

بلوغ زودرس

علائم بلوغ زودرس

علائم بلوغ طبیعی و بلوغ زودرس تقریبا مثل هم  است، فقط “زمان وقوع بلوغ” تعین‌کننده‌ی طبیعی یا زودرس بودن بلوغ است. این علائم عبارتند از:

در دختران:

بزرگ شدن سینه (که اغلب اولین نشانه است)؛
عادت ماهانه (که معمولا ۲ یا ۳ سال بعد از شروع علائم اولیه دیده می‌شود).

در پسران:

رشد بیضه‌ها، آلت تناسلی و کیسه‌ی بیضه؛
بَم شدن صدا (که معمولا آخرین نشانه‌ی بلوغ در پسران است)

جهش رشد یکی دیگر از علائم بلوغ زودرس هم در پسران و هم در دختران است.

 

برای اینکه کودک احساس بهتری داشته باشد ، والدین می توانند کمک زیادی کنند. همراه با صحبت در مورد اوایل بلوغ با کودک خود ، می توانید روش هایی برای مقابله با استرس که از عزت نفس او حمایت می کند والدین با کمک این تکنیک زیر به کودکان خود  کمک کنند

 

علائم بلوغ زودرس

علائم بلوغ زودرس

راه هایی برای کمک به کودک در زمان بلوغ زودرس و کنار آمدن با آن:

 

1-اطلاعات زیادی را در مورد بلوغ و چگونگی روند طبیعی آنها به آنها یاد دهید.

یک روش برای کمک به عزت نفس کودک در هنگام کنترل بلوغ سالم ، روشن کردن شرایط به خوبی است. شما می توانید از کتابی درباره بلوغ همراه با تصاویر استفاده کنید ، کتابی که برای سن و مرحله رشد ذهنی کودک شما طراحی شده است.

 

2-به آنها نشان دهید چگونه در مدرسه زورگویی را مدیریت کنند.

واکنش به قلدری و اذیت کردن به طور خاص مربوط به اوایل بلوغ نیست. این شرایط برای طیف عظیمی از شرایط اعمال می شود که بچه های دیگر یک کودک را به دلیل تمسخر آنها هدف قرار می دهند یا از او جدا می کنند. مراحل اساسی برای والدین و سرپرستان شامل موارد زیر است

 

*تمرکز بر اهمیت جستجوی معلم یا بزرگسال دیگر در صورت وقوع هرگونه زورگویی.

*سعی کنید به کودک بگویید دوستان خود را در مورد زورگویی آموزش دهد تا آنها بتوانند در غلبه بر همان مسئله به او کمک کنند.

*شرایط بازی با نقش که کودک در برابر آنها قرار گرفته و باعث ایجاد واکنشهایی می شود که به او کمک می کند از پس آن برآید.

 

3-دوستان فرزند خود را بشناسید.

به عنوان والدین ، می توانید گروه دوستان فرزند خود را ایجاد کنید و اطمینان حاصل کنید که یک گروه تحسین برانگیز و تحسین برانگیز است. اطمینان از اینکه شما با موقعیتهای اجتماعی و از همه مهمتر محافل دوستانه با والدین سایر کودکان در ارتباط هستید.

 

4-به دنبال پشتیبانی خارجی باشید.

در مرحله ای که کودک در اوایل بلوغ به سر می برد ، چیزی که به او کمک می کند گفتگو با سرپرستان یا بزرگسالان مختلف در یک شرایط مشابه است.

 

کلام آخر:

بلوغ زودرس برای همه کودکان بسیار گیج کننده است ، و وقتی این روش خیلی زودتر از آنچه که تصور می شد ادامه یابد ، مخصوصاً وقتی که همراهان کودکان هنوز آن را تجربه نکرده اند ، می تواند بسیار طاقت فرسا باشد. بنابراین کودک باید در این زمینه بسیار خوب آموزش ببیند و از همه حمایت مناسب داشته باشد. این شامل والدین ، معلمان ، سرپرستان و همچنین دوستان آنها است. اگر می خواهید در مورد هر مسئله خاصی بحث کنید ، می توانید یک سوال رایگان بپرسید.

اخبار خاص کرونا/آیا از محیط به انسان نیز کرونا منتقل می شود؟

نحوه صحیح انهدام دارو

3 روش صحیح انهدام دارو های غیرقابل مصرف

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا