پرسپولیس چگونه توانست با برانکو تسویه کند؟

سه‌شنبه 6 آبان 1399 ورزشی
مرد محبوب پرسپولیس

نحوه تسویه حساب با برانکو

باشگاه پرسپولیس به مربی محبوب خود بدهی سنگینی داشت که ابتدا توانست با دستیاران او تسویه کند، حال باید بتواند پول خود برانکو را پرداخت کند!

باشگاه تنها موفق شده بود 230 هزار یورو از رقم یک میلیون و 150 هزار یورویی به برانکو را پرداخت کند و عمده طلب این مربی باقی مانده بود. در یک ماه گذشته پرسپولیس توانسته بخش عمده ایی از بدهی های خود به برانکو را پرداخت کند و فقط 40 هزار یورو دیگر از بدهی مرد کروات باقی مانده است. تا اینجای کار پرسپولیس  چیزی حدود یک میلیون و 110 هزار یورو از بدهی برانکو را پرداخت کرده که اگر مبلغ یورو را 34 هزار تومان در نظر بگیریم بودجه‌ای بالغ بر 38 میلیارد تومان به دست آورده تا این پول را پرداخت کند و با در نظر گرفتن اینکه 40 هزار یورو (حدود 1/4 میلیارد تومان باقیمانده طلب برانکو + 60 هزار فرانک جریمه فیفا (حدود 1/8 میلیارد تومان) به چیزی حدود 3/2 میلیارد تومان دیگر نیاز دارد تا پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه را باز کند.

 

برانکو مرد محبوب پرسپولیس

اما باشگاه پرسپولیس این 38 میلیارد تومان را از کجا فراهم کرد؟

مشخص بود باشگاه پرسپولیس برای جور کردن این پول کلان کار سختی  در پیش دارد و مدیر عامل باشگاه همواره از این مسأله به عنوان مهم‌ترین معضل باشگاه یاد می‌کرد. او در صحبت‌هایش به این نکته اشاره داشت که هیچ‌کس برای تهیه این پول و پرداخت بدهی برانکو کمک نمی‌کند و همه آنهایی که در این خصوص هشدار می‌دهند یا وعده کمک و همراهی داده‌اند هرگز پا پیش نگذاشته‌اند.

باشگاه پرسپولیس 230 هزار یورو اولیه را از دریافتی کارگزار اسپانسری دریافت کرد و با این کار می خواست به FIFA ثابت کند قصد پرداخت پول برانکو را دارد. با این حال چیزی بالغ بر 5 برابر آن پول هم باید تهیه می‌شد تا این پرونده بسته شود.

گفته می‌شود باشگاه پرسپولیس برای تهیه باقیمانده بودجه لازم از بانک گردشگری که اسپانسر باشگاه به حساب می‌آید یک وام 9/6 میلیارد تومانی گرفته است. البته برای این کار باشگاه امتیاز کارت هواداری را به این بانک سپرده تا به نوعی آن وام کلان را با این امتیاز یر به یر کند هر چند پرداخت سود وام هم برعهده باشگاه پرسپولیس خواهد بود.

دایی: امیدوارم پرسپولیس تسویه حساب مالیاتی‌ام را بدهد

پیش از این باشگاه پرسپولیس در همکاری با بانک کوثر که یکی از اسپانسرهایش بود این کارت هواداری که می‌توانست برای دارندگانش تخفیف‌ها و امتیازاتی قائل شود را صادر می‌کرد  اما حالا بانک گردشگری برای این مهم پا پیش گذاشته و از حدود دو هفته قبل با تبلیغ این کارت و امتیازات و مزایایش در حال جذب هواداران برای دریافت این کارت است.

اما داستان به همین جا ختم نمی‌شود چرا که باشگاه بعد از پرداختی اول کارگزار و این وام از اسپانسر به چیزی حدود 20 میلیارد تومان دیگر دست یافته که موفق شده تا اینجای کار پیش بیاید. گفته می‌شود باشگاه این مبالغ را از تعدادی افراد حقوقی قرض کرده و به ازای این اقدام به آن افراد چک داده است. حالا پرسپولیس در آستانه تسویه کردن این بدهی سنگین است اما هم سود وام را باید بپردازد و هم سود قرض‌هایی که از اشخاص دریافت کرده را باید در مدتی مشخص پرداخت کند که طبیعتاً کار راحتی نیست.

در واقع به نظر می‌رسد  مدیریت وقت باشگاه  قصد داشته که به هر نحوی شده از این بحران فرار کند و با پرداخت بدهی برانکو و جریمه FIFA شرایط را برای باز شدن پنجره فراهم کند اما تمام مشکلات و بدهی سنگین روی دوش مدیر بعدی خواهد افتاد و تعهدات تازه‌ای برای باشگاه ایجاد می‌شود که تیم مدیریتی بعدی باید فکری به حال آن کند. این را بگذارید کنار مطالبات کالدرون و دستیارانش، بودیمیر و بازیکنان و کادر فنی فعلی تا مشخص شود مدیرعامل بعدی قرار است در بدو ورود به باشگاه با چه کوهی از بدهی و مشکل مواجه شود.

احتمال انتقال کریستیانو رونالدو به بارسلونا

احتمال حضور مسی- رونالدو در یک تیم و با یک پیراهن

مهدی قایدی

مهدی قایدی با یک پیشنهاد وسوسه‌انگیز روبرو شده است

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا