کمبود پتاسیم چه مشکلاتی را ایجاد می کند

پنج‌شنبه 1 خرداد 1399 سلامت
کمبود پتاسیم چه مشکلاتی را ایجاد می کند

بدن انسان پتاسیم و منیزیم  مورد نیازش  را به خودی خود تولید نمی کند و می بایست از منابع خارجی این مواد  مغذی را کسب کند با قرار دادن غذاهای حاوی پتاسیم و منیزیم  در رژیم غذایی کمبود این مواد را باید جبران کینم در غیر اینصورت کمبود آن در بدن به شکل های گوناگون نمایان می شود .

از نشانه های کمبود پتاسیم در بدن

• احساس بی حالی ،خستگی و کسالت صبحگاهی از نشانه های این است که بدن شما پتاسیم لازم در عملکرد درست سلول ها را ندارد. با تامین پتاسیم به تنهایی انرژی بدن شما تامین نمی شود بلکه پتاسیم  همراه با منیزیم  الکترولیتی را ایجاد می‌کند که برای کارکرد درست سلول‌ها و آزاد شدن انرژی و هدایت الکتریسیته، ضروری است .

•  پتاسیم به حرکت عضلات بدن و ارسال سیگنال ها توسط اعصاب کمک می کند.کمبود پتاسیم در بدن باعث گرفتگی عضلات در ناحیه های مختلف علل الخصوص در ساق پاها می شود . اگر مقدار پتاسیم  بدن روند کاهشی خود را ادامه دهد امکان فلج عضلانی زیاد می شود .

• این اسپاسم (گرفتگی عضلات) ممکن است در هر قسمت بدن اتفاق بیفتد مثل دیواره های روده و معده که شامل ماهیچه هایی جهت حرکت غذا در دستگاه گوارش است که با گرفتگی این عضلات مشکلات نظیر درد و یبوست ایجاد میشود .اگر سطح پتاسیم بدن به شدت پایین بیاید ، ممکن است حرکات روده به طور کامل متوقف شود و به دنبال آن علائمی مانند تهوع، استفراغ، بی اشتهایی، نفخ و درد شکمی روی دهد .

سقط جنین

 

• همچنین این اسپاسم ها اگر در قسمت دیافراگم  و عضله  های مسئول تنفس، اتفاق بیفتد به نارسایی تنفسی ختم می شود . پتاسیم اهمیت خاصی  برای سلامت در ریتم عادی  سلول های قلب دارد،

• یکی دیگر از نشانه های کمبود پتاسیم در بدن بالا رفتن فشار خون به دلیل انقباض رگ ها می باشد که مقدار کافی پتاسیم خون در بدن از افزایش بیش از حد فشار خون جلوگیری می کند.

دشمنان شیمیایی ویتامین D

خواص فوق العاده ویتامین D

این بخش‌های بدن را با دست کثیف لمس نکنید

راه های درمان عفونت های چشم و انواع آن

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا