سرمایه گذاری فرشته یکی از مهم ترین گزینه ها برای راه اندازی کسب و کارتان است. سرمایه گذاران فرشته، تجار موفقی هستند که منابع مالی خود را به یک فرصت تجاری بالقوه اختصاص می دهند تا سود بیشتری نصیبشان شود. به عنوان یک کارآفرین، شما باید سرمایه گذاری را انتخاب کنید که بتواند نیازهای تجاری خاصتان را از هر نظر برآورده کند.

سرمایه گذاران درست می توانند به راه اندازی کسب و کارتان و افزایش ارزش ان کمک نموده و منافعی فراتر از سرمایه گذاری را برای شما به ارمغان بیاورند که به رشد و پیشرفت شما در هر صنعتی که هستید کمک خواهد کرد. لذا شما باید در انتخاب سرمایه گذاران نهایت دقت را لحاظ بدارید زیرا سرمایه گذاری اولیه اولین مرحله ی سرمایه گذاری است که به مهارت و تجربه خاصی نیاز دارد. در اینجا برای کمک به کارافرینان 6 نکته ی مهمی که باید در هنگام انتخاب سرمایه گذار حتما مد نظر قرار دهید ذکر شده که دانستنشان خالی از لطف نیست

۱-تجربه

شما باید سرمایه گذارانی را در ابتدای کار خود انتخاب کنید که تجربه ی ساخت، اجرا و یا کمک به راه اندازی یک کسب و کار را در گذشته داشته باشند. آنها باید دارای تجربه ی بالایی در سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کارهای جدید باشند و در سوابق و تلاش های پیشین خود موفق بوده باشند.

تجربه ی آنها برای شما خیلی بیشتر از پولشان حیاتی و لازم است زیرا باعث می شود که بتوانید از آنها به عنوان یک مشاور ارزشمند استفاده نمایید. سرمایه گذاران فرشته ای که می خواهید از دانش و تجربه شان استفاده کنید باید در دامنه ی کاری صنعت شما از دانش و تجربه ی کافی برخوردار باشند.

اگر آنها در سایر حوزه ها یا صنایع موفق شده باشند، ممکن است نظرات و ایده هایی در مورد رشد کسب و کار شما داشته باشند که در زمینه شغلیتان قابل اجرا نباشد و از هر نظر به درد شما نخورد. اما اگر این سرمایه گذاران دارای تجربه ی کافی باشند، می توانند کسب و کار شما را به صورت مرحله به مرحله هدایت نموده و باعث رشد و موفقیت کسب و کارتان شوند.

۲-اعتماد

سرمایه گذار فرشته باید قابل اطمینان و قابل اعتماد باشد تا بتوان اطلاعات محرمانه ی شرکت را بدون ایجاد هیچ گونه مشکلی با او در میان گذاشت و از این امر مطمئن بود که از این اطلاعات سواستفاده نشده و او اطلاعات شما را به صورت کاملا محرمانه حفظ خواهد کرد. بنابراین مهم است که سرمایه گذاری را انتخاب کنید که نه تنها از لحاظ مالی و پولی به شما کمک نموده، بلکه شما را هدایت کند، شما بتوانید در هر حوزه ای از دانشش بهره ببرید و همچنین قابل اعتماد نیز باشد. چنین سرمایه گذار فرشته ای قطعا یک سرمایه گذار عالی برای کسب و کار شما خواهد بود

۳-ریسک پذیری

موفقیت روند کاری شما نمی تواند تضمین کند که تمام سرمایه گذاری های انجام شده بر روی آن سودآور خواهند بود، زیرا بسیاری از خطرات و ریسک های احتمالی وجود دارد که می تواند یک ایده درخشان را به ورطه ی شکست و نابودی بکشاند. بنابراین جست و جو و پیدا کردن سرمایه گذار فرشته ای که مایل است خطرات محاسبه شده را بر مبنای منطقی و نه ملاحظات احساسی به جان بخرد و از آنها استقبال کند حیاتی است.

اینگونه سرمایه گذاران نباید بیش از حد خودرای باشند و در عین حال باید دارای تفکر متفاوتی بوده و مایل باشند از اشتباهات خود درس بگیرند تا بتوانند شرکت شما را در مسیر درستی قرار دهند و به رشد و پیشرفتتان کمک نمایند. در واقع و به معنای کامل کلمه یک سرمایه گذار فرشته باید ریسک پذیر باشد.

۴-پشتیبانی

از آنجا که سرمایه گذاران فرشته کارآفرینان موفقی بوده اند می توانند برای کسب و کار شما نیز مفید باشند. آنها می توانند کارهای لازم را برای هدایت و حمایت از شما انجام داده و باعث راه اندازی و پا گرفتن کسب و کار موفقی شوند بنابراین غلبه بر چالش هایی که شرکت شما در مراحل اولیه می تواند با آنها سر و کار داشته باشد با وجود چنین افرادی تسهیل خواهد شد.

سرمایه گذاران فرشته، سرمایه گذارانی هستند که می توانند حامی کسب و کار شما باشند و به شما در موقعیت های مشکل ساز کمک کنند. آنها به عنوان مربی عمل نموده و به شما در دستیابی به اهدافتان کمک خواهند کرد. این افراد در تمام مراحل پیش روی شرکتتان، شما را راهنمایی نموده و در هر مرحله به عنوان حامی و پشتیبانتان عمل می کنند. بنابراین شما می توانید همیشه رویشان حساب کرده و از آنها راهمایی بگیرید.

۵-انتظارات سرمایه گذاران

قبل از اینکه یک سرمایه گذار فرشته را برای کسب و کار خود انتخاب کنید، باید اطمینان حاصل کنید که او انتظارات واقع بینانه ای در مورد زمان بندی رشد شرکت و زمان تحقق اهداف ریز و درشتتان، داشته باشد. حتی این افراد باید انتظارات واقع گرایانه ای در مورد سودآوری شرکتتان و درامدی که می توانید در بلند مدت کسب کنید داشته باشند.

انتظارات بیش از حد می تواند باعث اعمال فشار بیش از حدی بر کسب و کارتان شده و شما را به خطر بیندازد و باعث شود که از مسیر درست خارج شوید و راهتان را گم کنید. علاوه بر این، انتظارات بالا از خودتان باعث می شود که نتوانید به ارزشی که در دراز مدت باید بدان دست یابید برسید و مایوس شوید. بنابراین شما باید سرمایه گذارانی را انتخاب کنید که انعطاف پذیر بوده و انتظارات معقولی در مورد گزارش اخبار مهم، ارتباطات و تنظیم اهداف داشته باشد. چنین سرمایه گذارانی هرگز به شما استرس وارد نکرده و یار و حامیتان خواهند بود.

۶-صبر

سرمایه گذاران فرشته باید به اندازه کافی صبور باشند و بدانند که کسب سود به صرف زمان نیاز دارد و نباید توقع بیش از حدی از شما داشته باشند. آنها باید دارای تفکر درازمدت بوده و تصویر بزرگ تری از آینده شرکت شما را تجسم کنند نه فقط به زمان حال و اهداف کوتاه مدت بسنده نمایند.

سرمایه گذاران شما باید همچون فرشتگانی باشند که آرام و آرام همه چیز را در مسیر موفقیت پیش ببرند و نه کسانی که شما از ترس آنها در همه ی کارها عجله کرده و همه چیز را چالش برانگیز کنید. بنابراین در انتخاب سرمایه گذاران، کسانی را انتخاب کنید که بدانند هر کسب و کاری در آغاز خود بالا و پایین ها و فراز و نشیب های زیادی دارد و رقبای زیادی در ابتدای کار وجود دارد که باید بر آنها غلبه کنید. یک سرمایه گذار فرشته ی خوب باید مایه ی آرامش شما باشد و این واقعیت را قبول داشته باشد که تمام کسب و کارهای جدید باید در سال های اولیه با چالش های فراوانی مبارزه کنند تا بتوانند به ثبات مالی دست یابند.