12 مورد از عجیب ترین آمارهای جهان در مورد مسائل مختلف

شنبه 25 فروردین 1397 گوناگون
12 مورد از عجیب ترین آمارهای جهان در مورد مسائل مختلف

از آمار عجیب و غریب یا بهتر است بگوییم باورنکردنی دنیا چه می دانید ؟ می دانید کدام کشور بیشترین طلای دنیا را استخراج می کند یا می دانید بیشتر نوزادان کدام رو زهفته به دنیا می آیند ؟

در این کره خاکی همیشه عجایبی وجود دارد که با شنیدنشان متعجب می شوید. مثلا آیا می دانستید هر انسانی می تواند در طول حیات خود 4٫5 بار دور کره زمین راه برود؟ تعجب کردید نه؟ حتی اگر از علم آمار و ارقام خوشتان نیاید هم شک نکنید این مطلب شما را با مسایل گوناگونی آشنا می کند که آگاهی در موردشان خالی از لطف نیست، پس تا انتهای این مطالب همراهمان باشید.

حوادث

1­ _ دانمارک سخت کوش ترین مادران جهان را دارد

82 درصد مادران دانمارکی و کمتر از 50 درصد مادران یونانی در بیرون از خانه کار می کنند. این آمار جهانی لقب سخت کوش ترین مادران جهان را به زنان دانمارکی داده است.

2 _ روزانه یک هزار و 700 نفر در ایالت متحده میلیونر می شوند 

بر اساس آمار رسمی در کشور آمریکا بیشتر از 8 میلیون خانواده زندگی می کنند که در سال بیش از 1 میلیون دلار درآمد دارند و این درآمد جزو جواهرات و املاک این افراد نیست. به این نتیجه می رسیم که در جهان بیش از تصور ما میلیونر وجود دارد، به طوری که فقط در کشور آمریکا، 1700 نفر در هر روز به دسته میلیونرها می پیوندند.

 آمار عجیب

 

3 _ هر انسانی می تواند در طول حیات خود 4 ٫ 5 بار دور کره زمین راه برود

با در نظر گرفتن عمر متوسط 80 سال برای یک فرد و اینکه می تواند 7 هزار و 500 قدم در یک روز بردارد، دانشمندان محاسبه کرده اند که هر فرد قادر است 180 هزار کیلومتر را در طول این 80 سال طی کند. یعنی هر کسی در زندگی می تواند 4٫5 بار دور کره زمین راه برود.

4 _ مک دونالد در هر ثانیه 75 عدد برگر به فروش می رساند 

وقتی نام همبرگر و یا چیزبرگر به میان می آید، ناخودآگاه همه به یاد مشهور ترین برند جهان یعنی مک دونالد می افتند. رستوران های زنجیره ای مک دونالد روزانه به 64 میلیون مشتری سرویس می دهد و جالب است بدانید در هر ثانیه 75 برگر در جهان به فروش می رساند.

آمار عجیب

5 _ «مری» و «جیمز» رکورد نام گذاری درکشورهای غربی را دارند 

در طی 100 سال گذشته یعنی از سال های 1917 تا 2016 میلادی در اروپا بیشترین نام گذاری برای نوزادان پسر جیمز و مری برای دختر بوده است به طوری که امروزه در میان مردان حدودا 5 میلیون پسر نامشان جیمز است و 3٫5 میلیون دختر نیز مری نام گرفته اند.

آمار عجیب

6 _ تعداد ستاره های راه شیری کمتر از درختان روی زمین است

بر اساس گزارش آمار رسمی جهان حدودا 3 تریلیون درخت در کره خاکی روییده است و تعداد ستارگان حدود 400 میلیارد است یعنی، تعداد درختانی که روی زمین زندگی می کنند بسیار بیشتر از ستاره های راه شیری است.

7 _جمعیت بنگلادش بیشتر از کشور پهناور روسیه است

مساحت کشور بنگلادش 116 هزار بار کوچک تر کشور روسیه است و این در حالی است که بنگلادش حدود 20 میلیون شهروند بیشتر از روسیه دارد.

8 _ جمهوری خلق چین به عنوان «جمهوری طلایی» شناخته می شود

بر اساس گزارش محققان روزانه 440 تن طلا در کشور چین طلا استخراج می شود. یعنی این کشور آسیایی رکورد دار داشتن طلا در جهان است. جمعیت جهان 22 مرتبه بیشتر از گذشته رشد داشته است

آمار عجیب

 9_ جمعیت کره زمین در 1000 سال گذشته یعنی در سال های 1000 تا دو هزار 22 مرتبه بیشتر از هزاره های قبلی رشد کرده است

بر اساس آمار جهانی در سال 1000 جمعیت جهان 275 میلیون نفر بوده است، در حالی که در سال 2000 این جمعیت به 6 میلیارد و 145 میلیون و 6 هزار و 989 رسیده است.

10_در آمریکا مردم روزانه 4 ساعت تلویزیون تماشا می کنند

هر روز مردم در کشور آمریکا حدود 1٫5 بخش از روز خود یعنی حدود 270 دقیقه را به تماشای تلویزیون اختصاص می دهند. بعد از کشور پهناور آمریکا، لهستان با 264 دقیقه در روز سردمدار تماشای تلویزیون توسط شهروندانش است.

11-  بیشتر نوزادان روزهای پنج شنبه به دنیا می آیند

دانشمندان متوجه شده اند که کمترین آمار تولد نوزادان مربوط به روزهای شنبه با 10 درصد و بیشترین آن مربوط به روزهای پنج شنبه با 12٫8 درصد است. دوشنبه نیز با آمار 11 درصدی در جایگاه دوم قرار دارد.

آمار عجیب

منبع:نمناک

کاشت سبزی در سرزمین یخ‌زده‌ی قطب جنوب

ترسناک ترین مکان های جهان

ترسناک ترین مکان های جهان

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا